שתף קטע נבחר

רשות ני"ע תבדוק מכירת נכס מבזק למנכ"ל יעקב גלברד

גלברד רכש מבזק קומה במגדל שלום בתל-אביב תמורת 630 אלף דולר. הרכישה, עליה דיווחה בזק בדוחותיה הכספיים לרבעון השני, תיבדק על ידי הרשות לני"ע

תוכנית התגמולים של בזק שוב במוקד במוקד בדיקה של רשות ניירות ערך. הרשות תבדוק את ההטבה במסגרתה מכרה בזק למנכ"ל החברה, יעקב גלברד, נכס מקרקעין בתל-אביב תמורת 630 אלף דולר, לא כולל מע"מ.

 

באוגוסט האחרון אישר דירקטוריון בזק מכירתה של קומה שלמה במגדל שלום בתל-אביב לחברה שבבעלות המנכ"ל יעקב גלברד. בזק דיווחה על המכירה בדוחותיה הכספיים לסיכום הרבעון השני של שנת 2006 ומסרה וכי התמורה נקבעה לפי הערכת שמאי חיצונית ולאחר שלא נתקבלה הצעה גבוהה יותר לרכישת הנכס. הנכס נותר ברשות בזק מהתקופה שפעלה ממגדל שלום. בשנים האחרונות ממוקם מטה בזק במגדלי עזריאלי.

  

נזכיר כי הבדיקה הנוכחית מצטרפת לשורה של חקירות שמבצעת לאחרונה הרשות לני"ע בנוגע לתגמולים בבזק. הבוקר פורסם כי הרשות הורתה להנהלת בזק להחזיר בתוך שבוע בונוסים בהיקף כספי של 5.8 מיליון שקל שקיבלו 40 מנהלים בחברה על רקע החשד כי הבונוסים אושרו לכאורה בהליך לא תקין. המנכ"ל, יעקב גלברד, יצטרך להחזיר 2.4 מיליון שקל.

 

בשבוע שעבר ביטל דירקטוריון החברה, בלחץ רשות ניירות ערך, את תוכנית האופציות לבכירי החברה, בהן נכללו גם אופציות למנכ"ל גלברד בשווי של 58 מיליון שקל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גבי מנשה
יעקב גלברד מנכ"ל בזק
צילום: גבי מנשה
מומלצים