שתף קטע נבחר

הנייה: אם החרם לא יוסר - נשקול אופציות אחרות

בדרשה שנשא בעזה אמר ראש הממשלה הפלסטיני כי הפלסטינים מצפים להסרת המצור הבינלאומי. "אם הוא לא יוסר נקבל את ההחלטה שתגן על כבוד עמנו ועל האינטרסים שלנו". במקביל, הודיע דובר ועדות ההתנגדות כי ארגונו ימשיך לנסות לחטוף חיילים

ראש הממשלה הפלסטיני, איסמעיל הנייה, אמר אתמול (יום ו') כי אם לא יוסר המצור מעל הרשות הפלסטינית, ישקלו הפלסטינים אופציות אחריות העומדות לרשותם.

 

בדרשה שנשא הנייה בעזה, הוא אמר: "אני מבהיר בצורה שקטה מאוד, כי אם יימשך המצור חודשים נוספים, אנו נשקול מחדש את כל האופציות העומדות לרשותנו ונקבל את ההחלטה שתגן על כבוד עמנו ועל האינטרסים שלנו, מפני שאנחנו מתנגדים להמשך המצור הזה".

 

הנייה הוסיף כי "העולם ביקש שנגיע להסכם פנימי ושנקים ממשלת אחדות, ועשינו את מה שנדרש מאיתנו. כעת על אחינו וידידנו לשאת באחריות. אנו מברכים על החלטות הפיסגה בריאד וכעת אנו מצפים לראות תרגום בשטח של החלטות אלה. אנו רוצים לראות סוף למצור ורוצים לראות סוף לסבל של העם הפלסטיני".

 

בתוך כך, שב והדגיש אתמול שר החוץ הפלסטיני לשעבר, ד"ר מחמוד א-זהאר, מראשי החמאס, כי תנועתו והפלסטינים לא יכירו לעולם בזכות הקיום של ישראל. "אפילו לא על סנטימטר אחד משטחה של פלסטין כולה. אנו ממשיכים לדגול בהתנגדות המזוינת, כי אם נוותר עליה, אנו למעשה מוותרים כל העקרונות של תנועת החמאס".

 

א-זהאר הוסיף כי החמאס ימשיך לדגול בהתנגדות כאסטרטגיה וכקו מנחה. "נמשיך לפעול למען שחרור כל פלסטין ולמען הרעיון האיסלאמי".

 

שר החוץ הפלסטיני לשעבר הבהיר כי המצע של ממשלת האחדות שונה מהאידיאולוגיה של תנועת החמאס. "המצע של הממשלה החדשה הוא תוצאה של צורך להגיע לקווי יסוד משותפים בין מספר ארגונים וזהו מצע שלכל היותר, יימשך שלוש שנים. קיים הבדל גדול בין קווי היסוד של הממשלה למצע תנועת החמאס, שדוגל בשחרור פלסטין. כל פלסטין, גם אם אנו נמצאים כיום בשלב המוכנה 'שלב ההסדרים'. לעולם לא נכיר בזכות קיומה של ישראל".

 

א-זהאר אמר את דבריו בטקס לציון יום השנה להריגתו של אבו יוסף אל קוקא, מפקד פלוגות סלאח א-דין, הזרוע הצבאית של ועדות ההתנגדות העממית. בטקס אמר דובר הוועדות, אבו עביר, כי ארגונו ימשיך לפעול לחטיפת חיילים ישראלים, ימשיך לירות רקטות לעבר היישובים הישראלים שמסביב לרצועה, וכן ארגונו ייפעל להעברת מערך הרקטות לשטחי הגדה, כדי להפעילו נגד ישראל.

 

בשיחה עם ynet אמר אבו עביר כי "הארגון כבר החל למעשה בהעברת המידע והטכנולוגיה ואף הצליח להחדיר אנשים עם ידע לגדה. מבחינתנו, אנו מוכנים להשתמש בכלי במסגרת המאבק לשחרר את כל הפלסטין. אין ליהודים מקום על אדמתנו".

פורסם לראשונה 30/03/2007 21:04

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הנייה. עכשיו להסיר את המצור
צילום: איי אף פי
צילום: אייי פי
א-זהאר. לעולם לא נכיר בישראל
צילום: אייי פי
מומלצים