שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  איכות חיים: תל אביב במקום ה-105 בעולם

  תל-אביב שומרת גם השנה על מקומה בדירוג איכות החיים העולמי של חברת מרסר, ירושלים עולה מהמקום ה-124 למקום ה-122. מובילה את דירוג 215 הערים, שוויץ עם ציריך וז'נבה במקומות הראשונים. ניו יורק רק במקום ה-48

  תל-אביב שומרת גם השנה על מיקומה - 105 בדירוג רמת איכות החיים העולמית של חברת הייעוץ מרסר (Mercer). ירושלים, עלתה מהמקום ה-124 למקום ה-122 בדירוג.

   

  את הדירוג השנתי, שבו משתתפות 215 ערים בעולם, מובילה גם השנה שווייץ, עם ציריך (ציון 108.1) במקום הראשון וז'נבה במקום השני. וונקובר שבקנדה שלישית, וינה (אוסטריה) רביעית ואת החמישיה הראשונה נועלת אוקלנד בניו זילנד. 

   

  נקודת המוצא לדירוג היא ניו יורק הממוקמת במקום ה-48 עם ציון של 100 נקודות. ביחס אליה נבחנות שאר הערים ומקבלות ציון משוקלל, גבוה או נמוך יותר, המורכב מ-39 היבטים נבחנים של איכות חיים: כלכלה, חברה ואווירה חברתית (חופש הפרט), איכות מגורים, תנאי טבע וסביבה ומרכיבים של בטחון אישי כמו שיעור פשיעה. בנוסף משקלל הדירוג נתונים הקשורים לשירותי הפרט בעיר כמו בריאות, חינוך ותחבורה. הדירוג גם מתייחס לאינדיקציות כלל מדינתיות ונותן ביטוי ליציבות הפוליטית באזור וליחסיה הבינלאומיים של המדינה.

   

  עוד בולטת בדירוג גרמניה עם 3 ערים בעשירייה הפותחת: דיסלדורף, פרנקפורט ומינכן. בארה"ב מובילות את הדירוג הונלולו (במקום ה-27) וסן פרנסיסקו מיד אחריה. הבירות האירופאיות פריס ולונדון ממוקמות במקומות ה-33 וה-39 בהתאמה. את הדירוג חותמות חרטום שבסודן, בנגווי ברפובליקה המרכז אפריקאית, בראזוויל בירת קונגו ובמקום האחרון - בגדד שקיבלה ציון של 14.5 נקודות בלבד.

   

  בדרוג הבריאות מצבנו טוב יותר 

  בנוסף מפרסמת מרסר דירוג איכות החיים בערים בהתייחס לשירותי בריאות וסניטיריה בלבד. דירוג זה מבוסס על פרמטרים כמו זמינות בתי החולים בערים, זמינות שירותים רפואיים, שיעור המחלות הזיהומיות וזיהום האוויר. בראש דירוג זה - קלגארי קנדה, הונולולו בהוואי והלסינקי, פינלד. תל-אביב מדורגת בשירותי הבריאות במקום ה-84 וירושלים במקום ה-73. את הדירוג חותמת באדו שבאזרבייג'אן.

   

  לאתר של חברת הייעוץ מרסר לחץ כאן.

   


  איכות חיים

  איכות החיים בערי העולם - 2007
  דירוג העיר המדינה
  1 ציריך שוויץ
  2 ז'נווה שוויץ
  3 ונקובר קנדה
  4 וינה אוסטריה
  5 אוקלנד ניו זילנד
  6 דיסלדורף גרמניה
  7 פרנקפורט גרמניה
  8 מינכן גרמניה
  9 ברן שוויץ
  10 סידני אוסטרליה
  11 קופנהגן דנמרק
  27 הונולולו ארה"ב
  33 פריס צרפת
  39 לונדון אנגליה
  48 ניו יורק ארה"ב
  104 ברזיליה ברזיל
  105 תל-אביב ישראל
  122 ירושלים ישראל
  213 בנגווי אפריקה
  214 ברזויל קונגו
  215 בגדד עירק

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  תל אביב. מקום לא טוב באמצע
  צילום: ניב קלדרון
  מומלצים