שתף קטע נבחר

גוברים הניסיונות לאיחוד כוחות: אילון ויתום נפגשו

ח"כ עמי אילון מבקש לאחר כוחות עם ח"כ דני יתום המפגר בסקרים ובכך לחזק את מעמדו לקראת הפריימריז לראשות העבודה שיתקיימו בחודש הבא. במקביל, מציגים המועמדים רשימות תומכים

עמי ודני נפגשו בתל-אביב: המועמדים הבולטים לראשות מפלגת העבודה מנסים לחזק את הסיכויים שלהם בפריימריז. ח"כ עמי אילון, המתמודד על ראשות המפלגה, נפגש היום (ה') עם ח"כ דני יתום, שהכריז גם הוא על התמודדותו לתפקיד, לארוחת צהריים בתל-אביב. את הפגישה יזם אילון המנסה לחזק את מעמדו לקראת הבחירות המקדימות ב-28 במאי.

 

אילון מבקש לאחד כוחות עם יתום המפגר בסקרים, ובכך לזכות בתמיכתו של מי שהיה עד לא מזמן אחד האנשים הקרובים ביותר לאהוד ברק. יתום הבהיר פעמים רבות כי אין בכוונתו להסיר את מועמדתו. לכן ברור כי יתום, על אף מצבו הרע בסקרים, לא יפספס הזדמנות לזכות בסיקור תקשורתי כמועמד הזוכה לחיזורים מצד מועמדים בולטים יותר.


עמי אילון ודני יתום בפגישתם בתל-אביב (צילום: ניב קלדרון)

 

בימים האחרונים פרסם מטהו של אהוד ברק רשימה ארוכה של תומכים. בין השמות: שר האוצר לשעבר, אברהם (בייגה) שוחט, מפכ"ל המשטרה לשעבר, אסף חפץ, רב-סרן במיל' יובל תמיר, איש שייטת לשעבר שכיום עומד בראש תנועת "אנשי הדממה" המסייעת לאנשי שייטת 13 שנפגעו בצלילות בקישון, חיים געש, ראש מועצת פרדס חנה ולשעבר מנכ"ל המיפקד הלאומי, האלוף במיל' אורי שמחוני ואישים נוספים.

 

במטהו של ברק שוקדים בימים אלו על צירופם של אישים נוספים שיביעו תמיכה בראש הממשלה לשעבר. בין היתר מתקיימות גם שיחות בדרגים שונים בקדימה, בהם גם עם כמה בכירים.

 

גם חבר הכנסת עמי אילון פירסם אמש כי חבר הכנסת לשעבר, פרופ' מיכאל בר זוהר, שכתב את הביוגרפיה של המשנה לראש הממשלה, שמעון פרס, וכן שמוליק טולדנו, לשעבר היועץ לענייני ערבים של גולדה מאיר, לוי אשכול ויצחק רבין.

 

חבר הכנסת אופיר פינס, המתמודד גם הוא לתפקיד יו"ר המפלגה, לא הודיע על גיוס תומכים נוספים, אולם פינס פועל בקדחתנות ברחבי הארץ על מנת לשמר את התמיכה שזכה לה בתחילת המירוץ.

 

במטהו של ברק שמים דגש על העבודה האינטנסיבית בתנועת הקיבוצים ובמגזר הערבים, שם צפוי להתקיים קרב בין המועמדים השונים. גם יו"ר המפלגה ושר הביטחון, עמיר פרץ, מסייר בשבועות האחרונים ברחבי הארץ ונפגש עם קבוצות מתפקדים, בעיקר עם תומכיו במגזר הערבי, שם נערך מפקד מאסיבי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אילון. איחוד כוחות?
צילום: ניב קלדרון
יתום. יצטרף לאילון?
צילום: עופר עמרם
מומלצים