שתף קטע נבחר

אריתראה: מילת נשים הוצאה מחוץ לחוק

90 אחוזים מהנשים באריתראה אמנם עברו מילת נשים, אך על היום הודיעה הממשלה כי הטקס אינו חוקי עוד, ומי שיסייע לביצועו צפוי לקנס או למאסר. נשיאת איגוד הנשים באריתראה: "קשה להאמין שהטקס יופסק מיידית, אבל להחלטה יש תפקיד משמעותי"

ממשלת אריתראה הוציאה מחוץ לחוק את מנהג מילת הנשים, מסורת שהיתה נהוגה במדינה ועל פי דיווחי ארגוני הסיוע פגעה בכ-90% מהנשים בה. הממשלה פרסמה היום (ה') הודעה, לפיה על מבצעי מילת נשים יוטלו עונשי מאסר של עד עשר שנים, או קנס של מאות דולרים.

 

בטקס האכזרי נכרת חלק מאיבר מינן של נשים - לרוב אגב סיכון חייהן, מאחר שהטקס מתבצע בדרך כלל בתנאים סניטריים גרועים, תוך שהנשים מאבדות דם רב וסובלות מזיהומים קשים.

 

בהודעה רשמית של הממשלה נמסר: "הטקס הוא הליך שמסכן את בריאותן של נשים וגורם להן לכאב בלתי נסבל, וכן לנזקים שיש בהם משום סיכון חיים. כל מי שיבקש לבצע טקס שכזה או יסית אדם אחר לבצע אותו, יהיה צפוי לעונש". החוק החדש נכנס לתוקפו כבר ב-31 במרס.

 

נשיאת איגוד הנשים באריתראה, לול ג'בריב, הגיבה להודעה באומרה: "הטקס השתרש היטב בתרבות המקומית, ולפיכך יש צורך במאמץ עיקש ותמידי כדי להפסיקו. קשה להאמין שהטקס יופסק מיידית, אבל להחלטה יש תפקיד משמעותי".

 

על פי הערכות, 140 מיליון נשים ברחבי העולם כבר עברו מילת נשים. סוכנויות האו"ם מעריכות כי מדי שנה, נאלצו שלושה מיליון נשים לעבור אותו.

 

על פי דו"ח שהנפיקה ממשלת אריתראה בשנת 2002, 62% מנשות המדינה עברו מילת נשים עוד לפני שמלאה שנה להולדתן. פחות מאחוז אחד עברו את הטקס בעזרת איש רפואה מקצועי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נשים באריתראה. רובן כבר עברו את הטקס
צילום: איי אף פי
סיכון חיים בשם המסורת. אריתראה
צילום: איי אף פי
מומלצים