שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  20 דקות של סיוט: המכונית נגנבה עם הפעוט
  אב לפעוט בן שנה ושלושה חודשים השאיר אותו במכונית והלך למכולת בחדרה. כשחזר - גילה שהרכב נגנב. לאחר 20 דקות מורטות עצבים אותר הרכב באזור טייבה, כשבתוכו הילד - בריא ושלם. האב ייחקר בחשד לרשלנות

  בתום דרמה מורטת עצבים שנמשכה כמו נצח עבור אב מודאג אחד, הצליחה הערב (יום ה') המשטרה לאתר מכונית שנגנבה, כשבתוכה פעוט בן שנה ושלושה חודשים. זאת, לאחר שעה קלה של חיפושים. המכונית נגנבה הערב בחדרה, ונמצאה לבסוף במרכז טייבה, בעזרת שוטר קהילתי שמשרת באזור.

   

  בעל הרכב, אביו של הפעוט, הותיר את המכונית כשהיא מונעת סמוך למכולת ברחוב הרב ניסים בחדרה, כשבנו בתוכה. אלמוני שהבחין בכך ניצל את ההזדמנות, נכנס לרכב ונמלט לכיוון כביש החוף. בעל המכונית, תושב שכונת גבעת אולגה ובן 24, שב למקום, הבחין בגינבה, ודיווח על כך למשטרה.

   

  עם קבלת ההודעה החלו כוחות גדולים בפיקודו של סגן מפקד משטרת חדרה, רב פקד רן אופיר, בסריקות באזור. זאת בין היתר בהוראת מפקד המחוז הצפוני, ניצב שחר איילון. השוטרים הציבו מחסומים בכביש החוף ובכביש ארבע ואף נעזרו במסוק בניסיון לאתר את הרכב הגנוב. במקביל לביצוע הסריקות פתחה המשטרה בחקירה אודות גניבת הרכב ואודות השארת הפעוט בתוכו, בחשד לרשלנות. כעבור כ-20 דקות אותר הילד בריא, שלם וחגור במושב האחורי.

   

  סמיר עאזם, השוטר שאיתר את הפעוט במכונית הגנובה, משרת כשוטר הקהילתי של העיר טירה. היום הוא היה בחופשה ושהה בביתו בטייבה, עד שאחד מתושבי העיר טלפן אליו ודיווח לו על רכב זר שחונה כשבתוכו תינוק בוכה. "האיש סיפר שהשכנים מפחדים לגשת לרכב. מייד התקשרתי לתחנה ושאלתי אם ארע משהו חריג. הם סיפרו לי כי נגנב רכב בחדרה ובו תינוק".

   

  עאזם מיהר להגיע למקום במונית, ומצא את המכונית הגנובה בסמטה ללא מוצא, בצד המזרחי של העיר. "הוא ישב בכיסא בטיחות ומייד הוצאתי אותו מהרכב. הוא בכה, ולכן הוצאתי אותו מהרכב, שיחקתי איתו והרגעתי אותו". לדבריו, הפעוט נמצא בריא ושלם וגם לרכב לא נגרם נזק. "לקחתי את הפעוט לתחנת המשטרה, ולשם הגיעו גם הוריו".

   

  עאזם צפוי לקבל תעודת הוקרה על מעשהו ממפקד המחוז הצפוני של המשטרה. גם מפקדו של עאזם במשטרת טייבה, סנ"צ שי אזולאי, שיבח אותו.

   

  אזולאי הוסיף: "הפשיעה באזור מתנקזת לאזור טייבה ולכן נערכנו בכוחות מתוגברים, מתוך הערכה כי הרכב הגנוב יגיע לאזור. מדובר בארוע חמור שעלול היה להסתיים בטרגדיה".

   

  הזנחה חוזרת ונשנית

  נראה כי הורים מתקשים ללמוד מניסיון העבר, כשהם מותירים את ילדיהם במכונית ללא השגחה. בחודש אוקטובר האחרון הושאר פעוט במכונית באזור השוק ברמלה, והמכונית נגנבה. מאות שוטרים פתחו במצוד אחר גנב המכונית וכעבור זמן קצר נמצא הפעוט ללא פגע ליד הקניון בעיר. הגנב המשיך בנסיעה, כנראה לשטחים. 

   

   בחודש ינואר עיכבה המשטרה לחקירה זוג הורים בשנות ה-30 לחייהם מגבעתיים בחשד שהשאירו את בתם בת השנה וחצי סגורה במכונית ויצאו לקניות בשוק הכרמל.

   

  באשקלון הבחינו עוברי אורח בתינוק שישן בתוך מכונית נעולה בשמש הצהריים הזעיקו את המשטרה. האם שהבחינה בהתקהלות רצה למכונית והסבירה: "שכחתי שהבאתי איתי את התינוק". בהמשך היא נחקרה בחשד להזנחה.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים