שתף קטע נבחר

מקורבי הירשזון: הוא לא מתפטר

בסביבתו הקרובה של שר האוצר אומרים כי לפי שעה אין שינוי בעמדתו - והוא מתכוון להמשיך בתפקידו כשר האוצר. גורמים המקורבים לשר האוצר אמרו עם זאת ל-ynet: "הוא צריך היה להתפטר מזמן"

"בסדר גמור בהתחשב בנסיבות". כך מתארים הערב (יום ה') מקורביו של שר האוצר, אברהם הירשזון, את מצב רוחו בתום חקירה מתישה שארכה שבע שעות. השר הירשזון נחקר היום בפעם השלישית ביחידה למאבק בפשיעה כלכלית בלוד, ונשאל על הפקדות שבוצעו בחשבונות אותם מגדירים במשטרה "חשבונות קש". גם בתוך החקירה הזו, אמרו במשטרה, יש די ראיות לכאורה נגד השר. 

 

אלא שבסביבתו הקרובה של שר האוצר אומרים לפי שעה כי אין בכוונתו להתפטר מתפקידו. גורמים המקורבים להירשזון אמרו עם זאת ל-ynet כי למרות הכחשותיו, "הוא היה צריך להתפטר מזמן". הירשזון, כך נראה, לא שועה לעצות מקורביו ובינתיים נותר על כסאו. "לא חל כל שינוי בעמדתו לפי שעה", אמרו אותם גורמים.

 

הפעם התמקדה חקירתו של השר בהעברות כספים לחשבונות שהם על פי החשד חשבונות קש - ופחות בנוגע לחשד במעילה בעמותת ניל"י, עליו נחקר בעבר. מדובר בעצם בחשבונות שבהם זיהתה המשטרה הפקדות של אנשי הירשזון במהלך החקירה. החוקרים ביקשו לדעת מה פשרם של אותם כספים.

 כמו כן נשאל הירשזון על משיכת כספים מעמותות "מצעד החיים" ועל נושא מימון הפריימריז שלו בליכוד ב-1999. עוד נשאל על המעורבות של גזבר הסתדרות העובדים הלאומית עובדיה כהן (שעמו ניהלה המשטרה מגעים לעסקה) בהעברות הכספים

 

גורמי משטרה המקורבים לחקירה אמרו גם היום, לאחר סיום חקירתו של השר, כי גובש די חומר ראיות לכאורה נגד הירשזון. לדבריהם, בידי המשטרה היו די ראיות עוד לפני החקירה. מטרת החקירה היום, אם כן, היתה על פי אותם גורמים בירור של כמה פרטים להשלמת התמונה ולקבלת תגובתו של הירשזון לעניין החשדות נגדו. הירשזון עצמו הוסיף להכחיש את החשדות. בנוגע לכספים אשר הגיעו לחשבונו המשיך לטעון שהועברו אליו מבנו עופר, וקרובת משפחה שחיה בשווייץ וסייעה לו בזמן שאשתו הייתה חולה..

 

בהכנת הידיעה השתתף אבי כהן
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הירשזון, היום
צילום: תומריקו
מומלצים