שתף קטע נבחר

סקירה: טלפון סמסונג ‭E250‬

מכשיר ה-E250 מספק טכנולוגיות חדשות במחיר סביר של כ-1,000 שקלים, אבל סובל מממשק מבלבל, מאיכות בינונית של הצג והמצלמה, ומערכה מאכזבת

‬בטרם נפצח כאן ברשימת הרג'קטים הקטנונית האופיינית לסקירות, חשוב להבהיר מראש שסמסונג ‭E250‬ הוא בשורה טובה לשוק הסלולרי בישראל. משום שהוא מסמל ציון דרך - אותה נקודת זמן, שבה טכנולוגיות ששולבו בעבר במוצרים יקרים יורדות באחת אל העם, והופכות נחלת כולם.

 

זהו מכשיר שבעגה הסלולרית נחשב "מיד טיר" – כלומר "מכשיר אמצע" להמונים, המיועד כמעט לכל כיס. והנה, במכשיר הזול־יחסית הזה נכללות תכונות כמו חריץ לכרטיס הרחבה, Bluetooth (כולל תמיכה באוזניות סטריאו אלחוטיות‭,(‬ נגן מוזיקה, רדיו ‭,FM‬ אופציית שיגור וקבלה של אימייל, רמקול פנימי ועוד.

 

ה-‭E250‬ פועל גם ברשת EDGE שמפעילה סלקום, כך שהוא יכול לספק לבעליו גלישה מהירה ברשת, כמעט כמו בדור השלישי. בעבר הממש-קרוב – לרשימת תכונות כזו הוצמד תג מחיר מאיים למדי.

 

זאת ועוד. הטלפון הוא בן נאמן למשפחת האולטרה־דקים (Slim) החדשה של סמסונג (כן, הדקיקים ההם מהפרסומות‭.(‬ הוא מעוצב היטב – סליידר עם מסך גדול, מקשים ברורים ומוארים היטב, פתיחה חלקה, מצלמה וגם עוצמת קול צורמנית־משהו אבל סבירה.

 

צג ומצלמה בינוניים

נכון, אין ארוחות חינם. בחירה ב־‭E250‬ משמעה גם נכונות לפשרה, אבל לטעמנו - סבירה. למה פשרה? הצג, למשל, הוא בעל אבחנה של 65 אלף גוונים בלבד. מי שהתרגל לצגים בני ה־262 אלף וה־16 מיליון גוונים, יחוש מיד בהבדל: גופני האותיות גסים יותר, חדות התמונה מאכזבת, ועוד. המצלמה המובנית היא באיכות בסיסית בלבד ‭(VGA)‬ וגם איכות הווידיאו מזעזעת, כצפוי.

 

מצער במיוחד הממשק החדש של סמסונג, זה שמלווה את המכשירים הדקים בגרפיקה המתיימרת להיות אלגנטית ומינימליסטית, שמתגלה כאן כאכזבה. מעצבי סמסונג ניסו להתחכם בתפריטי-משנה הקופצים עם כל נגיעה בפקודת תפריט, אבל לא לקחו בחשבון את אי הנוחות והבלבול שהתיבות הללו גורמות למשתמש. מעבר לריצוד בעיניים - בגלל גודל האותיות והרזולוציה הגסה, פקודות רבות, רבות מדי, נחתכות באמצע, בשלוש נקודות מביכות (ההתקני‭,...‬ חיווי הט‭,... ‬שם הטל‭.(...‬ גם הלוגיקה של התפריט מוזרה: מה בדיוק עושה "מחשבון" בתוך "יומן פגישות‭?"‬ ולמה עדיין נדרשות לחיצות מיותרות למשלוח SMS מסכן?

 

ובנוסף - ערכת המכשיר בסיסית ומאכזבת: נכון, מצורף כרטיס הרחבה של 128 מגהבייט, אבל כבל נתונים לסינכרון עם המחשב - אין. מילא, נשתמש בסינכרון Bluetooth - אבל גם דיסק תוכנה למחשב לא מצורף (וגם לא ניתן להורדה בינתיים‭.(‬ כמו במכשירי סמסונג חדשים אחרים, תמצאו גם ב-‭E250‬ את הפונקציה המאפשרת איתור הטלפון במקרה של אובדן או גניבה (המכשיר מתקשר אליך) וגם כפתור לשיגור הודעת מצוקה כשהטלפון סגור. שלא נזדקק.

 

המחיר: ‭27.90‬ שקלים לחודש, ל־36 חודשים (1004.40 שקלים). בהחלט שווה.

ציון:

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים