שתף קטע נבחר

אולמרט וברק במירוץ למופלטה

כמו כל שנה במוצאי חג הפסח יצאו הפוליטיקאים לדרך מצויידים בתרבוש. המטרה: לנגוס בכמה שיותר מופלטות ביתיות. ראש הממשלה: החג הזה מזמן חדל להיות חג של מרוקאים

כבכל שנה במוצאי החג יצאו הפוליטיקאים לחזר על פתחיהם של חוגגי המימונה למיניהם. במסע חוצה מדינה עוברים בכירי הפוליטיקה הישראלית בערב אחד בחצרותיהם של כמה שיותר חוגגי מימונה, אוכלים מופלטה או שתיים, מברכים ב"תרבחו ותסעדו", וממשיכים הלאה. מטבע הדברים, בלטו ביקוריהם של אנשי מפלגת העבודה, שראשיה מצויים בעיצומו של קרב על הנהגת המפלגה.


ברק ומטעמי החג (צילום: גיל יוחנן)

 

ראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק, עבר בין כמה וכמה מוקדים ובמבשרת ירושלים. בביתה של משפחת מויאל נפגש עם יו"ר הכנסת, חברת הכנסת דליה איציק, שערכה גם היא סיבוב מימונות ברחבי הארץ, עם השר בנימין בן אליעזר מראשי מטהו, עם חברת הכנסת קולט אביטל המועמדת לנשיאות, עם ח"כ דני יתום, המועמד לראשות מפלגת העבודה וכן עם ארקדי גאידמק שהוזמן גם הוא לכמה וכמה אירועים. עמיר פרץ, אגב, נעדר מחגיגות המימונה בשל יום השנה לפטירת אביו.

 

גם האירוע הזה - כמו יתר האירועים - לא סיפקו כותרות פוליטיות משמעותיות. גם התלהבות יתרה לא נרשמה עם הגעתו של ברק לבית משפחת מויאל. ובכל זאת הדינמיקה בין המועמדים השונים סיפקה מתח, שנפרק כשברק ויתום לחצו ידיים. יתום אף הגדיל ואיחל לברק הצלחה במירוץ. ברק עצמו סירב להתראיין. גם יתר המועמדים במפלגת העבודה, עמי איילון ואופיר פינס, עורכים סבב ביקורים במקומות שונים. ואולם, בשום מקום אין ממש אווירה של בחירות, של התלהבות או של סחף גדול.

 

"נשיאות? זה תלוי בקב"ה ובבוחר"

גם בקדימה לא מוותרים על המימונה ובכירי המפלגה ביקרו בבתים של פעילי המפלגה. שרת החוץ ציפי לבני ירדה לדרום - לאופקים ולאשקלון, שם היא לוקחת חלק בשתי חגיגות. המשנה לראש הממשלה שמעון פרס חוגג בירושלים עם התזמורת האנדלוסית, ואילו ראש הממשלה אולמרט מבלה בטקס הענק באשדוד.


הפיתוי הגדול. פואד (במרכז) עם ברק וקולט אביטל (צילום: גיל יוחנן) 

 

פרס, בבנייני האומה, נשאל על סיכויו להתמנות לנשיא ועל אפשרות של איחוד תנועות העבודה וקדימה. לדבריו, בחירתו לנשיא "תלויה בקדוש ברוך הוא ובבוחר" ואילו איחוד העבודה וקדימה הוא "רעיון נכון, אך זו עדיין לא העונה".


"לא רק חג של מופלטות". ראש הממשלה טועם באשדוד (צילום: אמיר כהן)

 

אולמרט, באשדוד, בירך את תושבי אשדוד ואת יוצאי יהדות מרוקו. "הדבר היפה והמיוחד באירועים הללו, שמתחילים בסיום חג הפסח, היא העובדה שהחג הזה חדל מזמן להיות חג של קהילה אחת", אמר אולמרט. "זה לא חג של מרוקאים, יוצאי מרוקו ומופלטות. זה חג של ידידות, של תחילת האביב ושל שמחה. חג של החברה הישראלית כולה". מאחורי אולמרט, ישב אגב ביציע הכבוד מי שהחליף עמו מהלומות תקשורתיות בעבר, איש העסקים ארקדי גאידמק. ואחרי שכל הפוליטיקאים הסתלקו מהאירוע באשדוד, הגיח, אהוד ברק, שהחליט גם הוא לכבד את האשדודים בנוכחותו.

 

ולמרות שהערב לא ממש דיברו פוליטיקה, היו מי שהתלחשו בינם לבין עצמם על סיכויי המועמדים במפלגת העבודה. מה יקרה אם עמיר פרץ בכל זאת ינצח, היתה שאלת השאלות. אם ברק יובס, הסברה גם בעבודה וגם בקדימה היא שהוא ימצא עצמו אולי בסופו של דבר הולך בדרכו של פרס - ועוקר לקדימה. בכירים בקדימה אמרו כי לפני כמה חודשים גורמים שונים במפלגה ובראשה השר שמעון פרס ניהלו מגעים עם אנשי מפלגת העבודה כדי לקדם את רעיון איחוד המפלגות.

 

בהכנת הידיעה השתתפו אטילה שומפלבי, ענת ברשקובסקי ולילך שובל
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מחבקת את העדה. מ"מ הנשיא איציק
צילום: גיל יוחנן
מטעמי החג, אצל משפחת חדידה בכרמיאל
צילום: אחיה ראב"ד
מופלטות באשדוד
צילום: אמיר כהן
מומלצים