שתף קטע נבחר

דיון לילי בבית הדין על השביתה בעל-יסודיים

בבית הדין הארצי לעבודה נמשך הדיון בבקשת משרד החינוך להוציא צווי מניעה ולמנוע את השביתה בבתי הספר העל-יסודיים

דיון לילי על השביתה. בית הדין הארצי לעבודה דן בזעות הערב (ב') בבקשת משרד החינוך להוציא צווי מניעה נגד שביתת המורים. זאת בעקבות ביטול בחינות הבגרות באנגלית כפי שפורסם ב-ynet. הדיון החל לפנות ערב והכרעה צפויה להתקבל בזמן הקרוב.

 

בעשרות בתי ספר בהן היו אמורות להתקיים אתמול בחינות בעל פה באנגלית, הודיעו המורים לתלמידים כי הן לא תתקיימנה בשל השביתה והנחיית הארגון לחבריו שלא לקיים כל בחינה שהיא. מועד בחינת הבגרות באנגלית אין מועד ארצי גורף וכל בית ספר קובע את הבחינה זמן רב מראש לפי לוח הזמנים שלו. הביטול העלה חשש כי לא יימצא מועד חלופי לבחינות ואותם תלמידים יסיימו את שנת הלימודים כאשר לא השלימו את חובותיהם. 

 

ארגון המורים הודיע כי בכוונתו להמשיך בהשבתה גם מחר, בטענה ל"סחבת" מתמשכת במשא ומתן על תנאי שכרם והעסקתם, כמו גם לגבי שחיקת השכר המורים במשך השנים ודרישה לתגמולים נוספים עבור עבודה עם תלמידים לקויי למידה. כזכור, הושהתה השביתה למשך יומיים בשל אירועי יום הזיכרון לשואה ולגבורה. מחר לא יתקיימו הלימודים בחטיבות העליונות מכיתות ז'-י"ב בכל רחבי הארץ.

 

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב, מסר כי "ארגון המורים חצה את כל הקווים האדומים של ניהול מאבק ארגוני לגיטימי, בכך שמנע מהתלמידים לגשת לבחינות הבגרות בעל פה באנגלית. מדובר במהלך חסר תקדים וחמור, שפוגע קשות בתלמידי ישראל ובזכותם הבסיסית לזכאות לבגרות".

 

ארגון המורים טוען באמצעות עורכי דינו, בתגובה לבקשת המדינה, כי המדינה מסרבת לנהל משא ומתן עם הארגון, וכי עד כה עשתה במשך חודשים ארוכים להכשלת המשא והמתן. עורכות הדין סיגל פעיל ומיכל הברפלד מבקשות מבית הדין "לשקול את חירות השביתה ואת המאבק הארגוני המוצדק של המורים, אל מול כך שהמדינה, מזה חודשים, אינה מנהלת משא ומתן ענייני, ובוחרת להביא את הסכסוך לנקודת זמן שבה תוכל לטעון (בהיתממות שקופה) כי נגרמים נזקים חמורים, כביכול, המצדיקים מתן צו מניעה". ובתוך כך, המרכז לשלטון מקומי הודיע כי גם הוא מצטרף לעתירה של משרד החינוך.


פורסם לראשונה 16/04/2007 13:02

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
אבואב. חצו את הקווים
צילום: ירון ברנר
מומלצים