שתף קטע נבחר

ח"כ ברכה בטול כרם: ישראל - מדינת טרור

בכנס למען האסיר הפלסטיני הזכיר יו"ר חדש את הצד שמול משפחת שליט במשוואת חילופי השבויים: "ישראל מתעקשת בעניין הזה. זכותם של האסירים, שכל אשמתם היא שנאבקו למען חירותם, לחיות בכבוד וחופש במולדתם"

יו"ר חד"ש, חבר הכנסת מוחמד ברכה, קרא היום (ג') לממשלת ישראל להתעורר ולהבין שגם האסירים הפלסטינים הכלואים במדינה הינם צד בעיסקת חילופי השבויים. "בישראל מדברים הרבה על החייל גלעד שליט, שיש לו בוודאי הורים שדואגים לו ואנחנו צריכים להבין זאת, אבל באותה עת מותר לנו לשאול האם אין ליותר מעשרת אלפים אסירים פלסטינים גם אמהות, נשים, אחים וילדים שגם הם דואגים להם?".

 

ח"כ ברכה, שאמר את הדברים במסגרת כנס למען האסיר הפלסטיני בטול כרם, הוסיף כי נושא האסירים הוא אחד החשובים ביותר שעומד היום על הפרק אך נראה כי למרות זאת "ישראל מתעקשת בעניין הזה ומשתמשת באסירים הפלסטינים כשבויים".

 

"ישראל - שמתיימרת להתהדר בכך שהיא מדינה דמוקרטית - מרשה לעצמה להפציץ, להרוג ולעצור אנשים בלי שום אשמה. אלפי אסירים פלסטינים נמצאים בבתי הכלא בישראל בתור עצירים מנהליים מזה שנים כאשר לא יוחסה להם שום אשמה והם יושבים שם כשבויים. איך אפשר לעכל שישראל עוצרת שליש מחברי הפרלמנט הפלסטיני הנבחר ובתוכם את יו"ר הפרלמנט עצמו (עזיז דווייק)? זהו טרור של מדינה ואסור לו להמשיך. זכותם של האסירים, שכל אשמתם היא שהם נאבקו למען חירותם, לחיות בכבוד וחופש במולדתם. יש לסיים את הכיבוש לאלתר".

 

ח"כ ברכה דיבר גם על ההיבט המדיני במשבר הישראלי-פלסטיני והיפנה אצבע מאשימה אל אהוד אולמרט: "ראש הממשלה דואג להצהיר מידי יום שהוא מעוניין להשתתף בוועידה אזורית אבל הוא לא יכול לדבר על נושא כזה בזמן שהוא ממשיך להטיל מצור על עם שלם, ומחזיק ברשותו את כספי המיסים השייכים לעם הזה. הליכה לוועידה אזורית מחייבת את ישראל לגלות את כוונותיה כלפי העם הפלסטיני ולעשות צעדים של רצון טוב כלפי העם הפלסטיני".

 

הכנס היום היה חלק מאירועי "יום האסיר הפלסטיני" המתקיימים לאורך כל השבוע בשטחים. מלבד ח"כ ברכה נאמו בכנס גורמים בהנהגה המקומית ובכלל זה מושל טול כרם מטעם הרשות הפלסטינית, טלאל דוויקאת. גם הוא קרא לדאוג לאסירים ולבני משפחותיהם ובכלל זה למצב הכלכלי שלהם. פרט לכך, אמר, "יש לדאוג לתשלומי קצבאות להם ולבני משפחותיהם, זאת בנוסף לדאגתנו הגדולה לשחרורם".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רונן בוידק
ח"כ ברכה. למען האסירים
צילום: רונן בוידק
מומלצים