שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ילדי שדרות לנציגת האו"ם: אנחנו רק רוצים שלום
  נציגת מזכ"ל האו"ם לענייני ילדים וסכסוכים מזוינים, רדיקה קומארסמי, סיירה בשדרות ושמעה מהילדים במקום על החיים בצל רקטות הקסאם ועל תקוותיהם. אחד הילדים אמר לאורחת: "אנחנו רוצים שהאו"ם יתערב במה שקורה כאן בשדרות ולא יישב בשקט". ילד אחר התקרב לקומארסמי והשמיע לה את הרינגטון של "צבע אדום" בטלפון הנייד שלו

  "באתי כדי לבחון את השפעת הסכסוכים באיזור על ילדי שדרות המתמודדים עם ירי הקאסמים" - כך אמרה היום (ד') נציגת מזכ"ל האו"ם לענייני ילדים וסכסוכים מזוינים, רדיקה קומארסמי, כשביקרה בשדרות. קומארסמי סיירה בימים האחרונים במקומות שונים במזרח התיכון, ובין השאר ביקרה בירדן, לבנון וברשות הפלסטינית.

   

  במסגרת ביקורה בלבנון סיירה בבינת ג'בל וטענה כי ישראל עברה על החוק הבינלאומי במלחמת לבנון השנייה. לאחר שתסיים את ביקורה באזור תקיים קומארסמי מסיבת עיתונאים מסכמת בז'נבה שבשוויץ.


  קומארסמי (משמאל) נפגשת עם ילדי שדרות (צילום: צפריר אביוב)

   

  את עיקר סיורה ייחדה האורחת להאזנה להסברים שקיבלה, ומיעטה להתבטא. היא פתחה את הסיור בביקור בתחנת המשטרה בעיר, שם הציגו בפניה את אוסף הרקטות שנחתו בשנה החולפת. קומארסמי נדהמה לגלות כי מדובר במספר גבוה מאוד של רקטות. חבלני המשטרה הסבירו לה על סוגי הרקטות ופרטים נוספים אודותיהן.

   

  "אין מה לעשות - זה המצב"

  משם נסעה האורחת לבית הספר "אלון" בעיר ונפגשה עם תלמידים. הם סיפרו לה באריכות על החיים בצל רקטות הקאסם, ומבטה נפל על מכשירי הטלפון הניידים המונחים ליד כל ילד. "למה אתם צריכים לבוא לבית הספר עם טלפון?" שאלה נציגת האו"ם, והמורה הסבירה לה: "במציאות שבה אנו חיים, ההורים דואגים מאוד, בעיקר אחרי נפילות רקטות קאסם. ההורים מיד מתקשרים לילדים לבדוק שהכל בסדר. קצת קשה ללמד כך, אבל אין מה לעשות. זה המצב".

   

  אחד הילדים אף התקרב לקומארסמי והשמיע לה את הרינגטון של "צבע אדום" - הקלטה של נפילת רקטה וההמולה בעקבותיה. "אני הנציגה באו"ם לענייני ילדים ובאתי לשמוע אתכם ולראות מה קורה כאן. מה אתם מצפים ממני?" שאלה. ואחד הילדים ענה: "אנחנו רוצים שהאו"ם יתערב במה שקורה כאן בשדרות ולא ישב בשקט, אלא ינקוט בסנקציות כמו שנוהגים עכשיו עם איראן".

   

  "מה הייתם רוצים שיהיה?", הקשתה האורחת, וילד אחר ענה: "אנחנו רוצים רק שלום". אחר כך קיימה קומארסמי שיחה עם ראש העירייה, אלי מויאל, ואמרה כי ציפתה שילדים שנמצאים תחת ירי רקטות מתמיד יהיו מעט-יותר מיליטנטים וכי שמחה מאוד לשמוע אותם. כמה ילדים סיפרו לה על משחק כדורגל שהתקיים בינם לילדים פלסטינים במסגרת מרכז פרס לשלום.

   

  בסיום הביקור הגיעה קומארסמי - מסרי-לנקה במוצאה - לארוחה מרוקאית עשירה שנערכה לכבודה, ונדהמה מכמויות האוכל שהוגשו לשולחן. "היו לנו לא מעט ביקורים של נציגי האו"ם בעיר ואני שמח על כל ביקור כזה", אמר מויאל. "חשוב שידעו מה קורה כאן באופן בלתי-אמצעי. קומארסמי מגיעה אחרי ביקור באיזור והיא שמעה שם כל מיני דברים. פה היא ראתה תמונה שונה לחלוטין ממה שהציגו בפניה קודם. שמחתי מאוד גם לשמוע את השיחות החכמות שלה עם הילדים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  קומארסמי מקבלת הסבר ממויאל בשדרות
  צילום: צפריר אביוב
  מומלצים