שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  נציגת האו"ם: מעצר ילדים פלסטינים מלבה אלימות
  במהלך ביקור בכלא השרון אמרה נציגת מזכ"ל האו"ם לענייני ילדים וסכסוכים מזוינים כי מעצר בני נוער פלסטינים מזין את מעגל האלימות. היא דרשה לשקם נערים הכלואים על עבירות קלות

  נציגת מזכ"ל האו"ם לענייני ילדים וסכסוכים מזוינים, רדיקה קומארסמי, אמרה אמש (יום ה') כי החזקתם של ילדים פלסטינים במעצר על ידי ישראל היא "בעיה המלבה את האלימות באזור".

   

  קומארסמי אמרה את הדברים לאחר ביקורה בכלא השרון, בו כלואים 150 ילדים ונערים פלסטינים. היא הוסיפה כי במהלך ביקורה בישראל, היא דרשה לשקם נערים פלסטינים הכלואים בארץ על עבירות קלות. "אני חושבת שהילדים והנערים הופכים ליותר מרירים מהחוויה שלהם בכלא", אמרה נציגת מזכ"ל האו"ם. 

   

  במהלך ביקורה בכלא אמר קומארסי כי בסך הכל כלואים בישראל 398 נערים פלסטינים בני 12 ומעלה. בכלא היא נפגשה עם ארבעה מהם, שניים בני 12 ו-16 כלואים בישראל לאחר שהשליכו בקבוקי תבערה. "לדעתי המעצר מזין את מעגל האלימות", אמרה.

   

  אתמול ביקרה נציגת מזכ"ל האו"ם לענייני ילדים וסכסוכים מזוינים בשדרות. "באתי כדי לבחון את השפעת הסכסוכים באזור על ילדי שדרות המתמודדים עם ירי הקאסמים", היא אמרה. את עיקר סיורה ייחדה האורחת להאזנה להסברים שקיבלה, ומיעטה להתבטא. היא פתחה את הסיור בביקור בתחנת המשטרה בעיר, שם הציגו בפניה את אוסף הרקטות שנחתו בשנה החולפת. קומארסמי נדהמה לגלות כי מדובר במספר גבוה מאוד של רקטות. חבלני המשטרה הסבירו לה על סוגי הרקטות ופרטים נוספים אודותיהן.

   

  במהלך הביקור התקרב אחד הילדים לקומארסמי והשמיע לה את הרינגטון של "צבע אדום" - הקלטה של נפילת רקטה וההמולה בעקבותיה. "אני הנציגה באו"ם לענייני ילדים ובאתי לשמוע אתכם ולראות מה קורה כאן. מה אתם מצפים ממני?" שאלה. ואחד הילדים ענה: "אנחנו רוצים שהאו"ם יתערב במה שקורה כאן בשדרות ולא ישב בשקט, אלא ינקוט בסנקציות כמו שנוהגים עכשיו עם איראן". 

   

  לפני שהגיעה לארץ ביקרה הנציבה גם בלבנון. במסגרת ביקורה היא סיירה בבינת ג'בל וטענה כי ישראל עברה על החוק הבינלאומי במלחמת לבנון השנייה. לאחר שתסיים את ביקורה באזור תקיים קומארסמי מסיבת עיתונאים מסכמת בז'נבה שבשוויץ.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים