שתף קטע נבחר

כ-150 אלף איש בהפגנת הימין

ראשי הימין קראו לברק לשוב ארצה ולהפסיק לדבר על ויתורים. יהודה סנדר, בן שמונה מגוש קטיף: "אדוני ראש הממשלה, שמור לנו על המדינה עד שנגדל". נעצר צעיר שהפיץ תמונות של ברק ועליהן צלבי קרס

"אנחנו הרוב, והרוב מנצח", זעק אודי ליברמן בעצרת הימין שנערכה אתמול (יום א') בכיכר רבין. על פי הערכות המשטרה השתתפו בהפגנה כ-150 אלף איש.
עוד בטרם נפתחה העצרת, נתפס צעיר המחלק למפגינים חוסר הסתה, כנגד ראש הממשלה אהוד ברק. בחומר שחילק הצעיר הופיע תצלום של אהוד ברק בשילוב צלב קרס. הוא נעצר לחקירה. "יש גורמים שרוצים להרוס את ההפגנה שלנו", אמר אורי אריאל, מראשי מועצת יש"ע. "היה לנו את אבישי רביב ומספיק סבלנו, אני מקווה שלא יהיו עוד כאלה".
אלפי שלטים שהונפו בכיכר הכריזו "אנחנו הרוב!" "ברק לא מביא שלום", "ברק מאבד את המדינה", "הליכוד עם ירושלים", "זעקי ארץ אהובה" ו"מאמינים בארץ ישראל השלמה".
יו"ר הליכוד, אריאל שרון, קרא לברק לעזוב את שיחות קמפ דייויד ולשוב לישראל. "חייבים להפסיק ולדבר אך ורק על מה תוותר ישראל. אני רוצה לשמוע שערפאת מוותר על מזרח ירושלים, בקעת הירדן והמרחב האווירי מעל יהודה ושומרון. בויתורים רק מצד ישראל לא עושים שלום", אמר שרון.
אהוד אולמרט, ראש עיריית ירושלים, שטענתו כי ברק לא יחלק את ירושלים כיכבה בקמפיין הבחירות של ישראל אחת ואהוד ברק, הביע אכזבה מדרכו של ברק: "מתקרב הרגע בו תעמוד מול אויבי ישראל, והם ירצו לחלק את ירושלים. שום דגל אינו יכול להיות מונף אל הר הבית זולת דגלה של ישראל".
"ישראל חלשה תחלק את ירושלים ואת העם היהודי כולו", אמר יו"ר ישראל בעלייה, נתן שרנסקי. שרנסקי, שפרש בשבוע שעבר מן הממשלה, מתנגד להסכם שלום שיש בו ויתורים מרחיקי לכת, כהגדרתו.
בפתח העצרת הופיע יהודה סנדר, בן שמונה מגוש קטיף, שפנה בקריאה לברק: "אנחנו נולדנו ביש"ע. זה הבית שלנו ואין לנו ארץ אחרת. אני מבקש שתשמור לנו עליה עד שנגדל".
בקהל הונפו גם שלטים אחרים, בהם נכתב "קמפ דייויד – חורבן הבית השלישי" ו"מיליון ערפאתים לא ישנו את הערבים, ואת ערפאת בעצמו". אלה שלטים לא רשמיים, שהונפו על ידי גורמים קיצוניים שהתחברו להפגנת הימין. בלטה גם נוכחותם של אלפי פעילי ליכוד בקהל, שנשאו את סיסמת הליכוד החדשה "מחליפים ראש ממשלה".
מלשכת ראש הממשלה נמסר בתגובה, כי ההפגנה היא אות כבוד לדמוקרטיה, המאפשרת חופש ביטוי לכל אזרח. "ראש הממשלה יפעל ברוח דמוקרטית זו להביא, כפי שהבטיח, כל הסכם, במידה ויהיה, להכרעת העם, והוא משוכנע שההסכם יאושר ברוב סוחף", מסרה לשכת ראש הממשלה.


לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רונן לידור
מפגינים בכיכר רבין. "אנחנו הרוב"
רונן לידור
מומלצים