שתף קטע נבחר

רזניק: מזוז מילכד את עצמו בפרשת קצב

בשיחה עם ynet, אומר המשנה לשעבר לפרקליטת המדינה, עו"ד יהושע רזניק, שהיועץ המשפטי, מני מזוז, טעה כשפירט את סעיפי האישום נגד הנשיא קצב. "הוא מילכד את עצמו. כיצד יוכל לחזור בו מאישומים כל כך חמורים?"

האם השימוע לנשיא קצב המתוכנן להיערך ב-2 במאי מיותר והתוצאות כבר נגזרו מראש? עו"ד יהושע רזניק, שכיהן בעבר כמשנה לפרקליטת המדינה, אומר הלילה (יום א') ל-ynet כי "היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, הכניס את עצמו למצב כמעט בלתי אפשרי". לדבריו, מזוז מילכד את עצמו כשהודיע מהם סעיפי האישום. בג"ץ ידון היום בעתירת פרקליטיו של קצב, הדורשים להעביר להם את חומר החקירה. ועדת הכנסת תדון במקביל בהארכת הנבצרות.

 

עורך הדין רזניק מסביר כי מקור הטעות היה בהודעה המפורטת של היועץ על טיוטת כתב האישום: "היועץ המשפטי לממשלה היה צריך להודיע שמתגבש כתב אישום, אך לא לפרט את סעיפי האישומים נגד הנשיא. הפרשה היא פרשה רגישה והיועץ מילכד את עצמו כשפירט את סעיפי האישום, ואז אמר שהוא מזמין את הנשיא לשימוע בלב חפץ כדי לשמוע את דבריו. כיצד יוכל לחזור בו מאישומים כל כך חמורים נגד נשיא המדינה".  

 

עו"ד רזניק הוסיף: "מזוז הכניס את עצמו למצב כמעט בלתי אפשרי. אחר כך ישאלו אותו איך קפצת והאשמת את הנשיא בעבירת אונס. כיצד, אם ישוכנע על-ידי פרקליטיו של קצב, הוא יוכל לחזור בו?"

 

בג"ץ ידון בעתירתו של הנשיא נגד היועץ המשפטי לממשלה בדרישה להעביר לידיו את חומר החקירה המלא בפרשה ואת חוות הדעת של בכירי הפרקליטות, פרקליט מחוז ירושלים, עו"ד אלי אברבנאל, ומנהלת המחלקה הפלילית, עו"ד אפרת ברזילי, שגרסו כי אין מקום להגיש כתב אישום נגד הנשיא.

 

פרקליטיו של קצב יאמרו לשופטי בג"ץ כי "מדהימה העובדה שהפרקליטות מנסה להסתיר מעיני הציבור את חוות דעתם של בכירים שסבורים כי אין מקום לכתב אישום נגד הנשיא לנוכח ראיות רעועות". לדידם, הפרקליטות כבר גזרה את דינו של קצב עוד בטרם השימוע, שנקבע ל-2 במאי. הם צפויים להתייחס גם להאזנות הסתר שלטענתם בוצעו לאנשי קצב באחרונה. 

 

ועדת הכנסת תדון במקביל בבקשת קצב להאריך את תקופת הנבצרות, וצפוי שהוועדה תאשר את הבקשה. ביום רביעי שעבר ביקש קצב להאריך את תקופת נבצרותו ממילוי תפקידו עד להודעה אחרת.

 

בהכנת הידיעה השתתף אמנון מרנדה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
היועץ ממולכד. יהושע רזניק
צילום: איי פי
נערכים לשימוע. קצב
צילום: רויטרס
מומלצים