שתף קטע נבחר

השר אביגדור ליברמן נחקר במשך שמונה שעות

לפי החשד, הוא קיבל מיליוני דולרים דרך חשבונות פיקטיביים הרשומים בקפריסין, מבלי שדיווח כחוק על העברתם. אלה שימשו בתורם למימון הקמפיין של "ישראל ביתנו". חוקרי המשטרה, שכבר יצאו לחיקור דין בקפריסין, חושדים כי לפחות חלק מהכסף הגיע מכיסו של איל ההון האוסטרי מרטין שלאף

יו"ר "ישראל ביתנו", השר אביגדור ליברמן, נחקר היום (א') באזהרה במשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) בבת-ים. הוא חשוד בקבלת כספים באופן בלתי חוקי מאיל ההון מרטין שלאף, הזכור גם כגיבור פרשת סיריל קרן והכספים שהועברו לכאורה למשפחת שרון. ליברמן נחקר במשך שמונה שעות.

 

ליברמן חשוד שקיבל כסף שהועבר אליו דרך חשבונות פיקטיביים הרשומים בקפריסין, מבלי שדיווח עליהם. חוקרי המשטרה דורשים ממנו לספק הסבר על הכספים הללו, ששימשו לפי החשד למימון קמפיין הבחירות האחרון של מפלגתו. במהלך החודשים האחרונים יצאו אנשי יאח"ה לחיקור דין בקפריסין, כדי לתשאל עדים הקשורים לפרשה. בעקבות ממצאי החקירה אישר היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, לחקור את השר.  

 

נגד ליברמן מתנהלת במקביל זה כמה שנים חקירה בעקבות דו"ח מבקר

המדינה משנת 2000, ממנו עלה חשד לאי-סדרים כספיים במפלגה. בדו"ח המבקר נכתב כי המפלגה "קיבלה קו אשראי בבנק בארץ בערך של מיליון דולר. כביטחון לקו אשראי זה, שימשה ערבות בנקאית של בנק שמושבו בווינה. הבנק הווינאי קיבל כבטוחה נגדית להעמדת הערבות, ערבות אישית שהעמיד תושב חוץ".    

 

לפני שנה בדיוק, במהלך המו"מ הקואליציוני הראשוני עם בין "קדימה" ל"ישראל ביתנו", ביקש ליברמן לקבל לידיו את התיק לביטחון פנים. היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, פסק אז כי הוא לא יוכל להחזיק בתיק כל עוד מתנהלת נגדו חקירה פלילית. בחודשים האחרונים נמסר על "ממצאים נוספים" בעניינו של ליברמן - ואפשר שכעת נפתרה התעלומה.    

 

ומה חושב על כל זה השר עצמו? "במהלך השנה האחרונה הוא פנה ארבע פעמים ליועץ המשפטי בכתב ובעל פה בדרישה להיחקר במהירות על-מנת לסיים את הפרשה", מזכירים דובריו. "לכן הוא שמח שזומן לחקירה ומקווה שבכך הפרשה תבוא לסיומה בקרוב".


פורסם לראשונה 22/04/2007 10:09

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שמח שזומן: ליברמן
צילום: גיל יוחנן
צילום: שאול גולן
הקשר האוסטרי: שלאף
צילום: שאול גולן
מומלצים