שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  הממשלה אישרה תוכנית לעידוד תעסוקת ערבים וחרדים

  בין השאר, מפעלים באזורי עדיפות שיקלטו לפחות 100 עובדים ערבים או חרדים חדשים יקבלו על כל אחד מהם סיוע ממשלתי בגובה 20% מעלות השכר הממוצעת של כלל עובדיהם

  הממשלה אישרה היום (א') תוכנית שגיבש משרד התמ"ת לעידוד תעסוקה באזורי עדיפות לאומית לאוכלוסיות החרדים, הערבים והדרוזים. 

   

  משרד התמ"ת מעניק כיום הטבות נרחבות למפעלי תעשייה באזורי עדיפות לאומית - כלומר, בירושלים ובפריפריה. לפי ההחלטה החדשה, גם עסקים בענפי השירותים הנמצאים באזורי עדיפות לאומית ולפחות 90% מעובדיהם הם חרדים או בני מיעוטים יקבלו מענקים המגיעים למפעלים באזורי עדיפות לאומית.  

   

  מפעלים באזורי עדיפות שיקלטו לפחות 100 עובדים ערבים או חרדים חדשים יקבלו על כל אחד מהם סיוע ממשלתי בגובה 20% מעלות השכר הממוצעת של כלל עובדיהם, עד לגובה של 51 אלף שקלים לעובד בשנה. מפעלים שיקלטו בין 7 עובדים ל-100 חרדים או בני מיעוטים יקבלו תמיכה של 20% מגובה שכר עובדיהם הממוצע, עד 20 אלף שקלים לעובד בשנה. מפעלים שיקלטו עד 7 חרדים או ערבים יקבלו 15% מגובה שכרם הממוצע של עובדיהם, עד 30 אלף שקל לעובד.  

   

  מפעלי היי-טק באזורי עדיפות שיקלטו לפחות 5 אקדמאים חרדים, ערבים ודרוזים יקבלו תמיכה של 20% מגובה שכרם, עד 40 אלף שקל בשנה לעובד, בתנאי שישלמו לכל אחד מהם 9,000 שקל לחודש לפחות.

   

  משרד התמ"ת ידאג ש-20% מהתיכה בהעסקת חרדים ובני מיעוטים יכוון להעסקת נשים משני המגזרים.

   

  לפי נתוני התמ"ת, רק 30.6% מהגברים החרדים ו-40% מהנשים החרדיות עובדים, וממוצע השכר של אלה שכן עובדים עומד על פחות מ-5,000 שקל בחודש.

  עוד עולה מנתוני התמ"ת כי רק 21.6% מהנשים הערביות בערים מעורבות עובדות. שיעור האבטלה בקרב ערבים בערים מעורבות עומד על 13.5%, לעומת 9.1% בקרב היהודים באותן ערים.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים