שתף קטע נבחר

המשטרה: ליברמן חשוד בלקיחת שוחד

בתום יום חקירה ביחידה הארצית לחקירות הונאה, אומרים במשטרה כי השר אביגדור ליברמן חשוד בקבלת שוחד, במרמה ובהפרת אמונים. כמו כן הוא חשוד בעבירות על חוק איסור הלבנת הון

השר לעניינים אסטרטגיים, אביגדור ליברמן, חשוד בלקיחת שוחד, במרמה והפרת אמונים ובעבירות על חוק איסור הלבנת הון - כך מסרו ל-ynet גורמים במשטרה בתום חקירה שנמשכה שמונה שעות במשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) בבת-ים.

 

במהלך היום נחקרו אנשי עסקים פרטיים בחשד שהיו מעורבים בפרשה. אצל חלקם בוצעו חיפושים ונלקח חומר. עדיין לא הוחלט אם ומתי ייחקר ליברמן פעם נוספת. בימים הקרובים יעברו החוקרים על החומר שנאסף. ליברמן מסר לחוקרים את גרסתו השוללת לחלוטין, לדבריו, את החשדות נגדו.  


אביגדור ליברמן בצאתו מהחקירה (צילום: עופר עמרם)

 

ליברמן חשוד בקבלת כספים באופן בלתי חוקי מאיל ההון מרטין שלאף, הזכור גם כגיבור פרשת סיריל קרן והכספים שהועברו לכאורה למשפחת שרון. הוא חשוד שקיבל כסף שהועבר אליו דרך חשבונות פיקטיביים הרשומים בקפריסין, מבלי שדיווח עליהם. חוקרי המשטרה דרשו ממנו לספק הסבר על הכספים הללו, ששימשו לפי החשד למימון קמפיין הבחירות האחרון של מפלגתו.

 

במהלך החודשים האחרונים יצאו אנשי יאח"ה לחיקור דין בקפריסין, כדי לתשאל עדים הקשורים לפרשה. בעקבות ממצאי החקירה אישר היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, לחקור את השר.

 

נגד ליברמן מתנהלת במקביל זה כמה שנים חקירה בעקבות דו"ח מבקר המדינה משנת 2000, ממנו עלה חשד לאי-סדרים כספיים במפלגה. בדו"ח המבקר נכתב כי המפלגה "קיבלה קו אשראי בבנק בארץ בערך של מיליון דולר. כביטחון לקו אשראי זה, שימשה ערבות בנקאית של בנק שמושבו בווינה. הבנק הווינאי קיבל כבטוחה נגדית להעמדת הערבות, ערבות אישית שהעמיד תושב חוץ".

 

לפני שנה בדיוק, במהלך המו"מ הקואליציוני הראשוני עם בין "קדימה" ל"ישראל ביתנו", ביקש ליברמן לקבל לידיו את התיק לביטחון פנים. היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, פסק אז כי הוא לא יוכל להחזיק בתיק כל עוד מתנהלת נגדו חקירה פלילית. 

 

דובריו של השר מסרו כי "במהלך השנה האחרונה הוא פנה ארבע פעמים ליועץ המשפטי בכתב ובעל פה בדרישה להיחקר במהירות על-מנת לסיים את הפרשה, לכן הוא שמח שזומן לחקירה ומקווה שבכך הפרשה תבוא לסיומה בקרוב". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אביגדור ליברמן
צילום: ודים דניאל
מומלצים