שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  דיווח: ישראלים ופלסטינים דנים בהסדר הקבע
  העיתון "אל-קודס" מדווח כי קבוצה של ישראלים ובכירים פלסטינים דנה באירופה בנושא הפליטים, ההתנחלויות והגבולות. על-פי הדיווח, השיחות מתקיימות בחסות אמריקנית ואירופית

  יוזמת ג'נווה השנייה? קבוצה של ישראלים ופלסטינים נועדה באחת מבירות אירופה בניסיון למצוא פיתרון לסוגיות הסדר הקבע לקראת הקמת מדינה פלסטינית בסוף שנת 2008, כך דיווח היום (ג') העיתון "אל-קודס", היוצא לאור במזרח ירושלים. 

   

  לפי הדיווח המפגשים, שנערכו בחסות אמריקנית ואירופית, כוללים את הסוגיות החשובות ביותר בין הצדדים ובכלל זה סוגיית ירושלים, הפליטים, ההתנחלויות והגבולות. אותם המקורות סירבו לנקוב בשמותיהם של הנציגים הפלסטינים לשיחות, אולם נמסר כי מדובר בגורמים בכירים ברשות הפלסטינית.

    

  עוד נמסר כי ניכרת רצינות מצד הישראלים והפלסטינים בניסיון למצוא פתרון לסוגיות הסדר הקבע לקראת הקמת מדינה פלסטינית, וזאת בהתאם לתוכנית של הממשל האמריקני להקים מדינה פלסטינית לפני תום כהונתו של נשיא ארצות הברית, ג'ורג' בוש. לדבריהם, הממשל האמריקני ומדינות אירופיות לחצו על ממשלת ישראל להשתתף במפגשים הללו, בהם רואה וושינגטון כמפגשים מועילים לטובת האינטרסים של האזור.

   

  בנוגע להסדר הקבע דווח לפני עשרה ימים שבכירים בממשל האמריקני אמרו שישראל והפלסטינים יכולים להתחיל את השיחות על הנושאים המהותיים כבר בקיץ הקרוב. אותם בכירים מאמינים כי שני הצדדים יוכלו להתקדם במשא ומתן למרות המכשולים הרבים העומדים בפניהם.

   

  על-פי הדיווח בסוכנות הידיעות "רויטרס" מזכירת המדינה האמריקנית, קונדוליזה רייס, הודיעה כי היא תגיע למזרח התיכון פעם בחודש וזאת כדי לנסות לקדם את המשא ומתן. אותו בכיר הוסיף: "אפשר להגיע לשיחות על הסדר הקבע כבר בחודשים הקרובים, עד הקיץ. כדי להגיע לכך הישראלים והפלסטינים צריכים לעשות מאמץ, אך גם מדינות ערב צריכות לעזור".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איי פי
  "דנו בנושא הגבולות". גדר ההפרדה
  צילום: איי פי
  מומלצים