שתף קטע נבחר

רוצים לדבר בצ'ט של אטרף? רק עם תמונה אמיתית

מפעילי אתר ההיכרויות אטרף מאמינים כי הדרך למנוע מגולשים לנצל את האנונימיות ברשת ולפגוע בגולשים אחרים בצ'ט היא לחייב אותם להעלות תמונה אמיתית לאתר

גולשי אתר ההיכרויות אטרף גילו לאחרונה כי אינם יכולים להשתתף בחדרי השיחה (צ'ט) אם לא יעלו תמונה אמיתית שלהם לאתר. הגישה לאיזורים אחרים באתר נשארה פתוחה גם בפני גולשים אנונימיים.

 

י', שפנה ל-ynet באמצעות הדואר האלקטרוני, ציין כי האתר משמש גם הומוסקסואלים החוששים להזדהות ולא רוצים שהעלאת התמונה תביא להוצאתם מהארון. לטענתו, התנאי החדש לא מאפשר לו לגלוש ולהשתתף בצ'ט באתר באנונימיות ופוגע בפרטיות שלו כגולש.

 

מפעילי האתר מסרו בתגובה כי בשנתיים האחרונות מופעל מנגנון וידוא תמונות, וזאת בכדי למנוע שימוש לרעה בו, ולמנוע העלאת תמונה מזוייפת או שימוש בתמונתו של אחר. הגולשים מתבקשים גם לצלם תמונה עם אמצעי זיהוי ספציפיים (נוסף על תמונת הפנים), ולאחר שזוהו יקבלו אישור לאמיתות מטעם האתר שיופיע לצד התמונה שלהם בעמוד הפרופיל.

 

אטרף: גולשים עם תמונה יחשבו על מה שהם אומרים

העלאת התמונה לאתר לא מחייבת את פרסומה ברבים, ויש אפשרות לסמן את התמונה כפרטית, כך שהאנונימיות בפני הגולשים האחרים באתר נשמרת. עם זאת, אותם גולשים בהחלט נחשפים בעיני מפעילי האתר, גם אם הם אינם מעוניינים בכך, אם ברצונם לצ'וטט.

 

מדוע, אם כך, נדרשים גולשים להעלות תמונה? מנהלי האתר, ניר צדיקריו ואיל הבר, סבורים שהתמונה תמנע מגולשים לנצל לרעה את האנונימיות שלהם.

 

השניים כותבים לנו כי קרו מקרים של פגיעה במצ'וטטים על ידי גולשים אנונימיים אחרים, "אנו מאמינים שגולשים מאומתים יחשבו מראש על דבריהם בחדר השיחה ויעמדו מאחוריהם ביתר שאת. צעד זה יתרום לאווירה נעימה יותר בחדר השיחה ונופך אמין ואמיתי יותר לאתר כולו, לגולשיו ולחוויית ההיכרויות", הם כותבים לנו.

 

"כאתר קהילה שבסיסו הוא היכרויות בין הגולשים, אנחנו מייחסים חשיבות רבה לעובדה כי תמונה המצורפת לפרופיל אכן שייכת לבעל הפרופיל והוא אינו מתחזה או עושה שימוש בתמונות של אחר.

 

"תמונת האימות נותרת חסויה. גולשי האתר אינם יכולים לצפות בה, והשימוש היחיד שנעשה בה הוא אימות התמונות בפרופיל על ידי צוות האתר שמחוייב לחשאיות מתוקף תפקידו".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
למנוע את ניצול האנונימיו לרעה
מומלצים