שתף קטע נבחר

עלו ברשת: הביורוקרטיה של הרשע

זירת מפגש בין יזמים ומשקיעים, לוח ארועים בארץ ובעולם בתחום המדיה, שיחות טלפון מבזק לבזק דרך הרשת, קישורים למטייל העצמאי, שאלוני בחינות בית ספר, ביקור בארכיון ההשמדה ומיטב קטעי הווידאו ברשת

פייבוריט: ביוגרפיה של יזמים

היזמת עינת בר-און הקימה ומפעילה את "ביוג", קיצור של "ביוגרפיה", זירה חדשה ומתוחכמת, שנועדה לאפשר ליזמים להציע לגורמי הון להשקיע בפרויקטים שהם מקדמים, ומנגד – מאפשרת לבעלי הון למצוא שם הצעות עסקיות מעניינות

להשקעה.

 

המערכת שמציעה בר-און ליזמים מזכירה את המבנה של רשת חברתית: היא כוללת פרופיל אישי לעיונם של החברים בלבד, בלוג עסקי, פורומים, וציטוטי מידע חדשותי-עסקי. כעת רשומים באתר כ-250 יזמים שמחפשים ביחד מימון לפרויקטים בהיקף של כ-160 מיליון דולר, כאשר המשקיעים שנרשמו לאתר מציעים הון בהיקף של כ-80 מיליון דולר.

 

גישת אתרי השידוכים מתקיימת גם אוף-ליין, במסגרת הפעולות שעורכת בר-און לקידום היוזמה. אחת מהן היא ה"ספיד-אינווסט" - סדרת מפגשי בזק בני 7 דקות כל אחד בין יזמים למשקיעים, הבנוי במתכונת ה"ספיד-דייטינג".

  

צל"ש: תרשמו ביומן

"תרשמו ביומן" הוא מוצר חדש מבית הגורואים של חבורת 'קונספציה', שאם היה פרס ישראל על

פעילות עצמאית ואיכותית באינטרנט - חבריה היו המועמדים שלנו לזכות בו.

 

היומן הוא כלי יעיל המנוהל כקלנדר להתמצאות בשלל האירועים הצפויים להתקיים בארץ ובעולם בתחום המדיה. ניתן "לדפדף" במאגר האירועים של היומן, וגם לבחור אירועים מתוך לוח השנה. השימוש פשוט, העיצוב נפלא.

  

השימושיה

כמה אתרים ושירותים חדשים ויעילים:

 

שנייה מהחתונה – איך לא חשבו על אתר כזה קודם: את "שנייה מהחתונה" הקימה הדר פרבר בניסיון לחנך את הכלות הישראליות לשמור על פרופורציות – להיראות מיליון דולר, אבל לשמור

על הארנק. מדובר בזירה למכירה, תפירה, קנייה והשכרה של שמלות כלה מיד שנייה, המציע לכל המגזרים גם שירותי תפירה ותיקונים. המחירים של שמלות מעצבים באתר אינם זולים, ועדיין – נמוכים באלפי שקלים ממחירי שמלות חדשות.

 

קולז – האתר הזה מציע פלטפורמה לביצוע שיחות מקו בזק אחד לקו בזק שני – על גבי הרשת ובחינם. ניסינו, זה עובד, ולא מצאנו אותיות קטנות שעלולות לקלקל את הרושם הטוב. (שלח: נדב דויטשר).

 

ביגביג – אין לנו מושג מדוע בעידן גוגל יש יזמים שעדיין מתעקשים להשיק אינדקסים שמספקים שער גלישה וקישורים בלבד – ובכל זאת, הנה עוד אחד כזה.

 

גוטה – וגם זה שער גלישה, נקי וטקסטואלי בלבד.

 

תיירות עצמאית – לעומת ה"פורטלים" הסתמיים, יש עמודי קישורים ממוקדים שבעריכה נכונה הופכים למאגר מידע ראוי, נכס לעוסקים בתחום. כזה הוא אוסף הקישורים של יאיר בר זוהר המתמקד בשירותי תיירות למטייל העצמאי, ומספק ים קטן ואיכותי של קישורים עדכניים ושימושיים.

 

ד"ר דיסק – תמורת 185 שקלים מבטיחים בד"ר דיסק לשחזר למענכם את המידע שהופיע על גבי הדיסק השרוט או הפגום שלכם. במקרה שלא מצליחים לשחזר – אין חיוב כספי.

 

מבחנים – עמרי גזית, אורי פרמינגר ויריב שנקר, שלושה נערים בני 16, טרחו ואספו מאות שאלוני מבחנים בכל המקצועות ולתלמידים בכל גיל – מכיתה ג' ועד י"ב, ועיבדו אותם למאגר גדול של דוגמאות מבחנים. היזמים הצעירים מאפשרים לתלמידים להיעזר במאגר בהכנה לבחינות, ומוסיפים לו מדי שבוע שאלוני בחינות חדשים.

 

ביקור בגוגל – שירות חדש של חברת לוג-טק מציע לאנשי עסקים מעין "כרטיס ביקור" מקוון, הכולל את כל פרטי ההתקשרות עימם ולינקים רלוונטיים לתכנים אישיים או מסחריים. השירות הזה מאפשר גם למי ששמו מעולם לא נזכר ברשת להפנות את לקוחותיו לכרטיס האישי, משום שכל חיפוש של שמו בגוגל יציג את הכרטיס בין התוצאות הראשונות.

  

מיתוג נייד – גם חברת המיתוג "סדנא" מציעה שירות דומה: אתר אישי לכל אדם, שכתובתו נושאת את מספר הקו הסלולרי שלו. לקונספט החדש קוראים "וויס-מייל" ותכליתו שילוב של הרשת, המדיה הסלולרית והאדם עצמו. האתר לדוגמה מציג את הכרטיס האישי של מנכ"ל סדנה, הדס מלניק.

 

אוקלי אישי – מסחרי ויקר, אבל מגניב: היצרנית משקפי השמש אוקלי מאפשרת לגולשים באתר הבינלאומי שלה לעצב את משקפי השמש שלהם לפי טעמם והעדפותיהם. במקביל, ניתן לשלב כיתוב קצר על עדשות המשקפיים, תוך בחירת הפונט, מיקום הכיתוב והצבע. התוצאה: משקפיים יקרים, אבל אישיים.

  

המדליקיה

מקבץ של אתרים וקישורים יפים ושווים

 

מאתר הסלולרי – גיחי-גיחי חביב במעטה רציני מאוד, שיכול לשמש אתכם כשיגוע ידידותי לשעות הפנאי: ממלאים את מספר הטלפון הסלולרי של מישהו, ועוקבים אחרי השלבים שבהן מצלמות הלוויין רבות העוצמה מאתרות את מיקומו ובסופו של דבר גם אותו - גם אם ברגע זה ממש הוא מסבן למישהי את הגב בג'קוזי. (שלחה: קרין אלון).

 

המספר – יהודה עצבה הוא מספר סיפורים מקצועי: הוא מרצה בנושא, משתתף בתוכניות טלוויזיה ורדיו, ומחבר מדריך למספרי סיפורים. האתר הפרטי שלו כולל עשרות סיפורי עם וגרסאות שונות לאגדות שכיף לקרוא. (שלחה: מרים רוטברגר).

 

פנורמה פולנית – עמוד אחד המציג כמה תמונות נוף פנורמיות ב-360 מעלות של העיר קרקוב בדרום פולין. (שלחה: קרין אלון).

 

זוכרת אהבה? – מצגת רומנטית ומעט דביקה עם חוכמות חיים שאוהבים לשלוח לכל רשימת התפוצה בעבודה. (שלח: עמית פל).

  

קאקורו – מאגר תשבצוני קאקורו, מעין קרובי משפחה של סודוקו, בעברית. יש גם הסברים. (שלח: קינן).

 

קודאק-מומנט – רצף של תמונות נדירות שלא רואים כל יום: אוניה שפילחה בחרטומה את המזח, חצי פיאט המשמשת ככרכרה, תאונות ביזאריות ובניינים מדהימים. (שלחה: ריטה גפן).

 

יש פרחים – כל לחיצה על הרקע השחור באתר הזה תצמיח לכם עוד ועוד פרחים. (שלחה: ריטה גפן).

  

חדש בטיוב

כמה קטעי וידאו חדשים המציפים את הרשת:

 

הביורוקרטיה של הרשע – ביקור ראשון של צוות "60 דקות" של רשת CBS בארכיון ההשמדה המדהים והמזוויע של הרייך השלישי. הארכיון העצום הזה בעיירה באד ארוסלן נחשף לראשונה לציבור רק לפני שבועות ספורים.

 

הוא כולל מאות מיליוני מסמכים, המתעדים באובססיביות ויעילות מחרידה את השמדתם של אסירי המשטר הנאצי, בעיקר יהודים ורוסים, אך גם צוענים, הומוסקסואלים ומיעוטים אחרים. אוצרי הארכיון מציגים שם לראשונה את הרשימה המקורית של מאות אסירים שנדרשו לעבודה – שנודעה מאוחר יותר כ"רשימת שינדלר" ואת העדות הרשמית על חיסולה של הנערה אנאליס מארי פרנק, המוכרת לנו כאנה פרנק.

 

השיא בכתבה הארוכה (13 דקות) והמרתקת הזו הוא העימות של שלושה ניצולי שואה יהודים מארה"ב עם מסמכים המתארים את מצבם במחנות ההשמדה. (שלח: יוסי גני).

 

אוטו-טי-וי – פורטל הרכב הוותיק "אוטוקאר" מפעיל מאגר וידאו סקסי בשם "אוטו-טי-וי", המאפשר צפייה במאות סרטונים על כלי רכב מכל העולם. יש שם סרטי הדרכה ותדמית של יצרנים, סקירות של תערוכות רכב מהעולם, פרסומות וגם סרטי גולשים. יפה.

 

מיטת-טלוויזיה – הנה משהו שתמיד רציתם, אבל לא חשבתם שיש: מסך הטלוויזיה המתקפל, שבשעות היום מסתתר מתחת למיטה, וכאשר מעוניינים בשירותיו הוא קופץ לדום ומתקין עצמו במרחק צפייה. כשיגיע לארץ – תודיעו גם לנו.

 

קשור לאמא – וזה סרטון הפרסומת המאוד-מגניב ועטור פרסים של רויאל-אנפילד, שמתחיל כשהיולדת מסרבת לנתק את חבל הטבור הקושר אותה לבנה, אבל מפתיע יותר בהמשך.

 

פספוסי כנסיות – ממקבצי הפספוסים הטובים והקורעים שתראו, שכולם התרחשו ברגעי השיא של החתונה או טקס ההטבלה.

 

לחלוב פיל – את הכתובת של הסרטון הזה מומלץ לשמור להזדמנות הבאה שהחברים שלכם יקטרו באוזניכם עד כמה העבודה שלהם מסריחה. כשהם יבינו שבשביל להתפרנס יש אנשים שנדרשים ללטף מבפנים את הפרוסטטה של פיל ענק ולחלוב את זרעו – הם יודו

לאלוהים על כל רגע עם הבוס הדוחה שלהם. (שלח: עמית פל).

 

הפסנתרנית – ולבקשת הקהל, הנה שוב הקישור להיכרות עם מיצי הפסנתרנית, הסטארית החדשה של יוטיוב. (שלחה: ריטה גפן).

  

ייתכן וחלק מהאתרים לא יהיה זמין בגלל עומס גולשים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים