שתף קטע נבחר

אולמרט ולבני נפגשו: נפעל במשותף

המורדת דוכאה: אחרי המשבר שמסגרתו קראה ממלאת מקום ראש הממשלה לאהוד אולמרט להתפטר מתפקידו, נפגשו השניים. בסוף הפגישה פורסמה הודעה משותפת ובה נאמר שהשניים "סיכמו להמשיך לפעול במשותף כחלק מהממשלה שבראשה עומד אהוד אולמרט"

קריאתה של ממלאת מקום ראש הממשלה, ציפי לבני, לראש הממשלה, אהוד אולמרט, להתפטר מתפקידו בעקבות דו"ח וינוגרד נגמרת היום (א') בקול ענות חלושה. השניים נפגשו בסוף ישיבת הממשלה בלשכת אולמרט, ובהודעה משותפת נאמר שהם "סיכמו להמשיך לפעול במשותף כחלק מהממשלה שבראשה עומד אהוד אולמרט".

 

עוד נמסר בהודעה כי "ראש הממשלה ושרת החוץ עסקו גם בנושאים המדיניים שעל הפרק וסיכמו לקדם את התהליך המדיני". מוקדם יותר אמרה לבני לכתבים שהשיחה עם אולמרט נועדה לצרכי עבודה ולא לליבון הנושאים האישיים: "כל מה שמעניין אותי זה הנושאים המדיניים שעל הפרק. יחסי חוץ אינם דבר אישי, לא שלי ולא של ראש הממשלה. על כל הנושאים האלה יש לדבר בפגישה בינינו".

 

בשבוע שעבר כינסה לבני מסיבת עיתונאים, ובה שברה שתיקה רועמת בת יומיים: "הבעתי בפגישה את דעתי שהתפטרות היא הדבר הנכון מבחינתו. היו שמועות שפעלתי להדחת ראש הממשלה. לא היו דברים מעולם. זו החלטה שהוא צריך לקבל". היא אמרה שאינה מעמידה אולטימטום בפני אולמרט: "אני מביעה את דעתי בקול רם".  

 

לבני גם הבהירה שבכוונתה להישאר בממשלה כדי לוודא גם את תהליך ביצוע התיקונים הכלול בדו"ח החלקי ועדת וינוגרד, "מאחר ולא מדובר בעניין אישי ביני לבין ראש הממשלה, אני מצפה גם לשיתוף פעולה. לא חושבת שהיינו צריכים לחכות להיום בבוקר כדי לקבל החלטה לשיתוף משרד החוץ בנושא הביטחוני".

 

בעקבות אותה מסיבת עיתונאים דרמטית, אמר יועצו של אולמרט, טל זילברשטיין, כי "אין מנוס מלפטר אותה לאחר שעשתה מה שעשתה. התנהלותה אינה ראויה". אולמרט אף שקל לפטר את לבני ולמנות את השר שאול מופז במקומה.

 

סגן ראש הממשלה ושר התמ"ת, אלי ישי (ש"ס), התייחס לפני ישיבת הממשלה למשבר: "המצב בלתי נסבל ומכביד מאוד. במקום להיערך ולתקן ליקויים, האחד עוזר לשני לפגוע בשלישי. אני מצטער על ההתנהלות הזאת מאוד". שר הקליטה זאב בוים אמר כי "ההסטוריה של מדינת ישראל רצופה ממשלות שבהן היו חילוקי דעות אישיים בין אישים גדולים כמו אולמרט ולבני, ואף יותר. מבן-גוריון ושרת עד דוד לוי וביבי נתניהו. האנשים האלה יודעים גם להתמודד ולהסיר הצידה עניינים אישיים, כאשר מדובר בנושאים כבדים של מדינת ישראל".  

 

שר הבינוי והשיכון מאיר שטרית: "אפשר להתגבר על המחלוקת ואפשר להמשיך לעבוד ביחד. בישיבת שרינו לפני הישיבה שוחחו על נושאים ביטחוניים ומדיניים ובהם מעקב אחרי ביצוע מסקנות וינוגרד". השר להגנת הסביבה, גדעון עזרא: "אני בטוח שהשניים יוכלו לעבוד יחד". שר התשתיות הלאומיות, בנימין בן אליעזר, הגיב בחצי חיוך למשבר: "מה אתם רוצים ממני, זו לא המשפחה שלי". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט ולבני בישיבת הממשלה
צילום: גיל יוחנן
ציפי לבני בפתח ישיבת הממשלה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים