שתף קטע נבחר

הפגנה בלוד: "לא רוצים שערבים יתגוררו בשכונה"

כמה עשרות מתושבי שכונת נווה זית בעיר הפגינו נגד כוונתו של אחד משכניהם למכור את ביתו למשפחה ערבית. המפגינים החליטו כי ימשיכו במהלך השבוע לנסות ולמנוע את המהלך והעלו רעיונות כיצד לסכלו. "אין לנו בעיה עם ערבים שגרים בשכונות שלהם, אבל שלא ייכנסו לשכונה שלנו", סיפר אחד המפגינים

מאות תושבי שכונת נווה זית בלוד הפגינו אמש (שבת) נגד כוונה של משפחה ערבית להתגורר בשכונתם. בשלב מסויים נאלצה משטרת לוד להתערב בהפגנה, ועיכבה לחקירה שניים מהמפגינים.

 

ההפגנה החלה בעקבות שמועה שהגיעה לאוזני התושבים, על משא ומתן מתקדם שמנהל אחד מתושבי השכונה עם משפחה ערבית, למכירת ביתו הפרטי. בבירור שערכו השכנים התגלה להם כי הצדדים אף הגיעו, ככל הנראה, להסכם חתום.

 

ההכנות להפגנה החלו כבר בסוף השבוע, כאשר נציגי הדיירים העבירו מודעות מבית לבית וקראו ל"הצלת השכונה". עם היוודע הפרטים, התארגנו כ-200 מתושבי השכונה ויצאו להפגין מול בית המשפחה היהודית שמתכוונת למכור את הבית. השכנים קראו קריאות לעבר בני המשפחה, ונשאו שלטים במחאה על מכירת הנכס למשפחה ערבית.

 

התושבים ניסו לשוחח עם בעל הבית, אלא שהאחרון ככל הנראה שמע על ההפגנה מראש ולא היה בבית בעת האירוע. שוטרים שהגיעו למקום עיכבו שני תושבים לחקירה.

 

במהלך ההפגנה החלו התושבים להעלות הצעות שונות שמטרתן לסכל את התוכנית למכירת הבית. בין היתר, נדונה אפשרות לערוך מגבית כספית, בכדי לממן את ההפרש לבעל הבית באם ימכור את הדירה למשפחה יהודית בסכום נמוך יותר.

 

התושבים סיפרו כי בכוונתם לערוך מעתה הפגנות לאורך כל השבוע, בנסיון נוסף לשנות את החלטת בעל הדירה. "אין לנו שום בעיה עם ערבים שגרים בשכונות שלהם, אבל שלא ייכנסו לשכונה שלנו", סיפר ל-ynet אחד מתושבי השכונה. לטענתו, "זו הדרך שלהם להעיף אותנו לאט לאט מהעיר על ידי השתלטות על שכונות יהודיות. כמו שאנחנו לא הולכים לגור בשכונות שלהם, שלא יבואו לגור בשכונות שלנו". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים