שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  הוראה: לאפשר לכל מבוטח גישה לחשבון אישי באינטרנט

  על רקע רפורמת בכר והאחריות הגוברת של האזרחים לדאוג לפנסיה שלהם, העביר היום (ב') ידין ענתבי, המפקח על הביטוח דרישה לחברות הביטוח, קרנות הפנסיה וקופות הגמל לאפשר לאזרחים גישה מירבית למידע דרך האינטרנט

  הגופים המוסדיים מחויבים להרחיב את המידע לציבור באתרי האינטרנט שלהם ולאפשר לכל מבוטח גישה לחשבון אישי המכיל מידע אודות החיסכון הפנסיוני שלו. כך החליט ידין ענתבי, הממונה על שוק ההון והביטוח במשרד האוצר.

   

  על פי ההוראה החדשה, חברות הביטוח, קרנות הפנסיה וקופות הגמל חייבות לכלול באתר האינטרנט שלהם פרטי מידע רבים הרלבנטיים לציבור המבוטחים, העמיתים, התובעים והציבור הרחב.

   

  הגופים חייבים לאפשר למבוטחים ולעמיתים גישה לחשבון אישי באינטרנט בו יוצג מידע אישי על החיסכון הפנסיוני שלהם: קרן פנסיה, קופת גמל וביטוח חיים.

   

  הנחיות משרד האוצר, במסגרת המדיניות להגברת השקיפות והמידע הניתן לציבור הרחב. מרבית האזרחים אינם מבינים את המוצרים והמונחים בעולם הפנסיה והביטוח (ראה מסגרת) ואפילו לא יודעים איזה ביטוחים וחסכונות יש ברשותם.

   

  בשנת 2005 פרסם המפקח על הביטוח הוראות המחייבות את הגופים המוסדיים להקים אתר אינטרנט ולפרסם בו מידע רב לציבור הרחב.

   

  לגופים המוסדיים ניתנה שנה (עד ליום 31 במאי 2008) בכדי שיוכלו להיערך בהתאם ולאפשר למבוטחים ולעמיתים גישה לחשבון אישי.

   

  בנוסף, אתרי האינטרנט יכללו מידע כגון: מידע כללי על הגוף המוסדי, מידע לגבי התיק המשתתף או נכסי קופת הגמל לרבות מסלולי השקעה, פרסום כל פוליסות הביטוח, כתבי השירות, הרחבות ונספחים שנמכרים על ידי חברת ביטוח תוך ציון התקופה בה שווקו. 

   

  כמו-כן נדרשות החברות להציג מידע מפורט הנדרש בהגשת תביעה, הוראות לעניין הצטרפות, משיכה או העברת כספים, מידע בדבר כספים ללא דורש ועוד. הוראות אלו יכנסו לתוקף בינואר 2008. 

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: לע"מ
  ידין ענתבי, הממונה על שוק ההון והביטוח במשרד האוצר
  צילום: לע"מ
  מומלצים