שתף קטע נבחר

עלו ברשת: הסלבס שלנו ב-Myspace

אמנים ישראלים ב-Myspace, רדיו אינטרנטי , קהילה להמלצות על נותני שירותים ובעלי מלאכה, מאגר שחקנים ודוגמנים, אינדקס שידורי טלוויזיה ברשת, המרת טקסטים שהשתבשו לעברית, אתר 144 המשודרג אך לא משופר ומיטב קטעי הווידאו ברשת

פייבוריט: להיות חברים של נינט

כל הטלנטים הישראליים משתרעים להם מזה זמן בנינוחות על פני עמודים אישיים ב"מיי ספייס", הרשת החברתית הגדולה בעולם, משווקים את עצמם בתמונות ובמוזיקה, ועל הדרך גם נענים ל"חברויות" מצד בני תמותה חסרי ווליום

ציבורי גבוה.

 

נכון שגם בגירסה המקומית הניסיונית, "קפה דה-מרקר", אפשר למצוא כמה ידוענים שמהססים את דרכם אל הרשת, אבל מה שאמני העל שלנו לא עושים כאן – הם עושים עם הרבה ביטחון עצמי בזירה העולמית.

 

היתרון של "מיי ספייס": חשיפה עולמית, קידום בגוגל, פלטפורמה לגיטימית ו"חיובית" לאמנים, והערך המוסף ההכרחי – תחושת הנגישות לאושיות אולטרה-גלקטיות שקיימת שם, בהם אגדות הרוק פול מקרטני, סטינג, ביורק, מדונה, דיוויד בואי, ג'ו קוקר, אלוויס קוסטלו, ניק קייב, הרבי הנקוק, קוונסי ג'ונס – ועוד מאות אחרים. אלה מפעילים שם עמודים אישיים ועתירי תכנים, ונכון להניח שהם מעיינים במידע ומעדכנים את העמוד בעצמם מדי פעם.

 

מעניין לעקוב אחר העמודים האישיים של האמנים הישראלים, בעיקר נוכח ההבדלים הגדולים בגישות ביניהם – יש משקיענים, שמתחזקים את התכנים בעצמם, מעלים קטעי מוזיקה ויצירות מקוריות וגם מתיידדים בקלות עם גולשים אחרים. ולעומתם - אלה שהעניין שלהם בגולשים נמוך מאוד, ועל כן התכנים דלים ומאוד שיווקיים, ואישור החברויות נעשה למענם בידי משרדי ההפקה שלהם. ויש עוד פרט מעניין: גם במגרש העולמי הישראלים נעים תמיד בחבורות, ועל כן רוב העמודים האישיים של סלבריטאינו מקושרים זה לזה, שכן במיי ספייס כולם "חברים".

 

לטובת מי שלא מכיר ולא יודע - הנה מבחר לא מייצג ולא מקיף של עמודים אישיים שווים יותר ופחות שמפעילים אמנינו ב"מיי ספייס". אם תמיד רציתם להיות חברים שלהם, זו ההזדמנות שלכם:

 

 

צל"ש: Last.fm

מאז נחסם אתר תחנות הרדיו הפרטיות "פנדורה" לגולשים מישראל נוכח המגבלות המשפטיות שהוחלו עליו, מחפשים מעריציו ומוקירי זכרו את החלופה הראויה לו. Last.fm הוא המקרה הקלאסי של חלופה טובה יותר מהמקור – ממשק קל ופשוט לאפליקציית רדיו אינטרנטי ש"לומדת" את טעמכם המוזיקלי ומציעה את מיטב להיטי הז'אנר האהוב עליכם. (שלח: דביר).

  

השימושיה

כמה אתרים, שירותים וכתובות יעילות שכדאי להכיר:

 

רמקול – פיתוח שווה ומקורי של מערכת קהילתית לניהול המלצות על נותני שירותים ובעלי מלאכה.

 

מפעילי "רמקול" מאפשרים לכל משתמש באתר להמליץ בחום או להזהיר מפני בעלי מקצוע אלה או אחרים, אולם המערכת באתר מדרגת את ערכה של כל המלצה או אזהרה בהתאם למידת הקרבה של הממליץ אל המשתמש.

 

כלומר: אם 20 איש שאת לא מכירה ימליצו על שירותיו של מוישה המזגניסט אבל שמעון השכן שלך התרשם שהוא איש מקצוע די מחורבן – המערכת תעדיף את דעתו האחת על פני דעותיהם של כל ה-20 גם יחד.

 

כך יוצר האתר מדד חדש ואטרקטיבי: דירוג איכותי אישי, המבוסס על ניסיון קודם של אנשים שעליהם אנחנו סומכים. יש להניח שככל שיותר גולשים ישתפו את האחרים בניסיונם האישי – כך יכול האתר להפוך לכלי צרכני חזק ומאוד יעיל לזיהוי ולסינון מוקדם של חלטוריסטים לא רצויים.

 

מיי טלנט – על גבי פלטפורמה שמזכירה מעט את הרשתות החברתיות מאפשרים מפעילי "מיי טלנט" למאות וונאביז בתחילת דרכם לספר על עצמם ולהציג את כישוריהם הפיזיים והמנטליים בשלל תמונות, מתוך כוונה לייצר שידוכים עסקיים רלוונטיים בענף הבידור. האתר מציע מאגר של אלפי שחקנים, דוגמנים ואחרים שרוצים להשתלב בתעשיית הפרסום והטלוויזיה – ומנגד משתף פעולה עם חברות הפקה ומלהקים, ובכך ממקסם את סיכויי הנרשמים "להתגלות". השירות מופעל ללא כוונות רווח ומוענק לנרשמים בחינם.

 

שער הטלוויזיה – אינדקס האתרים הוותיק "סטארטפייג'" מפעיל כעת גם שער גלישה מקיף ואיכותי לשידורי טלוויזיה ברשת, בחלוקה לקטיגוריות פעילות ושפות השידור.

 

ממיר הווידאו – שימו לב לכלי היעיל והשווה הזה, שיכול להקל על כל מי שמתקשה להוריד סרטים מיוטיוב בגלל פורמט הפלאש הלא ידידותי: ויקסי היא אפליקציית רשת קטנה וחינמית המאפשרת לכל גולש להזין כתובות של קבצי וידאו ולהמיר און-ליין את פורמט הסרט לפורמטים פשוטים ומוכרים יותר (AVI, mpeg ועוד). כך, ניתן להוריד סרטים במהלך מהיר בלי צורך להתקין תוכנות המרה במחשב האישי. (שלח: יונתן).

 

ממיר הג'יבריש – נכון שאחת לכמה זמן בא לכם פשוט להשליך את הלאפ-טופ מהקומה השנייה רק בגלל עוד מייל מחורבש שאתם לא מצליחים לקודד לעברית?

 

הנה בא אושיית הרשת חנן כהן ויצר למענכם את קוסם העברית, אפליקציה קטנה וחכמה, שאליה ניתן להזין את הג'יבריש המגיע מתוכנות המייל המאונגלזות שלכם, ולהמיר לעברית בלחיצת מקש. יש כאלה שטוענים שהשירות הזה הציל את חייהם, פרקטיקלי.

 

144? – חברת בזק אמנם השיקה מחדש אתר מתקדם ומשודרג שאמור להוות המודיעין המקוון של מספרי טלפון בכל חברות התקשורת בישראל – אך למעשה אין הבדל גדול בין האתר הפרימיטיבי שפעל שם פעם והכעיס את כולנו, לבין הגרסה המבטיחה והמעוצבת.

 

כל הניסיונות שלנו, למשל, לאתר אנשים ומספרי טלפון שמוכרים לנו – לא צלחו, ולרוב קיבלנו מידע מאוד לא מעודכן, מכל החברות. במילים אחרות: שערוריית חוסר השימושיות של אתר 144 נמשכת, ואנחנו שותקים.

  

חדש בטיוב

מבחר חם וטרי אך בלתי מייצג מהסרטונים שכבשו את אתרי שיתוף הווידאו בימים האחרונים:

 

מחשמלים – הקטע הזה לקוח מתוך סרט המתעד את הפעילות עוצרת הנשימה של קבוצת גברים, שלפרנסתם עוסקים בעבודה הכי מטורפת ומסוכנת עלי אדמות, כזו שקשה להאמין שאכן קיימת: תחזוקה של קווי מתח גבוה באזורים מבודדים, נידחים וכאלה שעוברים מעל יערות ומאגרי מים.

 

את העבודה הם נדרשים לבצע בזחילה על גבי הכבלים עצמם, בגובה בלתי נתפס וללא שום רשת ביטחון, לאחר שהונחתו לשם ממסוק. במונולוג המלווה את הסרט אומר אחד מהבחורים האלה: "יש רק שלושה דברים בעולם שמהם אני פוחד – חשמל, גבהים ונשים. ושכחתי לומר - אני גם נשוי". אם מנהלי ערוצי הדוקו הישראלים קוראים כאן כעת – הנה בקשתנו: הביאו לנו את הסרט המלא. (שלחה: נועה בן שבת).

 

שלומית ודודידו – לקטע הארכיאולוגי הזה, שבו המורה שלומית מלמדת את בובת כף היד דודו שיטות חישוב מתימטיות, יש ערך חינוכי כפול: מצד אחד מדובר בשיעור לכיתות ז', ששודר בחודש מרץ 1966 (כשנתיים לפני התחלת הפעילות המסודרת של הטלוויזיה הממלכתית), ומצד שני – הוא מוכיח שאין שום צדק בנוסטלגיה, ולפעמים עדיף פשוט לשכוח עד כמה פרימיטיביים ומביכים היינו פעם.

 

כלומר, לא אתם, אנחנו שהתחזינו לחולים כדי להישאר בבית ולצפות בנחותונים מסוג זה. (שלח: עירד בן מרדכי).

 

אתל-רוטיקה – מופע אתלטיקה יפהפה שיש בו כל המרכיבים לחיי נצח ברשת: שלוש צעירות חטובות, בגדי גוף, פיסוקים רחבים, מוזיקה טובה ותאורה מעומעמת.

 

מרחק גומה אחת – אם גולף זה לא הספורט שלכם ומעולם לא הבנתם מה עושים עניין מכל הטייגר-וודס-הזה – הנה משהו שיגרום לכם להעריצו לנצח: המכה הסנסציונית שלו.

 

זהירות, ביוב! – קטע מדהים שנקלט במצלמת מעקב רגילה שהותקנה בסמוך לגשר: כוחות תת קרקעיים כלשהם גורמים למכסה הביוב הכבד מאוד במרכז הכביש להשתחרר – וגייזר עצום של ביוב מתפרץ באמצע הכביש בכמה פעימות מדהימות, ומעיף גם כמה כלי רכב שעוברים שם.

 

מי מתוקי? – פליקס מחפש תינוקות מתוקים, וכהרגלו - יצר לכבוד התחרות הזו גם פרומו מטורלל וחביב. הורים גאים מוזמנים לשלוח קטעי וידאו של הדור הבא ולקוות שיהיה זה שיזכה אותם ב-2000 שקלים שמוענקים מדי חודש לתינוק הכי מתוק.

 

אנטי-גיבורים – פרודיה גדולה ומצחיקה ביותר על "גיבורים". (שלחה: קרין אלון).

 

לכרות את הענף – חבורה של אידיוטים צעירים כורתת, מילולית, את הענף שעליו היא יושבת. למות. 

 

ייתכן וחלק מהאתרים לא יהיה זמין בגלל עומס גולשים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים