שתף קטע נבחר

דו"ח סודי: הסיכוי שהחטוף שרד - אפסי

"ידיעות אחרונות" חושף מחר דו"ח סודי של צה"ל על מצב החיילים החטופים אהוד גולדווסר ואלדד רגב. הדו"ח קובע כי אחד מהם פצוע קשה "לכל הפחות", וכי הסיכוי שהשני בחיים אפסי

הדו"ח הצה"לי הסודי, שנמסר למשפחות גולדווסר ורגב, קובע: הפגיעה באחד הנעדרים "נגרמה קרוב לוודאי מפצצת אר.פי.ג'י. הסיכוי שאדם ישרוד פגיעה כזאת מבלי שיינתן לו בהקדם טיפול רפואי מורכב הדורש מיומנות כירורגית גבוהה הוא אפסי". אהוד גולדווסר ואלדד רגב נחטפו ב-12 ביולי, ואירוע החטיפה גרר תגובה צבאית שהתפתחה למלחמת לבנון השנייה.

 

לגבי הנעדר השני נקבע בדו"ח הסודי: "מצבו קשה (לכל הפחות) לאחר שנפצע קרוב לוודאי מפצצת אר.פי.ג'י, נורה על ידי נשק בעל מהירות לוע גבוהה ואיבד דם רב בתוך זמן קצר". עוד מצוין בדו"ח כי ספק אם החטופים קיבלו טיפול רפואי מיידי לנוכח הצורך של אנשי החיזבאללה להימלט. חיילי צה"ל הפצועים נגררו מרכב הסיור הבוער, הועמסו על כתפי שני לוחמי חיזבאללה גדולי גוף, ונחטפו ללבנון.

 

הדו"ח, שהוסתר מראש הממשלה, אהוד אולמרט, במהלך המלחמה האחרונה, אינו מבוסס על מידע מודיעיני אלא על ממצאים בזירת החטיפה. תגובת צה"ל: "הנחת העבודה שלנו היא ששניהם חיים".

 

הפרטים המלאים על הדו"ח הסודי וגילויים נוספים ומפתיעים מתוך הספר "נקודת האל-חזור" מאת רונן ברגמן - מתפרסמים מחר, יום שישי, במוסף "7 ימים" של "ידיעות אחרונות".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רפרודוקציה: חגי אהרון
אלדד רגב
צילום רפרודוקציה: חגי אהרון
אהוד גולדווסר
מומלצים