שתף קטע נבחר

תביעה נגד יבואנית קרוקס: ארגנה קרטל מחירים

בקשה לתביעה ייצוגית נגד יבואנית קרוקס: יזמה וארגנה קרטל שתיאם את מחירי הנעליים המיובאות תחת המותג קרוקס בין כל החנויות המשווקות והמציעות נעליים אלו לצרכן

לפני כשבוע פורסם כי רשות ההגבלים העסקיים בודקת חשד לתיאום מחירים על ידי יבואנית קרוקס. היום (א') הוגשה בקשה לתביעה ייצוגית בהיקף של כ-20 מיליון שקל לבית המשפט המחוזי בירושלים נגד יבואנית המותג קרוקס והבעלים, כשטענת התובעים היא תיאום מחירים.

 

בתביעה, שהוגשה על ידי עו"ד נחום אורן ועו"ד זאב קורמן, נטען כי יבואנית קרוקס "יזמה וארגנה קרטל שתיאם את מחירי הנעליים המיובאות תחת המותג קרוקס בין כל החנויות המשווקות והמציעות נעליים אלו לצרכן. הנתבעים עשו שימוש בסמכותם כיבואני המותג קרוקס וכפו על כל החנויות הקונות מהן את המותג ומציעות אותו לצרכן מחיר אחיד, תוך הזהרות מפורשות לבל יורידו את המחיר המוכתב על ידי מארגני הקרטל, ותוך איום מפורש או משתמע כי יפסיקו לספק את המותג לבעלי חנויות שיציעו את המותג בפחות מהמחיר המתואם על ידי הנתבעים".

 

התובעים מעריכים, כי "כתוצאה מהקרטל שארגנו הנתבעים, נגרם להם נזק בסך 65 שקלים ברכישת כל זוג מהדגם הבסיסי של נעלי קרוקס (דגם BEACH ) המוצע לצרכנים במחיר מתואם של 200 שקלים, ועוד נזק של 80 שקלים ברכישת זוג מהדגם הסגור מלפנים המוצע לצרכנים במחיר מתואם של 240 שקלים". להערכתם, הנזק לנגרם לכל קוני קרוקס מוערך ב-20 מיליון שקלים.

 

התובעים מציינים בתביעתם, כי כאשר ביקשו מבעל חנות לתת זוג נעליים בהנחה, נענו שאין לו כל אפשרות לעשות זאת, מכיוון שהוא חושש מהיבואן שאינו מרשה לתת הנחות או מבצעים בשום פנים ואופן, ומכתיב לכל החנויות המוכרות את המותג מחיר אחיד.

 

"מעשי הנתבעים", נטען בתביעה, "היוו ניצול מעמד של בעל מונופולין לרעה, ובעיקר הפרה של סעיף 29א (א) לחוק ההגבלים העסקיים בדבר ניצול מעמד העלול להפחית את התחרות בעסקים או לפגוע בציבור, ובעיקר של הוראות סעיף 29א (ב) (1) הדבר קביעת מחיר מכירה בלתי הוגן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קרוקס. "כפו מחיר על החנויות"
מומלצים