שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  דרכי נעם

  שמונה שנים, ונראה שחיים שלמים, חלפו על נעם רותם מאז קיפץ בעליזות ב"קרח 9". עכשיו הוא חוזר עם סינגל חדש ומרגש מאלבום חדש שעוסק במוות ומחלות

  "אם יש לך את הכל / אפשר רק לאבד / לבד בבניין הגדול / עולה ויורד, עולה ויורד", כך מספר נעם רותם בשירו החדש. שמונה שנים עברו מאז רותם קיפץ כזמר להקת "קרח 9", לפני שלוש שנים הוציא אלבום בכורה בשם "חום אנושי", ועכשיו הוא חוזר עם סינגל ראשון בשם "עולה ויורד" מתוך "עזרה בדרך", אלבום שני שעתיד לצאת בחודשים הקרובים. כאן תוכלו להאזין לסינגל לראשונה.

   

  מסתבר שאלה היו שנים לא קלות בשביל רותם. "היה לי מפגש עם אנשים שקרובים אליי ועם מוות ומחלות. מתוך זה האלבום נוצר, מתוך כך שהייתי קרוב אליהם, והאלבום מתאר את פיסת החיים הזו, את מה שעברתי ואת מה שאחרים סביבי עברו. זה לא משהו עם הרבה תובנות גדולות, אלא תיאור פשוט של הדברים כפי שהיו".

   

  רותם מתאר גם את תהליך העבודה: "בגדול סיימתי לעבוד עליו לפני שנה, הוא פשוט התעכב מסיבות טכניות, העבודה ארכה שנה וקצת. זה משהו שהייתי צריך לעשות ואני שלם איתו, אני אוהב את האלבום, היה לי חשוב לעשות אותו, וטוב שעשיתי אותו".

   

  זה אלבום מאוד אישי.

   

  "אני לא חושב שיש דבר כזה אלבום לא אישי, כמו שהסנדק אמר - הכל אישי", הוא צוחק.

   

  בשנים האחרונות רותם (33) משתייך יותר לאזור המוזיקה האלטרנטיבית והעצמאית, אך אין לטעות, לא מדובר באחד מהאמנים שעובדים בפלורנטין פינת לבונטין. רותם בכלל לא גר בתל אביב אלא בהוד השרון, ומלבד המוזיקה, יש לו גם ילדה קטנה. חוץ מזה, רותם מופיע המון, בכל מקום, בפאבים קטנים, מועדונים וכו'. רק החודש אפשר לספור יותר משש הופעות שלו.

   

  "אף פעם לא ראיתי את עצמי כחלק מסצנה. אני לא גר בתל-אביב כי אני לא אוהב את זה, קשה לי שם. אני מן הסתם פועל כמו אמן אינדי כי אני מפיק את התקליטים שלי ואת ההופעות שלי לבד. אני מנסה לעשות כמה שיותר אבל אני לא מרגיש שאני חלק מקהילה מסוימת".

   

  לא בא לך לפעמים לחזור להיות חלק מלהקה?

   

  "היו שנים שהתגעגעתי לזה, אבל היום כבר ממש לא. להקה זה משהו שאתה עושה בתיכון, גם להקות שקיימות והחברים בה מבוגרים, אז הן הוקמו בתיכון. להקה בעצם מגיעה מתוך סיטואציה שנובעת מכמה אנשים שיש להם חיבור עמוק ביחד. ברגע שאדם נהיה יותר מבוגר אז גם יש לו את הסיטואציה האישית שלו, ואז זה כבר נראה אחרת. אני כן מנגן עדיין עם אנשים, כל הזמן".

   

  ומה הלאה?

   

  "אותו הדבר. אני משתדל להופיע כמה שיותר, זה הדבר שאני הכי אוהב לעשות. אני מקווה שהתקליט הזה יגיע ליותר אנשים, שיתנו בי יותר כוח לעשות יותר. וגם שיהיה יותר פנאי כלכלי ואישי להתרכז בזה".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  נעם רותם. שיתנו בי יותר כח
  צילום: גל חרמוני
  לאתר ההטבות
  מומלצים