שתף קטע נבחר

סוף המירוץ בעבודה: משכנעים את המתלבטים

ביום שלפני פתיחת הקלפיות בפריימריז של מפלגת העבודה, עשו המועמדים מאמצים של הרגע האחרון לגייס קולות. המועמדים חייגו בעצמם לחברי המפלגה וניסו להפעיל השפעה. במטהו של פרץ משדרים אופטימיות למרות הסקרים ואילו פינס ויתום מקווים לא להתבזות

מאמצי שכנוע של הרגע האחרון: חמשת המועמדים בפריימריז של העבודה התקשרו היום (א') לעשרות מתלבטים ממתפקדי המפלגה כדי לנסות לשכנע אותם להצביע עבורם. במקביל, נערכו הכנות אחרונות במטות יום הבחירות של המועמדים.   

 

 

ח"כ עמי אילון וראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק, יחד עם תומכיהם התקשרו בעצמם למתלבטים. גם המועמדים האחרים עשו את זה. שיחות הטלפון הניבו גם כמה רגעים משעשעים. השר בנימין בן אליעזר, מתומכיו המרכזיים של ברק, שוחח במשך כמה דקות עם חבר מפלגה מתלבט ואז, כשנגמרה השיחה, הוא הרים ידיים ואמר "נו, הצלחתי. שכנעתי אותו. הוא אמר לי שהוא לא יצביע לביבי נתניהו".

 

אהוד ברק, מצויד באזנייה, התקשר בטלפון הנייד הוא אל מתלבטים. ראש הממשלה לשעבר הסביר לאחד מהם שהוא מוכן לעשות צעדים אמיצים למען השלום, אולם הוא מחפש פרטנר בצד הפלסטיני.

 

בן אליעזר אמר לאחר מכן לכתבים כי המאמץ הגדול ביותר צריך להיות מושקע בשכנוע המתלבטים, שכן צריך לעשות לדבריו "את המעבר מהבטן לראש. זה הדבר הקשה ביותר שצריך לעשות".

 

אילון וברק, שני המועמדים המובילים בסקרים, מקווים שהמאמצים של השעות האחרונות וההתארגנות ליום הבחירות שנועדה להוציא את המצביעים אל הקלפיות תביא את הקולות שיכריעו את הקרב כבר בסיבוב הראשון. אילון יעשה מאמץ גדול כדי שאחוזי ההצבעה יהיו גבוהים, מתוך הערכה כי אחוזי הצבעה גבוהים יפעלו לטובתו, במיוחד לנוכח העובדה שהמפקד שערך אילון מורכב ממתפקדים חדשים רבים, שהתפקדו למפלגה על-פי בקשתו.


פרופ' ברוורמן ועמי אילון. מאמץ של השעות האחרונות (צילום: ניב קלדרון)

  

במטהו של ברק עושים מאמצים גדולים בתנועה הקיבוצית, שם עדיין התחושה היא כי אילון מוביל על ברק באחוזים בודדים. גם במגזר הערבי יושקע מאמץ רב והשר בן אליעזר יסייר מחר כבר משעות הבוקר במגזר הזה, כדי לוודא כי אנשיו יוצאים אל הקלפיות. אצל ברק מקווים לקבל עזרה משמעותית מאנשי ההסתדרות.

 

שר הביטחון, עמיר פרץ, העביר מסר לתומכיו באמצעות הקלטה טלפונית שבה נאמר "יש כאלה שרוצים לקחת מאיתנו את המהפכה החברתית שהתחלנו. מחר, כששוב ננצח את השכירים, נתבע את משרד האוצר ונמשיך משם את המהפכה החברתית עליה אנו חולמים". 

במטהו של פרץ נערכים לכך שמתנדבים יסייעו ביום הבחירות בהסעת מצביעים אל הקלפיות ואולם, בסופו של דבר לכולם ברור כי העבודה שנעשתה עד כה ועבודת השטח שהוכנה מראש היא זו שתכריע את הקרב. במטהו של שר הביטחון משדרים אופטימיות ואומרים כי האנרגיות בקרב הפעילים טובות.

 

אופיר פינס ודני יתום מצידם עושים מאמצים כדי להשיג אחוזי תמיכה מכובדים, על מנת שלא ייווצר מצב שהם יתבזו בסוף המרוץ ויזכו לאחוזי תמיכה נמוכים מאוד. גם ח"כ אופיר פינס שיגר הודעה מוקלטת לתומכיו ובה קרא להם להצביע עבורו: "עכשיו, כשברור שיתקיימו שני סיבובים, יש הזדמנות נדירה להצביע עם הלב עבור הדרך והערכים. ליד הקלפי, אני זקוק לכם יותר מתמיד".  

 

ביומו האחרון של הקמפיין, נפוצו שמועות על חשדות לזיופים, למרות שאף תלונה לא הוגשה לוועדת הבחירות של המפלגה. דובר המפלגה, ליאור רוטברט, קרא למטות כל המועמדים להפסיק להפיץ שמועות על חשדות לזיופים ודרש ממי שיש לו ראיות לכך להגיש תלונה במשטרה לאלתר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אילון. מאמץ להביא מצביעים לקלפי
צילום: ניב קלדרון
ברק בדיבורית
צילום: ניב קלדרון
פרץ. משדרים אופטימיות
צילם: ניב קלדרון
פינס. לא להתבזות 1
צילום: ניב קלדרון
יתום. לא להתבזות 2
מומלצים