שתף קטע נבחר

הפריימריז בעבודה: 66 אחוזי הצבעה

עד סגירת הקלפיות הצביעו 66 אחוזים מהמתפקדים. ברק לפעיליו: לעבוד בכל הכוח. אילון הביא את אביו להצביע בקלפי בקיבוץ מעגן

66 אחוזים. זהו שיעור המצביעים בבחירות במפלגת העבודה. הקלפיות נפתח בשעה 8:30 בבוקר וייסגרו ב-21:00, כשתוצאות כמעט-סופיות צפויות בשעות הלילה המאוחרות. חמשת המתמודדים - אהוד ברק, עמי אילון, עמיר פרץ, אופיר פינס ודני יתום - כבר הצביעו, כל אחד בקלפי הקרובה למקום מגוריו.

 

אף שפעיליו קיבלו אותו בקריאות "הו הא מי זה בא ראש הממשלה הבא", לאהוד ברק צפוי מירוץ קשה וצמוד היום. ברק עצמו, שהגיע להצביע בכפר סבא, אמר שהוא חש ב"אופטימיות זהירה", וביקש מהפעילים "לעבוד עד הרגע האחרון". לאחד הפעילים שפנה אליו ואמר: "בחייאת אהוד אתה חייב לשחק אותה בסיבוב ראשון", הוא ענה: "אנחנו עובדים על סיבוב ראשון, אבל כולנו צריכים לעבוד קשה, בכל הכוח".

 

העבודה בוחרת - סיקור מיוחד:

 

ברק הצליח להרגיז לפחות אדם אחד - השכנה ברח' נחשון בכפר-סבא, שדרשה בכל תוקף מפעיליו להנמיך את עוצמת הג'ינגל שבקע ממערכת הכריזה שהוצבה בסמוך לקלפי. ברק התקבל בחום על ידי פעיליו ואמר בצאתו מהקלפי: "אני אומר למתפקדים שני דברים: אחד, תחשבו את מי אתם רוצים יותר בעת מלחמה, ושתיים - רק אני יכול לנצח".

 

בקלפי ברעננה נתקל ברק ברעיתו של התמודד נגדו, אופיר פינס, אורלי. ברק לחץ את ידה ואיחל לה הצלחה. 


ברק בקלפי (צילום: ניב קלדרון)

 

עמי אילון תר הבוקר בקלפיות באזור הצפון, ותחילה ביקר בשתי קלפיות בחיפה - ברחוב מוריה ובשדרות הנשיא. לאחר מכן הגיע לקיבוץ מעגן ללוות את אביו, בן ה-89 אל הקלפי. אילון, שגדל בקיבוצי העמק, ביקר גם בקיבוץ אפיקים והסתובב יחד עם תומכיו בחדר האוכל. הוא ניסה לעודד את חברי הקיבוץ ללכת ולהצביע עבורו. אילון הודה כי הקיבוצים מהווים את מעוז הבחירה החזק ביותר במפלגת העבודה. מוקדם יותר הצביע אילון בקלפי בגבע כרמל, הסמוך למקום מגוריו כרם מהר"ל.

  

שר הביטחון ויו"ר העבודה, עמיר פרץ, הגיע לקלפי בשדרות כדי להצביע יחד עם רעייתו אחלמה וילדיו. במהלך הצבעתו נשמעה התרעת "צבע אדום" ומאבטחיו של פרץ פינו אותו למקום סגור. פרץ עצמו לא התרגש מההתרעה, ושידר עסקים כרגיל. הוא אמר כי הוא מרגיש "מצויין ואופטימי" ובכוונתו לנצח בבחירות. מקורות במטהו של פרץ הביעו אופטימיות לאחר שהתברר כי שיעור ההצבעה בשדרות הינו 25 אחוז.

 

"אנחנו שבע שנים מחזיקים מעמד", אמר פרץ לאחר הירי וביקש מאנשיו להירגע. "חמאס יבינו שאין לנו כוונה להתפשר. אנחנו נעצור במקום שבו ייעצרו הרקטות, ולכן אנחנו ממשיכים בחיים הדמוקרטיים שלנו. אם יש תשובה לטרור זה שמדינת ישראל חיה ונושמת ובשדרות מתקיימות בחירות". פרץ פנה לתושבים וביקש מהם לבוא להצביע. "חמאס לא ירתיע את תושבי שדרות", הוסיף.

 

המועמד דני יתום ביקר בצהריים בשדרות והביע סולידריות עם התושבים. לאחר מכן הגיע עם אנשיו לכפר סבא סמוך לביתו והצביע. "אנחנו בישורת האחרונה הפעילים שלנו עובדים קשה בכל הארץ על כל קול אני סומך על הבוחרים שידעו להצביע עבור עתיד המפלגה ועבור מי שיידע לשקמה", אמר.

 

שיעור ההצבעה הממוצע בשנים האחרונות לראשות מפלגת העבודה עמד על 64.6 אחוזים, וההערכה היא שהמספר לא ישתנה הרבה גם הפעם. המועמדים כולם נערכים לקרב הגדול - הבאת המתפקדים לקלפיות. אילון וברק מעוניינים באחוזי הצבעה גבוהים, במיוחד במגזר הערבי ובקיבוצים, שם יש להם אחיזה איתנה. ברק חותר להכרעה בסיבוב הראשון שכן בהתמודדות ראש בראש מול אילון בסיבוב שני, הסקרים מנבאים לו תבוסה.


פורסם לראשונה 28/05/2007 12:29

 

בהכנת הידיעה השתתפו אטילה שומפלבי, אמנון מרנדה ואבירם זינו
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פרץ. הצבעה תחת קסאמים
צילום: צפריר אביוב
אילון. עם אביו ליד הקלפי
צילום: דורון גולן
פינס. עוד לא הצביע
צילום: חגי אהרון
יתום. ממריץ את השטח
צילום: עופר עמרם
מומלצים