שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  סקירה: טלפון דור שלישי סמסונג Z370 בסלקום

  עבור לקוח שמחפש מכשיר "יפה", ה-Z370 היא בחירה מושלמת. המכשיר מציע שיפור משמעותי לעומת ה-X820, שסבל מחוסר בזיכרון וסוללה גרועה. רכיבי המולטימדיה, בהם המצלמה והנגן קצת איכזבו אותנו, אך בשביל מכשיר דק ומעוצב יש צרכנים שיסכימו להתפשר

  ה-Z370 מצא חן בעינינו במבט ראשון בזכות הקופסה הדקיקה, בערך חצי מהרגיל. הערכה המגוונת וכוללת מטען, כבל USB, אוזניות סטראופוניות והמון ניירת של המכשיר.

   

  סמסונג Z370 הוא הדגם המתקדם של ה-X820 שהושק ברשת orange בשנה שעברה. לדגם הקודם חסרו כמה תכונות חשובות כמו כרטיס זיכרון, שאי אפשר לקרוא למכשיר מתקדם בלעדיו. סמסונג שמרה בדגם החדש על העיצוב המקורי והדקיק, והוסיפה לו כמה מילימטרים בעובי.

   

  גם הצבע השחור נשאר ונוספו שני מקשים – הראשון, לתפריט קיצורי (מעל כפתור הניתוק) הדרך והשני לשיחות הוידאו (מעל המקש לשיחות הרגיל). בנוסף, נוספה גם מצלמה קטנה שבקושי רואים מעל המסך – לשיחות הווידאו.

   

  העיצוב

  העיצוב מרהיב - כמו שסמסונג יודעים לעשות. בחלקו העליון שהמכשיר נמצאים המקשים – גדולים וברורים, ובעלי פידבק לחיצה מצויין (למרות שצריך להתרגל אל הסידור שלהם). לאחר שמתרגלים זה כיף גדול לכתוב SMS. בחלק העליון נמצא גם המסך שמעליו ממוקמים הרמקול, המצלמה לשיחות הוידאו ולוגו גדול של החברה.

   

  בצדדיו נמצאים מקשי הווליום, כניסת האוזניות והמטען, כניסת הכרטיס זיכרון וכפתור המצלמה. בצידו האחרון של המכשיר נמצאים המצלמה והמראה ששיכת לה בחלקו העליון, שני לוגואים מוטבעים – אחד של אתר האינטרנט והשני הלוגו של החברה. לצערנו, סלקום הדביקו על המכשיר לוגו עצום (!) שלדעתנו הורס רעיון העיצוב של המכשיר. ממש חבל.

   

  צילום: פוקט

  שאלת המפתח בעובי כזה של המכשיר, האם נוח להסתובב איתו ביום יום. האחיזה במכשיר, בשל העובי הדקיק שלו היא טיפה שונה מהאחיזה במכשירים אחרים בתצורת Candy-Bar (מקלון).

   

  לא שקשה להתרגל לזה, העניין הוא שבאופן אינסטינקטיבי, האחיזה ב-Z370 היא עדינה ונראה כאילו כל מי שאוחז במכשיר, מבין מיד שהוא מחזיק אביזר עדין ויקר.

   

  ללא ספק, מי שמסתובב עם מכשיר כמו זה, רוצה בין היתר את תשומת הלב. מבדיקה שלנו, הרבה מאוד אנשים רוצים להבין ולנסות לשחק עם המכשיר, ומי שבאמת אוהב את כל הקטע הזה – זה המכשיר.

   

  Z370 מצויד במסך משובח ורחב בגודל של 1.9 אינץ', ברזולוציה סטנדרטית של X220176, וב-256,000 צבעים. אולם, טרם נתקלנו במכשיר עם מסך בעל נתונים זהים, המפיק תמונה כל כך חדה וברורה.

   

  מעבר לכך, מסך המכשיר עמד בהצלחה רבה במבחן שמכשירים רבים אחרים בעלי מסך צבעוני מתקשים בו-חשיפה לאור יום. גם מתחת לשמש הקופחת קל לנווט בתפריטים שלו ולהשתמש במכשיר ובכל אפשרויותיו.

   

  נקודה מעניינת לגבי המסך היא התצורה שלו. ה-Z370, בדומה ל-X820, הוא מהמכשירים הבודדים בעולם המצוידים במסך המתוח לרוחב המכשיר ולא לאורכו, באופן שמזכיר מסכי מחשב וטלוויזיה. תצורת מסך שכזאת הופכת את קריאתן וכתיבתן של הודעות כתובות לנוחה יותר, ואנו מקווים שמכשירים אחרים בעתיד גם יאמצו תצורה זו.

   

  מולטימדיה

  לא האמנו שאפשר להכניס מולטימדיה רבה במכשיר כה קטן, שתהיה ברמה גבוהה. נתחיל עם הממשק, סמסונג משלבת במכשיר זה את ממשק ה-Black האופייני למכשיריה החדשים.

   

  לא צריך לצפות כאן לטכנולוגיה חדשנית או לממשק נוח יותר ממה שהכרנו בעבר בסמסונג, אולם, התפריט הראשי, המורכב מ-9 אייקונים הזוהרים על רגע שחור בהחלט נראה הרבה יותר טוב ויוקרתי. הדבר שהטריד אותנו יותר מכל בממשק זה כפתור ה-I, שבדומה למכשירים הישנים של סמסונג מוביל אל האינטרנט, ולא פותח את התפריט.

   

  כשנכנסים לאחר האייקונים בתפריט הראשי, אנחנו מגיעים לתתי התפריטים המוכרים של סמסונג. ההבדל היחיד כאן הוא שבמידה ועומדים בתפריט על שורה מסוימת, אותה שורה מודגשת בצבע ובפונט גדול יותר, דבר שהופך את השיטוט בתפריטים לנוח מאוד.

   

  דבר נוסף, שאהבנו במכשיר, זה הזיכרון של התפריטים. כאשר ניכנס לתפריט, ונעמוד על סרטוני וידאו לדוגמא בתוך תקיית "הקבצים שלי", ונסגור את התפריט, כאשר ניכנס שוב לתפריט, הוא יעמוד ישירות על הקצבים שלי ולא על הודעות, הנמצאות במרכז התפריט. כך גם ניכנס לקבצים שלי, הוא יעמוד על סרטוני הווידאו, ולא על התמונות שהיא התיקיה הראשונה ברשימה. צריך להתרגל.

   

  המצלמה המשולבת בגב המכשיר היא באיכות 2 מגה פיקסל. מדובר במצלמה טובה. אך יש חסרונות. למשל, אם נזיז את המצלמה אפילו טיפה בזמן הצילום, התמונה תהיה מטושטשת. בחושך מורגש במיוחד חסרון המבזק.

   

  המצלמה כוללת תכונות נחמדות כמו מסגרות משולבות המשלבות כמה תמונות יחד. נוסף על כך, המכשיר כולל מצלמה לשיחות וידאו שעובדת בצורה סבירה. אך בשיחות וידאו שביצענו, אמרו לנו בני שיחנו שהתמונה אינה מדהימה.

   

  לצערנו, נגן המוזיקה במכשיר לא הרשים אותנו. בגלל חוסר המקום במכשיר הדקיק, לא היה ליצרן מקום לשים רמקול למוזיקה, ועל כן השימוש הוא ברמקול השיחות. האיכות אומנם סבירה, אך העוצמה גרועה מאוד.

   

  מי שאוהב לשמוע ברמקול את המוזיקה שלו ובצורה איכותית, ולמרות שיש למכשיר אפשרות לכרטיס זיכרון עד 2 גיגה בייט, לא היינו ממליצים על המכשיר עבורו. את העוצמה החלשה אפשר למצוא גם באוזניות, שאומנם היא פחות מורגשת, אך גם שם די מעצבן לשמוע מוזיקה כל כך חלש.

   

  קישוריות

  ה-Z370 מצויד בקישורית Bluetooth, המאפשרת העברת קבצים, שימוש באוזניה אלחוטית ותקשורת עם מכשירים אחרים התומכים ב-Bluetooth. כמו כן המכשיר תומך ברשת הדור השלישי. בנוסף המכשיר תומך בפרופיל השמע הסטריאופוני של טכנולוגיית ה-Bluetooth, פרופיל A2DP, המאפשר האזנה למוזיקה באמצעות אוזניות אלחוטיות סטריאופוניות.

   

  איכות שיחה וסוללה

  בניגוד ל-X820, שהסוללה שלו הייתה נגמרת תוך יום, והייתה הבעיה העיקרית שלו, הסוללה של ה-Z370 טובה מאוד. ההטענה הארוכה ביותר שהייתה לנו עם המכשיר היא שלושה ימים של שימוש בינוני. אהבנו מאוד את הסוללה שכבר אינה מהווה בעיה.

   

  לגבי איכות השיחה אפשר להגיד שבגדול היא טובה. אנחנו שמענו טוב, וכך גם הצד השני. אך בשיחות וידאו קיבלנו תלונה מהצד השני שהוא לא שומע, וכך גם אנחנו לא שמענו ממש טוב.

   

  סיכום

  עבור לקוח שמחפש מכשיר "יפה", ה-Z370 הוא הבחירה המושלמת. המכשיר מציע שיפור משמעותי לעומת ה-X820, שסבל מחוסר בזיכרון וסוללה גרועה. רכיבי המולטימדיה, בהם המצלמה והנגן קצת איכזבו אותנו, אך בשביל מכשיר דק ומעוצב יש צרכנים שיסכימו להתפשר. 

   

  לסיכום – במחיר של 27.90 שקל לחודש במבצע חצי מחיר של סלקום, המכשיר שווה כל שקל וכל אגורה שאתם משקיעים בו. אפשר להוסיף כי עבור 120 שקלים נוספים אפשר לקבל גם כרטיס שני ג'יגה, ואתם מסודרים עד הסוף.

   

  ציון:

   

  מפרט טכני

  מכשיר דור 3

  צג צבעוני בעל 256000 צבעים, ברזולוציה של 176X220

  מצלמת 2 מגה פיקסל לצילום וידאו וסטילס

  תומך הודעות SMS, MMS עם תמיכה במילון T9 לאיות קל

  תמיכה ביישומי JAVA בפלטפורמת MIDP 2.0

  דפדפן אינטרנט WAP 2.0/xHTML

  נגן מדיה התומך בפורמטים AAC/WMA/MP3, ובקבצי וידאו מסוג3GP

  תמיכה בהצגת מסמכי Office ו-PDF

  קישורית Bluetooth

  קרינה: 0.98 (ממוצע) - מה זה?

   

  עוד בפוקט: משרד התקשורת: תוכנית ניידות המספרים - עד סוף שנת 2007

   

  לכל סקירות הטלפונים הסלולריים

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים