שתף קטע נבחר

פרץ ואילון: נמשיך בדיונים

יו"ר העבודה המודח נועד עם עמי אילון בשנית במשרד הביטחון. בלשכת פרץ אמרו כי הדיון נסב סביב נושאים חברתיים וכלכליים, ובעיקר סביב תקציב 2008. האם פרץ יורה לתומכיו להצביע אילון? לשכת פרץ: "הדיונים יימשכו"

שר הביטחון, עמיר פרץ, נועד אמש (יום ה') בשנית עם חבר הכנסת עמי אילון במשרד הביטחון. הפגישה בין השניים, השנייה בתוך יממה, נמשכה כשעתיים. גם הפעם לא יצא עשן לבן מחדר הדיונים, ופרץ טרם הודיע על תמיכה באילון. עם זאת, ברור כי השניים דנו בסיכומים ביניהם לקראת הסיבוב השני בפריימריז לראשות מפלגת העבודה.

 

בלשכת פרץ אמרו כי הדיונים נסבו סביב נושאים חברתיים וכלכליים, ובעיקר סביב העמדות שמפלגת העבודה צריכה להציג לקראת הדיונים על תקציב 2008 בממשלה. עוד נמסר כי הדיונים בין שני הצדדים יימשכו, וכי עדיין לא סוכמו הפרטים לגבי כל הסעיפים הדרושים בטרם יודיע פרץ על תמיכתו באילון.

 

ובינתיים, עונת החיזורים בעיצומה. אתמול נפגשו פרץ ואילון לראשונה וסיכמו לשתף פעולה לקראת הסיבוב השני של הפריימריז, שייערך ב-12 ביוני. ואילו אתמול בבוקר נפגש חבר הכנסת אופיר פינס עם אילון, שביקש את תמיכתו בהתמודדותו על תפקיד יושב ראש מפלגת העבודה בסיבוב השני.

 

פינס, שזכה ל-8 אחוזי תמיכה בסיבוב הראשון, השיב כי הנושא שיכריע את החלטתו תהיה עמדתו הסופית של אילון ביישום מסקנות ועדת וינוגרד, והקמת קואליציה חדשה בכנסת הנוכחית שבראשה לא יישב ראש הממשלה, אהוד אולמרט. מאוחר יותר נועד פינס גם עם יריבו של אילון בבחירות, אהוד ברק.

 

בעניין ברק, ממטהו של פרץ נשמעים דיווחים סותרים. אחדים מהמקורבים טוענים כי ברק רודף אחרי מחנה פרץ, ואילו אחרים טוענים שהוא אינו מעוניין במגע. מה פשר הדיווחים הסותרים? בעיקר דיסינפורמציה, אי-הבנות בתוך המטה של שר הביטחון, וניסיונות להריץ ספינים על גבו של ברק. מתחת לפני השטח אמנם מתקיימות שיחות שקטות בין גורמים בדרגים שונים במטות של פרץ וברק, אבל אין למעשה שום מהלך רשמי לחיבור בין שני האישים.  ברק מתבצר בחוסר נכונותו לקחת חלק במעין "מסע סגידה" בפני עמיר פרץ, ומקווה שמחנהו יתפרק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אילון. פגישות במשרד הביטחון
צילום: ניב קלדרון
ממדיכים לדון. פרץ
צילום: קוקו קליק
מומלצים