שתף קטע נבחר

אולמרט עוקץ בחזרה: מתי קצינים דחקו בי?

"ידיעות אחרונות" פרסם כי בכירים בצה"ל האיצו בראש הממשלה לדבר עם נשיא סוריה. פרס: "לא ייתכן שכל אחד ינהל כאן מדיניות משל עצמו". אולמרט: "אשמח לשמוע מתי בדיוק דחקו בי"

"אשמח לשמוע מתי קצינים דחקו בי לנהל משא ומתן מול הסורים" - כך אמר הבוקר (יום א') בציניות ראש הממשלה, אהוד אולמרט, במהלך דיון בישיבת "שרינו" של שרי קדימה והגמלאים.

 

אולמרט אמר את הדברים בתגובה לפרסום הכותרת הראשית הבוקר ב"ידיעות אחרונות", ולפיה בכירים בצה"ל דחקו בראש הממשלה לדבר עם אסד; "משא ומתן עם סוריה או חשש למלחמה בקיץ", נכתב בעיתון. על פי הפרסום, בצה"ל בוחנים בדאגה את מה שיכול להתפרש כהכנות סוריות למלחמה עם ישראל. ההערכה בצה"ל היא שאם יפרצו פעולות איבה בין ישראל לסוריה, יפתח חיזבאללה בוודאות חזית שנייה מלבנון. כדי למנוע הידרדרות לעימות בשל פירוש לא נכון בסוריה של כוונות ישראל, דאגה ישראל לשגר בשבועות האחרונים לסוריה מסרים מרגיעים. כמו-כן פורסם כי אולמרט מעכב את החלטתו בסוגיית המשא ומתן עם סוריה.

 

המשנה לראש הממשלה, שמעון פרס, התייחס לכך ואמר: "מה זה 'הצבא דוחק בראש הממשלה לקיים משא ומתן?' מיהם אנשי הצבא הדוחקים בראש הממשלה לקיים משא ומתן? מה שקורה איתנו הוא בעצם הזמנה לתקוף את הממשלה בעיתונים. לא ייתכן שכל אחד ינהל כאן מדיניות משל עצמו".

 

ראש הממשלה הגיב לדבריו של פרס ואמר: "גם אני אשמח לשמוע מתי הקצינים האלה בדיוק דחקו בי לנהל משא ומתן מול הסורים". סגן ראש הממשלה ושר התמ"ת, אלי ישי, אמר בסוגיה הסורית: "ברור שיש דברים שלא כולם יודעים ולא כולם צריכים לומר אותם. צריך לשמוע מה אומרים הסורים. אני מעודכן בתוקף תפקידי בפרטים, אבל יש דברים נוספים שייתכן שקורים מתחת לפני השטח. גם אם יש התפתחויות, אין להכריז הכרזה לפני שאנו יודעים את הדברים על בוריים. אני לא רואה דבר מעבר להכרזות של אסד. הוא לא חזר בתשובה".

 

דובר צה"ל הבהיר בתגובה לפרסומים כי "צה"ל אינו דוחק בדרג המדיני לקיים משא ומתן עם סוריה. נכון לעת הנוכחית הערכת אמ"ן היא שהמוכנות הסורית איננה מכוונת למהלך התקפי יזום אל מול ישראל".

  

אין חסינות לאיש

בפתח ישיבת הממשלה בחר ראש הממשלה להתמקד בסוגיית המשך פעילותה הצבאית של ישראל בעזה: "אנחנו לא מנהלים משא ומתן ולא מתחייבים על דפוסי ההתנהגות שלנו. כוחות הביטחון ימשיכו לפעול ללא הרף. אין לאף אחד חסינות. הפעילות שלנו תמשיך לקרות, כל עוד נצטרך להביא ביטחון לאזרחי ישראל".


ראש הממשלה והשרים לבני, מופז ושטרית בפתח הישיבה (צילום: חיים צח)

 

שר הביטחון, עמיר פרץ:"אין כוונה לתת לידי חמאס את ההחלטה על הפסקת האש. אנו צריכים להבטיח שלא יקרה מצב שחמאס פותר את הבעיות שלו בירי על ישראל" פרץ דיווח לשרים שנפגש עם קצינים וחיילים במילואים משדרות ועוטף עזה המסרבים להגיע למילואים ואמר: "מדובר בקבוצה איכותית, לכן צריך להמשיך במגע איתם".  

 

ראש הממשלה דיבר גם על הפעילות החברתית-כלכלית שנוקטת הממשלה למען שדרות והיישובים בעוטף עזה. "שר הביטחון הנחה לא לחסוך בחיזוק עוטף עזה ושדרות. בסוף השבוע הוצבו חדרי ביטחון חדשים. מנכ"ל האוצר, מנכ"ל משרד הביטחון ומנכ"ל משרד ראש הממשלה מטפלים בהיערכות ובטיפול בצורכי האזרחים באזור. כממלא מקום שר האוצר הנחתי להקים סניף של מס רכוש בשדרות כדי לקצר את הטיפול בתושבים שרכושם נפגע. הנחתי לפעול במקסימום רגישות בטיפול בהם.

 

"בנוגע למתן פיצוי עקיף - משרד האוצר, משרד התמ"ת ומשרד ראש הממשלה נתבקשו לתת פיתרון לבעיות עד לאמצע השבוע הזה. מנכ"ל משרדי, רענן דינור, חתם על הסכם מיוחד למיגון מבני תעשייה בשדרות ועוטף עזה כדי שיוכלו להמשיך ולתפקד תוך כדי ירי הקסאם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי אף פי
"לא לחסוך בחיזוק עוטף עזה". אולמרט
צילום: איי אף פי
צילום: גיל יוחנן
"הזמנה לתקוף את הממשלה". פרס
צילום: גיל יוחנן
משא ומתן? אסד
צילום: איי פי
מומלצים