שתף קטע נבחר

הורי נעדרים לאולמרט: פרס אינו ראוי לנשיאות

הוריהם של הנעדרים מקרב סולטן יעקב טוענים שפרס לא עשה די בתפקידיו השונים להשבת הבנים. יונה באומל: "בעוד מספר ימים זה 25 שנה שהבנים נעדרים, ופרס לא עשה דבר בנושא"

הורי הנעדרים מקרב סולטן יעקב במלחמת לבנון הראשונה דורשים מראש הממשלה אהוד אולמרט שיסיר את תמיכתו משמעון פרס במירוץ לכהונת נשיא המדינה.

 

במכתב ששלח יועץ המשפחות בשמן הוא מבקש מאולמרט לשקול מחדש את מועמדותו של פרס, וטוען כי "אם נקבל את שמעון פרס כנשיא המדינה, תיסגר בפנינו דלת בית הנשיא". המשפחות מוחות על כך שפרס, על פי טענתן, התנגד בעבר להעלות את נושא הנעדרים מקרב סולטן יעקב בדיונים על הסכמי אוסלו.

 

יונה באומל, אביו של הנעדר זכריה באומל, התייחס למכתב ואמר ל-ynet כי "שמעון פרס אף פעם לא היה מאלו שניסו להחזיר את הנעדרים, בגלל זה הוא לא ראוי לייצג את העם. בעוד מספר ימים זה 25 שנה שהבנים נעדרים, ופרס לא עשה דבר בנושא".

 

על השאלה, אם יש אדם אחר שראוי להיות נשיא המדינה מבין המועמדים אמר באומל: "אני לא נותן ציונים לאף אחד. אבל שמעון פרס לא ראוי". לדבריו, הוא עדיין מקווה לקבל אינפורמציה על כך שבנו זכריה חי. "למה הם מפקירים את הבנים שלנו", הוא שואל.

 

במכתב, שנשלח בסוף השבוע לראש הממשלה מביעות המשפחות תדהמה על מועמדותו של פרס וטוענות כי הוא הכשיל במשך שנים פעולות של העמות למען השבויים וכן של ההורים, בניסיון להביא פיסת מידע על בניהם הנעדרים. לדבריהם - כאשר ניהל השר דאז פרס מו"מ עם סוריה הוא לא דרש בשום שלב מידע אודות הנעדרים זכריה באומל, צביקה פלדמן ויהודה כץ.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סבסטיאן שיינר
יונה באומל. פרס לא ראוי
צילום: סבסטיאן שיינר
צילום: רפרודוקציה
זכריה באומל. עדיין מחכים לו
צילום: רפרודוקציה
מומלצים