שתף קטע נבחר

בת 14 נעדרת, אמה קוראת לה: "חזרי הביתה"

טטיאנה קוריטינקובה, בת 14, נעדרת מביתה זה חודש. אמה חיפשה אחריה לבדה בפארקים, וטוענת: "זה משהו שהמשטרה היתה צריכה לעשות". מהמשטרה נמסר: "עד היום לא פורסמה תמונתה מאחר ולא עלה חשש לחייה"

"אני מרגישה שהמשטרה לא עושה דבר על מנת להחזיר את בתי הביתה. אני לא דוברת עברית טוב, ואף אחד לא מדבר איתי שם. צועקים עליי 'זו לא רוסיה! זו ישראל!' ולא עוזרים בכלל" - כך אמרה היום (ג') ל-ynet נטליה שפצנר מחולון, אמהּ של טטיאנה קוריטינקובה, בת 14, שנעדרת מביתה זה חודש.

 

לדברי שפצנר, משפחתה הגיעה מאוקראינה לישראל ב-2004 ומאז מתגוררת בחולון. היא ובעלה עובדים ויש להם גם תינוק. שפצנר סיפרה כי היא חשה שאף אחד לא נרתם לעזרתה כדי לאתר את טטיאנה. היא מספרת שבתה היתה נערה רגילה וחיובית עד להגעתה ארצהּ, ובישראל התנהגותה התדרדרה לאחר שהכירה חברים חדשים. טטיאנה החלה להיעדר מביתה בלילות ואף עזבה את בית הספר.

 

"אני ובעלי עובדים קשה מאוד ומרוויחים גרושים. התעייפתי מלהסביר לבתי שהיא ילדה מוכשרת ויכולה להצליח בלימודים, אבל בשנתיים האחרונות היא לא מקשיבה לי. היא הכירה חברות שמסתובבות עם בחורים ממוצא ערבי, ואני לא מצליחה להסביר לה שהיא עדיין לא בוגרת כדי להבין מה טוב לה ומה רע".

 

שפצנר הוסיפה כי בחודש האחרון התקשרו מהמשטרה כמה פעמים ושאלו אותה האם טטיאנה שבה הביתה. מעבר לזה לא ידוע לה על שום פעולה נוספת של המשטרה. לדבריה, בשבוע הראשון להיעדרות בתהּ חיפשה אחריה בעצמה בפארקים שונים שבהם נהגה להסתובב. אנשים שפגשה סיפרו לה כי ראו את טטיאנה. "זה משהו שהמשטרה היתה צריכה לעשות, ואם היו עושים את כל המאמצים, היו כבר מוצאים אותה".

 

בשיחה עם ynet סיפרה כי כשהתייאשה מהתנהגותה המורדת של טטיאנה, פנתה לשירותי הרווחה בבקשה שייקחו אותה לפנימייה סגורה, אך נאמר לה כי אין מקום פנוי. "עכשיו הם מבינים, אבל אני חוששת שזה כבר מאוחר", אמרה האם המודאגת. "הם אמרו לי שיטפלו בה כשהיא תחזור וייקחו אותה לפנימייה. מאז שהיא נעלמה אני לא ישנה בלילות. אם היא קוראת את השורות הללו, אני רק מבקשת שתחזור או אפילו תתקשר ותגיד שהיא בסדר, כי הטלפון שלה מנותק".

 

ממשרד הרווחה נמסר בתגובה כי נושא המחסור במקומות במסגרות טיפוליות סגורות הוא ידוע וכואב: "אנו סובלים ממחסור כרוני של כ-400 מקומות, כך שנוצרת המתנה של כחצי שנה. איננו מפסיקים להתריע על כך במהלך מספר שנים, אך מה שמתקבל לא מספיק. לדוגמה, קיבלנו השנה תוספת של 52 מכסות בלבד".

 

בתגובה לטענות האם אמר פקד דויד משקין, קצין חקירות במשטרת מרחב איילון: "פעולות איתור גלויות וסמויות נעשו כל הזמן, גם במהלך כל החודש הזה. אנו יודעים שבתקופה הזו ראו אותה בכל מיני מקומות ועד היום לא פורסמה תמונתה ולא נעשתה פנייה לתקשורת מאחר ולא עלה חשש לחייה. למרות זאת, עקב הזמן הרב שעבר מהיום בו היא נעלמה אנו ננסה לאתר אותה, שלפחות נבין ממנה מדוע היא לא רוצה לחזור לביתה. אנו מתייחסים למשפחתה בשיא הרגישות ואף מעדכנים אותם ומנסים לבדוק האם להם יש מידע חדש שיכול לעזור לנו בחיפושים אחריה. אני מקווה שהציבור יעזור לנו למצוא אותה בקרוב".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נעדרת. טטיאנה קוריטינקובה
מומלצים