שתף קטע נבחר

אחד מתוקפי איטה פוגל הורשע ויעיד נגד חבריו

אריק שכטר הורשע בחבלה לקשישה ובקשירת קשר לתקיפתה, בינואר השנה. הוא צפוי להעיד נגד שני הנאשמים האחרים בפרשה. איטה פוגל נמצאת עדיין בתהליך שיקום

בית המשפט המחוזי בחיפה הרשיע הבוקר (ד') את הנאשם הראשון מבין שלושה בפרשת תקיפתה האכזרית של איטה פוגל, בחודש ינואר השנה בחיפה. אריק שכטר, בן 25, הודה במסגרת עסקת טיעון בין פרקליטות מחוז חיפה לעורך דינו, בחבלה לקשישה ובקשירת קשר לתקיפתה. הוא צפוי להעיד נגד שני הנאשמים האחרים בפרשה. במסגרת הסדר הטיעון - נמחקה מכתב האישום עבירה של החזקת סם שלא לצריכה עצמית.

 

בחודש ינואר האחרון הזדעזעה המדינה מפרשת התקיפה הקשה. שלושה צעירים נכנסו לדירתה של פוגל בכרמל, לאחר שניתקו את זרם החשמל בביתה. השלושה עינו אותה במשך שעה ארוכה, בדרישה שתגלה להם היכן היא מחביאה את כספה. בשיאו של העינוי, שכלל כיבוי סיגריות בוערות על גופה ומכות ב'שוקר' חשמלי, שפך עליה אחד מהשלושה אקונומיקה, וגרם לה לכוויות קשות. פוגל אושפזה במחלקה לטיפול נמרץ בבית החולים רמב"ם בחיפה והיא נמצאת עד היום בעיצומו של תהליך שיקום.

 

כמה חודשים לאחר התקיפה נעצרו שלושה – אריק שכטר ו לירון הוברט, בני 25, וסטפן בוריסביצ'ו, בן 19, הנחשב למוביל השוד וההתעללות. שכטר נעצר לאחר פירסום תמונתו, שצולמה בעת שניסה למכור את תכשיטיה של הקשישה.

 

בעסקת הטיעון בין עו"ד אבי תגר, שייצג את שכטר לבין פרקליטות מחוז חיפה, שונה כתב האישום כך שאשמתו של שכטר נגזרת מכך שהיה שותף של השניים האחרים במעשה, ותיאור המעשה בכתב האישום אינו מייחס לו את ההתעללות עצמה. עם זאת, בכתב האישום נותר סעיף הקובע כי חלק מהסיגריות שכיבה בוריסביצ'ו על גופה של האישה, ניתנו לו על ידי הנאשם.

 

עו"ד תגר אמר לאחר אישור ההסדר בבית המשפט כי הדבר החשוב ביותר הוא הסכמת הפרקליטות לעשות למרשו תסקיר שירות מבחן לפני הטיעונים לעונש, פריבילגיה שאינה מקובלת עבור עבריינים, אלא במקרים של נאשמים צעירים במיוחד או בעלי נסיבות מיוחדות. הטיעונים לעונש ישמעו בסוף חודש אוגוסט השנה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אריק שכטר, לאחר שנעצר
צילום: דורון גולן
צילום: עובדה, ערוץ 2
איטה פוגל, לאחר שאושפזה
צילום: עובדה, ערוץ 2
מומלצים