שתף קטע נבחר

התקדמות במגעים בין אופיר פינס לאהוד ברק

מקורביו של אופיר פינס אמרו שהושגה התקדמות משמעותית במגעים עם אהוד ברק. פינס יודיע כנראה על תמיכה בברק. גם דני יתום תומך בברק, אך לא ברור אם תהיה משמעות להודעות התמיכה הללו

גורמים בסביבתו של חבר הכנסת אופיר פינס אמרו בצהריים (יום ד') שהושגה התקדמות משמעותית במגעים שמנהל פינס עם אהוד ברק בנוגע לתמיכה במועמדותו לתפקיד יושב ראש מפלגת העבודה. השניים עדיין לא הגיעו לסיכום, אולם על-פי ההערכות, פינס יודיע בקרוב על תמיכה בברק.

 

פינס קיבל 8 אחוזים בסיבוב הראשון, אך לא ברור אם יש משמעות של ממש להודעת תמיכה שכזו. גם דני יתום שהתמודד בסיבוב הראשון הודיע שיתמוך באהוד ברק. מנגד, עמיר פרץ תומך בעמי אילון.

 

פינס התלבט ארוכות אם להודיע בכלל במי הוא תומך ובימים האחרונים שקל לא לתמוך באיש מהמועמדים. הדרישה העיקרית של פינס מאילון וברק היתה התחייבות לא להיכנס לממשלה בראשות אהוד אולמרט. שני המועמדים סירבו להתחייב לנושא, אך נראה כי בין ברק ובין פינס הושגה הבנה כלשהי בנושא הזה ביממה האחרונה. מקורביו של פינס אומרים כי הנושא עדיין לא סגור סופית.

 

בינתיים, נראה שהפער בין ברק לבין אילון צמוד מאוד. עמי אילון נהנה מיתרון קטן על פני מתחרהו. לפי סקר טלפוני שביצע מכון המחקר של רפי סמית בקרב מתפקדי העבודה, אילון מקבל 49 אחוזי תמיכה, ברק 44 אחוזים ו-7 אחוזים טרם החליטו. הבחירות בעבודה יתקיימו ביום שלישי הקרוב.

  

הסקר מצביע על כך שיותר מ-70 אחוזים ממצביעי עמיר פרץ, אופיר פינס ודני יתום בסיבוב הראשון יעבירו את קולם לעמי אילון. אם המגמה הזו תימשך, אילון ינצח, אך שום דבר לא ברור. בייחוד כאשר לוקחים בחשבון שטעות הדגימה היא 4.5 אחוזים, כך שהפער בין שני האישים נמצא כמעט בטווח הזה.

  

נראה שכרגע אילון נהנה מתמיכת אנשיו של עמיר פרץ, כאשר זה בא לידי ביטוי בתמיכה במרחבים העירוניים ובקרב המיעוטים (בהשוואה לסיבוב הראשון). ברק זוכה לתמיכה גבוהה יותר במושבים וביישובים דרוזים. בתק"מ הקרב נראה די צמוד.

  

רוב מתפקדי העבודה, 58%, ציינו שמפלגת העבודה צריכה להישאר בממשלה לאחר הבחירות לראשות המפלגה, כאשר 32% ענו שיש לפרוש ממנה ו-10% לא הביעו דעה. בסקר הטלפוני שבוצע אמש רואיינו 500 איש/ה כמדגם מייצג של מתפקדי העבודה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יתמוך בברק? פינס
צילום: קוקו קליק
כוח סיוע לברק
צילום: ניב קלדרון
מומלצים