שתף קטע נבחר

מגרש ספורט חדש נבנה במאחז בלתי חוקי

מאחז נופי נחמיה שבשומרון מופיע בדו"ח המאחזים אותם הבטיחה ישראל לפנות, אבל על פי מגרש הספורט המהודר שנבנה שם לאחרונה לא נראה כי למישהו יש כוונה להתקפל

ממשלת ישראל סופגת ביקורת מבית ומחוץ על טיפולה הלקוי במאחזים הבלתי חוקיים ביהודה ושומרון, וגם בשטח נראה כי התושבים אינם נערכים לפינוי בזמן הקרוב. לאחרונה, הוקם במאחז הבלתי חוקי בנופי נחמיה מגרש כדורגל וכדורסל איכותי אשר כל מועדון ספורט היה שמח לגדל בו דורות של שחקנים.

 

העבודות במאחז - הממוקם שלושה קילומטרים מזרחים לאריאל - החלו לפני מספר חודשים. לאחרונה התברר כי השטח שהוכשר - בגודל של 1200 מ"ר, כולל מגרש משולב של כדורסל, כדורגל וטניס. כמו כן הוקמה במקום חוות סוסים.


המגרש בנופי נחמיה. מישהו בא לשחק? (צילום: דרור אטקס)

 

המאחז נופי נחמיה מופיע בדו"ח שפרסמה עו"ד טליה ששון לפני כשלוש שנים ובו מופיעים בין היתר המאחזים הלא חוקיים, שיטות הקמתם והגורמים הממשלתיים שהיו מעורבים בעלייתם על הקרקע. בדו"ח גם מופיעים מאחזים שהוקמו אחרי מרץ 2001, אותם התחייבה ישראל פנות.

 

נופי נחמיה הוקם בתחילת שנת 2002 וכיום מוצבים בו כעשרים קרוואנים, מרביתם מאוכלסים. בשנת 2003 פונו תושבי המאחז למספר חודשים והצבא תפס את המקום אולם זמן קצר לאחר מינויו של שאול מופז לשר הביטחון, חזרו התושבים למאחז והוא הלך וגדל.

 

דרור אטקס, מרכז צוות מעקב ההתנחלויות של "שלום עכשיו", אמר ל-ynet בעקבות הדברים : "מדובר בדוגמה נוספת המוכיחה כי ממשלת אולמרט אינה פרטנר. היא אינה פרטנר בכל הקשור לתהליך המדיני המחייב פינויים של מאחזים רבים, כדוגמת נופי נחמיה ובוודאי שאינה פרטנר בכל הקשור לחובתה הבסיסית כלפי אזרחי ישראל לאכוף חוק ולקיים מינימום של מינהל תקין".

 

תגובתו של יו"ר מועצת יש"ע וראש המועצה האיזורית שומרון, בנצי ליברמן, לא התקבלה עד מועד פרסום הידיעה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מאחז נופי נחמיה
צילום: דרור אטקס, שלום עכשיו
מומלצים