שתף קטע נבחר

משרד החוץ: העובדים ביקרו - המיילים נחסמו

עובד ועובדת משרד החוץ שלחו הודעות דואר אלקטרוני ביקורתיות כלפי צמרת המשרד בתפוצה נרחבת והופתעו לגלות שבתגובה נחסמו תאי הדואר שלהם. משרד החוץ: לא חסמנו, הגבלנו את התפוצה

סתימת פיות? הנהלת משרד החוץ הגבילה את אפשרות התפוצה בתאי הדואר האלקטרוני של עובד ועובדת במשרד - שניהם חברי ועד לשעבר - לאחר שהפיצו תכתובות פנימיות לעובדים, בהן הם מציינים את אי שביעות רצונם מהדרך שבה מתנהלת הנהלת המשרד.

 

השניים הפיצו דואר אלקטרוני בו הם מבקרים את צמרת המשרד בראשותם של השרה, ציפי לבני, ומנכ"ל המשרד, אהרון אברמוביץ'. בהודעות ששיגרו העובד והעובדת הם כתבו, בין השאר, כי ההנהלה לא התנהלה כראוי במלחמת לבנון השנייה, לא מקיימת את הבטחותיה וכי היא פוגעת בשכר העובדים ובקידומם.

 

העובד שלח כמה הודעות לתפוצה הפנימית של המשרד, ואילו העובדת השתמשה במערכת המברקייה המיועדת בעיקר לדואר דיפלומטי. העובדת קראה להתפטרותו של המנכ"ל, והעובד שלח תמליל מומצא של שיחות מסדרון בין עובדי משרד ממורמרים. בתגובה החליטה ההנהלה לחסום את תאי הדואר הרשמיים של השניים, שאותם קיבלו מתוקף היותם עובדי המשרד, והסיומת שלהם היא mfa.gov.il. ואום לשכת דוברת משרד החוץ הגיבה לטענה ומסרה כי תאי הדואר לא נחסמו כליל, אלא נחסמה האפשרות לשליחה בתפוצה נרחבת. 

 

לשניים לא ניתנה התרעה מראש על החסימה/סגירה של תאי הדואר האלקטרוני. "הם לא ניסו להשחיר את פני המשרד ברבים. התכתובת הופצה במיילים פנימיים בלבד", אמרו ל-ynet מקורות במשרד החוץ. "הכוונה היתה להעלות על הפרק סוגיות שאנשים לא מודעים אליהן, וצריך לתת להם תשומת לב".

 

שני העובדים פנו לוועד העובדים של המשרד על מנת שיתערב בסוגיה. ל-ynet נודע כי הוועד שוקל לשלוח מכתב חריף על כך למנכ"ל אברמוביץ'.

 

"הם ציניים ועוקצניים, אבל הם לא פורצי גדר", אמר אחד מעובדי המשרד. "מי שלא רוצה לראות את המיילים הללו - שלא יפתח אותם. נכון, אסור לקרוא למנכ"ל 'צ'אוצ'סקו' (שליט רומניה לשעבר, ל.ש), אבל המייל נחסם ללא התרעה. זו סתימת פיות מהסוג הסטליניסטי ביותר". עובד נוסף במשרד אמר: "זה הגיע לרמות שלא הכרנו, שיש צנזורה על תכתובות פנימיות. לא היה לזה אח ורע בתולדות המשרד".

 

ממשרד החוץ נמסר בתגובה: "לעובדים נחסמה הגישה לספר הכתובות של המשרד, לאחר שעשו שימוש לרעה בתשתית המיחשובית שהמשרד מעמיד לרשותם לצורכי עבודה, תוך שהם מפיצים מסרים שפגעו בעובדים אחרים. מערכת המיחשוב עדיין עומדת לרשותם לצורכי עבודה. ספק אם כל ארגון אחר היה נוהג באותה מידה של איפוק".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מותקפים מבית. לבני ואברמוביץ'
צילום: חיים צח
מומלצים