שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  "חיזבאללה שיקם המערך תחת אפו של יוניפי"ל"
  הכוח הרב-לאומי לא מנע את ההתחמשות: "סאנדיי טיימס" מדווח בהרחבה על רשת הבונקרים שבנה נסראללה בדרום לבנון, עם כניסות נסתרות מחצרות הבתים ועמידות בפני מתקפות אוויריות. הארגון, לפי גורמי מודיעין ישראלים, מחזיק בכ-20 אלף טילים, בהם כאלה שמגיעים עד תל-אביב
  ארגון חיזבאללה בנה רשת של בונקרים תת-קרקעיים סמוך לגבול ישראל לבנון, והצליח להתחמש מחדש באלפי טילים המוסתרים בדרום לבנון. כך מדווח הבוקר (יום א') העיתון הבריטי "סאנדיי טיימס", בפרסום מקיף אודות שיקום כוחותיו של נסראללה - כמעט שנה אחרי המלחמה.

   

  על פי הדיווח, בו מצוטטים גורמי מודיעין ישראלים, הצליח החיזבאללה לשקם את עמדותיו בדרום לבנון למרות נוכחות כוחות האו"ם באזור, ובנה מערכת של בונקרים שאמורים להיות מוגנים מפני מתקפה אווירית ישראלית. "מאז שכוחות צה"ל עזבו את האזור, הצליח חיזבאללה לבנות רשת תת-קרקעית מתחת לאפם של חיילי האו"ם", אמר קצין בכיר במודיעין הישראלי. לטענתו, הכניסות לחדרים התת-קרקעיים מוסוות בחצרות של בתים פרטיים בכפרים לבנוניים, ודיירי הבתים מקבלים פיצוי כספי על השימוש בשטחם. הארגון אף משתמש באמצעים טכנולוגיים מתקדמים כדי להסתיר את הכניסות לבונקרים, שחלקם משתרעים על גודל של מגרש כדורגל.

   

  בנוסף, מצוידים הבונקרים במערכת תקשורת מתוחכמת, והם מחוברים זה לזה ברשת של מנהרות כדי למנוע הריסה של העמדות בתקיפות חיצוניות, כפי שאירע במלחמת לבנון השנייה - אז הרס צה"ל את מרבית עמדות הארגון בדרום לבנון.

  גורמי ביטחון העריכו שמאז חודש אוגוסט האחרון הוברחו לפעילי הארגון בלבנון כמויות ענק של אמצעי לחימה, חלקם

  מתוצרת רוסית, וכי פעילי הארגון מחזיקים כעת בכ-20 אלף טילים. בין כלי הנשק שהועברו היו גם טילים נגד טנקים, רקטות לטווח ארוך וקצר ומוקשים. עם זאת, גורמי מודיעין שונים בישראל אמרו כי החשש המרכזי הוא מטיל ארוך טווח הקרוי "פתח 110". מדובר בטיל שכבר הועבר לידי חיזבאללה ובעל טווח גדול במיוחד המסוגל להגיע עד לתל-אביב.

   

  בשבוע שעבר הזהיר שר התחבורה, שאול מופז, העומד בראש הצוות הישראלי המנהל את השיחות האסטרטגיות התקופתיות עם ארצות הברית, שחיזבאללה הצליח להתחמש בטילים שיכולים להגיע גם לדרום הארץ. "הארגון מעולם לא עזב את דרום לבנון. הוא לא יושב על הגבול, אבל אנשיו יושבים במבנים ובפארקים. הוא התחמש בטילים שמסוגלים למרכז הארץ ואף לדרומה", אמר מופז פגישה שקיים בוושינגטון עם מזכירת המדינה האמריקנית, קונדוליזה רייס.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: דן ברונפלד, דובר צה"ל
  צה"ל מפציץ מוצב חיזבאללה (ארכיון)
  צילום: דן ברונפלד, דובר צה"ל
  רקטה של חיזבאללה בעפולה. בקרוב בת"א?
  צילום: עמרי אילת
  מומלצים