שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  סקירה: נגן מדיה נייד SilverLine Extreme

  נדן המדיה הנייד של Silverline תומך בעברית כמעט באופן מלא, ומומלץ למשתמשים הבינוניים שפשוט רוצים מכשיר מולטימדיה נייד לנסיעות

  מכשיר ה-SilverLine extreme מגנן מוזיקה וסרטים, מציג תמונות ויש בו רדיו FM מובנה. המכשיר די קטן, בעל מסך 3.5 אינץ' ויושב בנוחות בכף היד. למי שמעוניין להעמיד אותו על השולחן, יוכל למצוא בצידו האחורי ידית שיכולה להישלף החוצה ולשמש כמעמד המושיב את המכשיר בזוית צפיה נוחה.

   

   

  עיצוב חיצוני ונוחות 

  העיצוב החיצוני של המכשיר לא שובה ולא מעניין, הוא צבוע בצבע שחור מבריק בפנים ובצבע לבן מאחור. היינו מעדיפים שהמכשיר יהיה צבוע כולו בצבע אחיד ויפה מאשר ערבוב הצבעים המוזר הזה.

    

  מעל כפתורי השליטה ממוקם רמקול חיצוני. הרמקול באיכות סבירה, לא יותר, אך בעוצמה חזקה למדי כשניתן לשמוע את הקול היטב. לשמיעה באיכות טובה יותר, נמליץ לחבר אוזניות סטראופוניות או לחבר את המכשיר למערכת חיצונית.

   

  ממשק הפעלה וניווט

  נראה שגם כאן לא הושקעה מחשבה ומשאבים רבים בעיצוב הממשק הגרפי של המכשיר. הממשק נראה פשוט מאוד, לא מעניין ולא מושך, אך אולי דווקא בגלל זה, לימוד מכשיר נעשה בצורה מהירה כשלאחר דקות מספר כבר תלמדו לשלוט ולהבין כיצד מבצעים כל דבר בו.  למרות זאת, היינו מצפים ורוצים לראות עיצוב יותר מושקע.

   

  המכשיר תומך בעברית מלאה, גם בתפריטים וגם בשמות הקבצים, הסרטים ועוד. גם כאן יש לנו הערות עיצוביות - הפונט העברי פשוט ומכוער מידי ובהחלט ניתן היה בשינויים קלים לשנות גם את זה.

   

  האיכות - לא לוידאופילים

  המכשיר תומך בפורמטי וידאו Xvid, Divx, AVI, פורמטים המהווים בעצם את רוב הסרטים הקיימים היום. המכשיר למשל לא תומך בפורמט WMV של מיקרוסופט, מה שאומר שאם ערכתם סרט ביתי בתוכנת ה Movie Maker בחלונות שלכם, תוודאו לשמור בפורמט שכן נתמך במכשיר ולא בפורמט WMV שמוצע כברירת מחדל.

   

  איכות הווידאו סבירה מאוד. היא לא תתאים לווידאופילים אך רוב האנשים יסתפקו בה. הצלחנו לצפות בסרט באורך מלא על גבי מסך המכשיר ושכחנו שגודלו 3.5 אינץ' בלבד.

   

  מלבד צפייה בתכני וידאו, ניתן לחבר את המכשיר באמצעות הכבלים הרבים המצורפים בערכה, למסך חיצוני כמו פלאזמה, CRT או LCD רגילים.

   

  את המכשיר חיברנו ובדקנו במסך פלאזמה 42 אינץ'. החיבור מתבצע באמצעות שני כבלים המתחברים למכשיר מצידו הימני. איכות התמונה שהתקבלה היתה טובה מאוד ולמעשה, היה לנו קשה להבחין בין האיכות שקיבלנו באמצעות המכשיר לבין האיכות שהתקבלה ממערכת Media Center סלונית.

   

  לעומת זאת, אפשרויות הבקרה לוקות בחסר בהשוואה למערכת מדיה סלונית. כך למשל, לא ניתן להריץ קדימה במהירות כפולה ולמעלה מזה (הרצה רגילה בלבד), לא ניתן לשנות יחס תמונה ולא ניתן לעבור לקטע מסויים בסרט מבלי להריץ את כולו.

   

  ניתן לבצע זום פשוט, להזיז את חלון הסרט לארבעה צדדי המסך ולמתוח את הסרט לגובה. ניתן לעיין בפרטים נוספים כמו שם הסרט, עוצמת הקול ומדד הסוללה. לחיצה נוספת על מקשה הפונקציה יתן לנו תפריט צף על גבי המסך לשינוי פרמטרים נוספים כמו ניגודיות, בהירות ועוד.

   

  חזרה לסרט שכבר צפינו בו, תקפיץ הודעה שתשאל אותנו האם אנו מעוניינים לחזור לנקודה בה הפסקנו או להתחיל את הסרט מהתחלתו. אופציה חשובה ומועילה.

   

  תמיכה חלקית בכתוביות

  המכשיר תומך גם בכתוביות בעברית. אופן הטמעת הכתוביות בסרטים זהה לאופן בו אנו מציגים כתוביות בסרטים על גבי המחשב הביתי - הורדת קובץ כתובית מסוג SRT למשל, שינוי השם של הקובץ לשם זהה לקובץ הוידאו (מלבד הסיומת כמובן) והעתקתו לאותה הספריה ממנה אנו מריצים את רובץ הוידאו.

   

  גם הכתובית, כמו גופני הממשק עצמו, מעוצבת בגופן פשוט מאוד שאינו ניתן לשינוי בגודל או בסוג. בעיות נוספות בהן נתקלנו בכתוביות הן: שילוב מספרים וסימנים בכתובית שלא מוצבים במקומות הנכונים וכן בעיה מוזרה שבה הכתובית לא נעלמת אלא לאחר שמגיעה הכתובית הבאה.  

   

  מוזיקה

  במכשיר ה-PMP אפשר לשלב גם אלבומי מוזיקה ולסדר אותם בספריות מותאמות. מסך המוזיקה מציג את ספריות האלבומים הקיימים במכשיר וכן את ספריית הקלטת התזכורות אותן ניתן לבצע באמצעות המיקרופון הפנימי במכשיר.

   

  ניתן לבצע תוכנית שבה נחליט אילו אלבומים ואילו שירים יושמעו או רשימת השמעה מוכנה מראש ואיכות הסאונד במכשיר טובה מאוד (באוזניות).

     

  תמונות

  כמכשיר מדיה נייד, יכול ה-PMP של SilverLine להציג גם תמונות בספריות המתאימות. המכשיר יציג את התמונות אחת אחרי השנייה או באמצעות מצגת (SlideShow) באופן אוטומטי. 

   

  רדיו 

  תוסף נחמד שממש אהבנו במכשיר הוא הרדיו. במכשיר קיים רדיו FM מובנה, הניתן להשמעה גם ללא אוזניות באמצעות הרמקול המובנה.

   

  ברדיו 20 תחנות אותן ניתן לתכנת מראש, באמצעות חיפוש אוטומטי או חיפוש ידני. אופציה נחמדה נוספת היא האפשרות לבצע הקלטה של תוכנית רדיו.

   

  סייר קבצים

  חלון נוסף שקיים במכשיר הוא חלון סייר הקבצים. במקום זה ניתן לצפות בכל הקבצים הקיימים על המכשיר, להעתיק, למחוק, להזיז וכו'.

   

  את הקבצים אנו מכניסים למכשיר באמצעות חיבור המכשיר למחשב הביתי שלנו על ידי כבל USB. השימוש בכבל מסוג זה במכשיר הוא יתרון שכן הכבל נפוץ מאוד במצלמות דיגיטליות ומחשבי כף יד.

   

  ברגע שנחבר את המכשיר למחשב הביתי, יוצג המכשיר ככונן נוסף על גבי המחשב שלנו, אותו נוכל לפתוח ולצפות בתכניו. כונן זה מחולק לספריות (וידאו, מוסיקה, תמונות..) ולשם אנחנו מעבירים את כל התכנים על פי סוגם. העברת הקבצים מהירה מאוד בזכות תקן ה-USB 2.

    

  יתרונות: קטן ונייד, איכות וידאו ואודיו טובה, ממשק עברי מלא ותמיכה בכתוביות בעברית, מחיר סביר.

  חסרונות: עיצוב ממשק ופונטים לוקה בחסר ופשוט מידי, אין שלט, אין יכולות הקלטת וידאו, חוסר בתמיכה בפורמטים נוספים, בעיות קלות בעברית ובתרגום.

  ציון:

  מחיר: כ-1,200 שקלים. להשוואת מחירים 

   

  שורה תחתונה: מתאים למשתמשים הבינוניים

  המכשיר מתפקד טוב מאוד בכל הנוגע להצגת סרטים והשמעת מוזיקה. איכות המכשיר טובה וכן גם המדיה המושמעת ממנו. המכשיר מומלץ למשתמשים הבינוניים שפשוט רוצה מכשיר מולטימדיה נייד לנסיעות. בהחלט יכול לשמש גם כמכשיר מדיה סלוני פשוט.

   

  אין למכשיר יכולות הקלטת וידאו, אין שלט ולכן לא יתאים למשתמשים הכבדים יותר של מכשירי המולטימדיה. משום שהמכשיר מתפקד בצורה משביעת רצון ומשום מחירו הסביר, הוא בהחלט מומלץ.

   

  מפרט

  20GB זיכרון מבוסס דיסק קשיח (18.5MB זמינים למשתמש)

  מסך TFT בגודל 3.5 אינץ'

  רזולוציה 320X240 פיקסל

  רמקול מובנה

  תומך בפורמט וידאו: Xvid, Divx, AVI

  תומך בפורמט מוזיקה: MP3, WMA, OGG

  יציאת וידאו תומך: RCA, RCA סטריאו 3.5mm סטריאו

  מציג תמונות JPEG

  רדיו FM מובנה בעל יכולת הקלטה

  מיקרופון מובנה להקלטות טייפ מנהלים

  חריץ להרחבת הזיכרון עם כרטיס CF

  תומך בUSB 2.0

  יכולת שדרוג מהאינטרנט

  סוללת ליתיום נטענת

  על פי היצרן תומך במערכות הפעלה - Windows 98 SE/2000/ME/XP and Macintash OS X

  בבדיקה שלנו, נתמך גם במערכת ההפעלה Vista 

   

  מגיע בערכה: 

  נגן PMP

  כבלי RCA

  כבל S-VIDEO

  כבלי אודיו

  אוזניות סטראופוניות

  נרתיק

  כבל סנכרון USB

  כבל טעינה

  חוברת הפעלה בעברית

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים