שתף קטע נבחר

ריבלין רץ, אבל בליכוד מנמיכים ציפיות

"רק הפתעה תגרום לרובי לנצח. כרגע אין שום סיכוי שזה יקרה", אמר בכיר בליכוד בשיחה עם ynet. אנשיו של פרס עדיין מקווים שקולט אביטל תסיר את מועמדתה - לכל המאוחר לפני הסיבוב השני: "אם פרס יפסיד, כולם יאשימו אותה". מקורביה מגיבים: "אנשי פרס מכינים תירוצים"

שלושה ימים נותרו לבחירות לתפקיד נשיא המדינה, ובכירים בליכוד מתחילים לאבד תקווה. לדעתם, סיכוייו של ח"כ ראובן (רובי) ריבלין לנצח קלושים. לא מן הנמנע שהם יוצאים בהצהרות הללו בעיתוי הנוכחי, דווקא כדי להמריץ את תומכיו של ריבלין במשכן. במטה של פרס טוענים שקולט אביטל תהיה אשמה, אם ייכשל, והיא לא נשארת חייבת.

 

בכיר בליכוד אמר בשיחה עם ynet כי "רק הפתעה תגרום לרובי לנצח. כרגע אין שום סיכוי שזה יקרה". הבכיר אמר עוד כי סיכוייו של ריבלין נמוכים בגלל ההתגייסות של הקואליציה למען שמעון פרס, וכן בגלל ההבטחה של ש"ס לתמוך במשנה לראש הממשלה. בלשכתו של ריבלין סירבו להגיב לדברים.

 

שמעון פרס מנסה להשיג רוב ובקרב תומכיו מאמינים כי הפעם ניתן יהיה לנצח את הבחירות, וכי ביום רביעי פרס יהפוך לנשיא התשיעי של מדינת ישראל. גם ריבלין ממשיך במאמציו לשכנע חכי"ם לתמוך בו, ואולם כאמור, אפילו חבריו לסיעה מתקשים להאמין שיש לו סיכויים להיבחר לתפקיד.

 

מקורבי פרס אמרו כי למרות האופטימיות הזהירה, יש חשש ומתח מהתוצאות. מקור בסביבתו של פרס ציין כי על פניו נראה שיש לו יתרון, אך אין לדעת כיצד ינהגו חברי הכנסת מאחורי הפרגוד, ועל כן הדאגה והמתח הרב המצטברים לקראת יום הבחירות. מקורביו של פרס ב"קדימה" מנסים להבטיח כי הסיעה תצביע באופן אחיד, על מנת שלא יזלגו קולות לטובת מועמדים אחרים.

 

מקורבי אביטל: פרס מכין תירוצים להפסד 

אנשיו של פרס עדיין מקווים כי בסופו של דבר, ח"כ קולט אביטל תסיר את מועמדתה - אם לא לפני הסיבוב הראשון, אז לפחות לפני הסיבוב השני. "אנחנו מקווים שברור לגברת אביטל שאם פרס יפסיד, כולם יאשימו אותה בהפסד, גם אם לא יהיה לה קשר לזה. במקרה כזה יהיה ברור לה שאין לה מה לחפש בפוליטיקה יותר".

 

מקורביהּ של אביטל הגיבו בציניות לדברים: "כנראה שפרס כבר מכין את התירוצים להפסד האפשרי שלו. אנחנו מתכוונים להתמודד עד הסוף ולנצח. אנחנו עושים את החשבון שלנו בלבד". המקורבים הוסיפו כי אביטל תאמר לחברי הכנסת שאיתם תיפגש עד ההצבעה: "אני לא מתכוונת לעסוק באיך עזרתי לח"כ זה או אחר, ומה אתן לח"כ זה או אחר, אלא במוסד הנשיאות ובאופן בו אפעל כדי לשקם אותו".

 

בין השאר יופיעו מחר שלושת המועמדים בפני חברי סיעת חד"ש בניסיון לשכנעם לתמוך בהם. חבר הסיעה, ח"כ דב חנין: "אותנו לא מטרידות השאלות הפרסונליות, אלא השאלות והעמדות הפוליטיות, ובהן זכויות המיעוט הערבי בישראל. אנחנו נשאל את המועמדים את השאלות האלה וננסה לתהות איזה תוצאות פוליטיות יהיו לאופן שבו נצביע בבחירות".

 

ריבלין מתכוון להופיע גם בפני חברי סיעת גיל (הגמלאים) ולשכנע אותם לתמוך בו. בפגישות שיקיים ריבלין עם חברי הסיעות השונות הוא מתכוון להציג בפניהם את התמיכה שלה הוא זוכה בכנסת, לדבריו. מקורביו של ריבלין אמרו היום: "רובי יאמר לחברי הכנסת שהוא המועמד של כל המחנות, ולתפיסתו, מוסד הנשיאות צריך לחבר את כל חלקי העם ולהיות קשוב לרחשי העם, וזה מה שהוא יעשה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
רץ נגד הסיכויים. ריבלין
צילום: גיל יוחנן
צילום: גיל יוחנן
אופטימיות זהירה. פרס
צילום: גיל יוחנן
"כולם יאשימו אותה". אביטל
צילום: ירון ברנר
מומלצים