שתף קטע נבחר

ברוורמן: "טיעוני יחימוביץ' לא מחזיקים מים"

חברת הכנסת שלי יחימוביץ' הצטרפה למחנה ברק - וסופגת ביקורת. "היא יכולה לקבל כל החלטה פוליטית שהיא רוצה, אבל הנימוק שלה שרק ברק יכול לנצח את ביבי לא מחזיק מים", אומר ח"כ ברוורמן, בן בריתו של אילון. ח"כ חנין לא מבין איך ח"כ "חברתי ויוני" כמו יחימוביץ' מסוגל להביע בברק תמיכה פומבית וח"כ חילו אומרת: "אני לא רואה את החיבור בין יחימוביץ' לברק אפילו במשקפת"

"אני חושב ששלי יחימוביץ' קיבלה החלטה פוליטית, ואני מכבד אותה. עם זאת, כל מי שמאמין בדרך הסוציאל-דמוקרטית לא מאמין בדרכו של ברק", כך אמר בצהריים (יום ב') חבר הכנסת אבישי ברוורמן ל-ynet, בתגובה לחבירת חברתו למפלגה, ח"כ שלי יחימוביץ', לאהוד ברק.

 

"מבחינה פוליטית אין להחלטה של יחימוביץ' משמעות, מכיוון שרוב הפעילים שלה תומכים בנו, והאנשים במחנה החברתי, כולם איתנו. אני מאמין שננצח, ואז אני מאמין שתהיה לי הזכות להוביל דרך כלכלית-חברתית, גישה מאוזנת של תחרותיות, עם צדק חברתי שגם אנחנו מתייחסים לכל הנושאים בכובד ראש".

 

ברוורמן התייחס לדבריה של יחימוביץ' לפיהם היא חברה לברק בגלל היכולת לנצח את נתניהו, והניסיון להוביל את המדינה ואמר: "בכל חיי, כשאני לוקח אנשים לתפקידים, אני מסתכל על מה שהם עשו. אני ראיתי איך אהוד ברק ניהל את הכלכלה ואת החברה בעבר, וברור לחלוטין שהעבודה צריכה מנהיגות מתחדשת שתלחם בשחיתות, ואני חושב שרוב מתפקדי העבודה מבינים זאת. שלי יכולה לקבל כל החלטה פוליטית שהיא רוצה, אבל הנימוק שלה שרק ברק יכול לנצח את ביבי, זה לא מחזיק מים. הסקרים מוכיחים שעמי אילון מנצח את נתניהו. אנשים אומרים לי: אם תהיה מנהיגות שאתם תובילו, בהמונינו נצטרף למפלגה. ברגע שננצח, כל הסיפור של נתניהו יילך וישקע".

  

גם חבר הכנסת דב חנין (חד"ש) לא מרוצה. "בסופו של דבר, הבחירה בפוליטיקה היא תמיד בחירה פוליטית וכאשר אתה מצרף את האג'נדה החברתית כלכלית של ברק - שהיא קרובה מאוד לזו של נתניהו - עם האג'נדה המדינית שלו, שהיא שאין פרטנר להידברות, וכאשר אתה מוסיף לזה את האמירה של ברק שהוא יהיה שר הביטחון הטוב ביותר במלחמה הקרובה, אתה לא יכול אלא להיות מופתע שחברי כנסת שמציגים את עצמם כחברתיים וכיוניים - מסוגלים להביע תמיכה פומבית בו".
 

אפילו במשקפת

בארגוני נשים התקבלה החלטתה של יחימוביץ' בתמיהה. עדי דגן, דוברת "קואליציית נשים לשלום", אמרה בשיחה עם ynet כי "עצוב בעיני ששלי יחימוביץ' שנכנסה לפוליטיקה כדי לקדם אג'נדה חברתית, ותומכת עכשיו במי שלפי הדיווח נפגש לפני כמה חודשים עם בנימין נתניהו ואמר שהוא וביבי רואים ב-80 אחוז מהנושאים עין בעין, כלומר גישתם לנושא דומה מאוד. אני שואלת את עצמי היכן האג'נדה האזרחית של יחימוביץ', שבחרה להתייצב לצד גנרל שיש לו רקורד קצר מאוד של עשייה חברתית ציבורית. נדמה לי שזו קבורתה הסופית של האג'נדה החברתית שיחימוביץ' ניסתה לקדם".

 

ח"כ נדיה חילו אומר כי "להיות חלק המחנה החברתי זה דורש עקביות ואינטנסיביות, להיות שנה במחנה החברתי זה בכלל לא מספיק. זה מחנה שלא סובל קפיצות מצד לצד. אני פשוט לא מבינה את החיבור בין יחימוביץ' לברק. ברק מייצג בדיוק את ההיפך ממה שיחימוביץ' דיברה עליו כל הזמן. אני לא רואה את החיבור גם אם אני מחפשת במשקפת. הציבור חכם והוא יידע להסיק את המסקנות לגבי חברי כנסת שמגלים נאמנות לנושאים ולדבקות במטרה, ולגבי כאלה שלא".

 

אתמול תקף גם חבר הכנסת יורם מרציאנו, מראשי המטה המשותף של עמיר פרץ ועמי אילון, ואמר בסרקזם: "נו, אז מה אם היא תומכת בברק?". לדבריו, "עצוב לגלות שיחימוביץ' עזבה את המחנה החברתי לטובת הבטחות אישיות. ח"כ יחימוביץ' בוגדת שוב בעקרונותיה, בדיוק כפי שעשתה כשהחליטה לתמוך במועמדותו של רובי ריבלין, מועמד הליכוד, לנשיאות".

 

חברת הכנסת שלי יחימוביץ' הודיעה אמש על תמיכה באהוד ברק להנהגת העבודה, לקראת סיבוב שני בפריימריז המפלגתיים, שיוכרעו מחר. יחימוביץ' תמכה בעמיר פרץ בסיבוב הראשון, אך שלא כמו תומכיו האחרים, בחרה להפגין עצמאות והצטרפה למחנה ברק. בהודעתה כתבה יחימוביץ' על לבטיה ועל הבחירה הקשה בין שני האישים: "הבחירה בברק אינה נעשית בשמחה. אני מודעת לכל שגיאותיו, ומסתייגת מאורח חייו הראוותני ומכל מה שאורח החיים הזה מסמל. אלא שכרגע יש בפני שתי אפשרויות, ואני בוחרת בזו שנראית לי טובה יותר למדינה ולמפלגה, בסדר הזה".

 

בהכנת הידיעה השתתפה יעל ברנובסקי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לא מאמין. ברוורמן
צילום: הרצל יוסף
צילום: דודי ועקנין
הצטרפה לברק. יחימוביץ'
צילום: דודי ועקנין
תוקף. מרציאנו
צילום: אבי מועלם
מומלצים