שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הכל מותר באינטימדאנס

  פסטיבל המחול האינטימי של תיאטרון תמונע יארח השנה עשרה יוצרים בעשר בכורות שיוצאות מהמילה מותר ומתכתבות עם החיים

   

   

  בשנתו השמינית של פסטיבל אינטימדאנס בודקים עשרה כוריאוגרפים צעירים את גבולות המותר. הפסטיבל, בניהולה האמנותי של נאוה צוקרמן מייסדת ומנהלת תיאטרון תמונע, ייפתח ב-4 ביולי ויציג במשך שלושה ימים עבודות מחול קצרות ואינטימיות של יוצרים עצמאיים המחפשים שיח עם האישי. במהלך ימות הפסטיבל יוצגו בבכורה עשר עבודות של עשרה יוצרים שברובם השתתפו בפסטיבל בשנים עברו.

   


  על החיים ועל המוות. ניב שיינפלד 

   

  רשימת היוצרים כוללת את מיה שטרן ותומר שרעבי, רננה רז ונטע ירושלמי, דנה יהלומי ועומר קריגר, עודד גרף, אשר לב, אביגיל רובין, גילת אמוץ, ניב שיינפלד, שלוית פונדמינסקי ומאיה ברינר. "כאדם יוצר ומנהלת אמנותית אני נפגשת כל הזמן בריצה השוחקת של יוצרים מפסטיבל לפסטיבל בכדי להישאר בתמונה ולא להישכח", אומרת צוקרמן, "זה שוחק ומשכיח לפעמים מי אתה ולאן אתה הולך כאדם יוצר.

  אינטימדאנס מתעקשת לתת תחנה של שקט שבה אין צורך לרצות ואפשר להתעכב. כן פניתי לכוריאוגרפים שכבר מיקמו את עצמם ועכשיו ניתנת להם אפשרות שקטה להירגע ולחפש כי זה מותר ומכאן צצה התמה המרכזית של הפסטיבל השנה שאומרת: מותר להתעכב, מותר לבחור בתוך ים הבחירה, מותר להתיר שבלונות מוכרים".

   

  בית חרושת, דוכן מיצים ברחוב, קברנים, עובדי משרד, בית חולים וטקסים ממלכתיים הם חלק מנושאי העבודות שיוצגו השנה בפסטיבל המשובח הזה. בין עבודות המחול, שיוצגו כשתי תוכניות נפרדות, יוקרנו עבודות וידאו ארט שמתבססות על תמונות של הצלם גדי דגון שנערכו על ידי עמיחי ביקובסקי. דגון חיפש לגעת באדם שמאחורי המקצוע והתבניות שהוא יוצר. עבודת הווידאו והאנימציה תוקרן בליווי פסנתר כבסרט אילם. "זו הזדמנות ראשונה להיות שותף ולא רק מתעד", אמר דגון, "אני רואה בזה אפשרות להפוך את הדימוי למשהו אחר". במהלך ימות הפסטיבל יתקיים במתחם הבר של תמונע "הייד פארק" מחולי בהשתתפות הכוריאוגרפים ניב שיינפלד, יוסי ברג ועירד מצליח.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: שירן וולק
  מתחת לציפורניים. עבודה של מאיה ברינר
  צילום: שירן וולק
  לאתר ההטבות
  מומלצים