שתף קטע נבחר

פרץ לברק: לא אעשה לך מה שעשו לי

בשיחת טלפון שקיימו השניים אמר שר הביטחון ליו"ר המפלגה החדש: "אני לא מתכוון לעשות לך את מה שעשו לי". עמי אילון הבטיח מיד לאחר ההפסד כי יעבוד עם ברק בשיתוף פעולה מלא

מאחדים כוחות? שר הביטחון, עמיר פרץ, שוחח הבוקר (ד') עם יושב ראש העבודה הנבחר, אהוד ברק, ובירך אותו על ניצחונו בבחירות שנערכו אתמול. פרץ אמר לברק: "אני לא מתכוון לעשות לך את מה שעשו לי. אני מתכוון לפעול עמך תוך שיתוף פעולה וכבוד הדדי". חבר הכנסת יורם מרציאנו התקשר אף הוא לברך את ברק והשניים קבעו להיפגש כבר בימים הקרובים.

 

על-פי הצהרות האישים לפני הבחירות - אהוד ברק יהיה ככל הנראה מחליפו של עמיר פרץ בלשכת שר הביטחון. פרץ הצהיר לא אחת, עוד לפני הבחירות לתפקיד יו"ר המפלגה, כי יעזוב את משרד הביטחון. לאורך הקמפיין הוא אף הבטיח לאנשיו כי יעבור לכהן כשר האוצר, לאחר שינצח.

 

במקביל, במפלגת העבודה יתחילו בקרוב מאוד הדיונים בשאלת המשך הישיבה בממשלת אולמרט. ברק הצהיר במהלך הקמפיין כי ישב בממשלה, אך אמר שעל ראש הממשלה להסיק מסקנות, בעקבות הביקורת שמתחה עליו ועדת וינוגרד. במערכת הפוליטית העריכו בשבועות האחרונים כי מפלגת העבודה בהנהגת ברק לא תזדרז לפרוש, ושריה ימתינו לפירסום הדו"ח הסופי של וינוגרד.

 

עמי אילון היה בין הראשונים להתקשר הלילה לברק, לאחר שסיים את נאום הניצחון שלו בבית המפלגה. אילון בירך אותו על ניצחונו והודיע כי אין בכוונתו לערער על התוצאות. עוד הובטח לברק כי אילון יעבוד עימו בשיתוף פעולה מלא.

 

נאום הניצחון של ברק לווה במחיאות כפיים סוערות וקריאות "הו הא מי זה, ראש הממשלה הבא". "היום מתחיל גם מסע התיקון", אמר היו"ר החדש-ישן. "אין שלטון ללא אמון הציבור. בימים של חרדה, תחושה של חוסר ביטחון, מיאוס ואובדן דרך ומנהיגות, על מפלגת העבודה להתייצב בראש האלטרנטיבה הדמוקרטית של מדינת ישראל".

 

על פי תוצאות האמת ולאחר ספירת כל הקלפיות (313) זכה ברק ב-34,542 מן הקולות (51.3 אחוזים) לעומת 32,117 קולות בהם זכה אילון (47.7 אחוזים). אחוז אחד מן המצביעים (683 קולות) נמנע.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברק. חיוך של מנצח
צילום: איי פי
אילון ופרץ. ישתפו פעולה
צילום: הרצל יוסף
מומלצים