שתף קטע נבחר

האיחוד האירופי משעה את הסיוע ההומניטרי בעזה

נוכח הקרבות בעזה והשתלטות חמאס על חלקים רבים ברצועה הודיע האיחוד האירופי על הפסקת הפעילות ההומניטרית. "אנו מקווים שנוכל לחדשה בקרוב", אמר נציב הסיוע באיחוד

האיחוד האירופי החליט בצהריים (יום ה') להשעות את כל הפעילות ההומניטרית ברצועת עזה, זאת בשל ההידרדרות במצב הביטחוני. "אני בהחלט מקווה שנוכל לחזור לפעילות בקרוב", אמר נציב הסיוע ההומניטרית באיחוד, לואיס מישל.

 

עלותם של הפרויקטים ההומניטריים ברצועה ובגדה עמדה בשנה שעברה על כ-110 מיליון דולר בשנה שעברה, והשנה הועברו עדה כה כ-80 מיליון דולר.


בכניסה לבניין הביטחון המסכל (צילום: AFP)

 

אנשי חמאס השלימו בצהריים את ההשתלטות על המבנה המרכזי של מפקדת מנגנון הביטחון המסכל ברצועת עזה. הפעילים השתלטו על כלי הרכב וכלי הנשק במתחם, הנחשב לסמל המייצג ביותר של הרשות הפלסטינית ברצועת עזה. בין היתר, מדובר במנגנון עמו שיתפה ישראל פעולה בעבר ומזוהה עם בכיר הפתח, מוחמד דחלאן.

 

בחמאס הכריזו על שינוי שם השכונה שבה מצוי המקום מ"תל אל הוואה" ל"תל אל איסלאם". כלי התקשורת של החמאס מאיימים גם להגיע לתחנות הרדיו והטלוויזיה הרשמיות של הפתח ושל הרשות, ונוקבים בשמות של בכירים בפתח, אותם הם מתכוונים להוציא להורג. "נגיע אליכם", אומרים בחמאס למנהיגי הפתח. במקביל אוספים הפעילים נשק ותחמושת מבתי פעילי הפתח, וממשפחות המזוהות עמם.

 

"זהו הצעד הראשון בהקמתה של המדינה האיסלאמית", אמר ל-ynet פעיל חמאס מתוך בניין הביטחון המסכל. "זהו ניצונו של האיסלאם ניצחון אללה, ואנו מתפללים לאללה שהביא לנו את הנצחון הזה". בחמאס הודיעו כי הבניין יהפוך למכללה ללימודי דת, וכי הסראיה – בניין משרד הממשלה של הרשות - יהפוך למרכז דתי בגדול.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אנשי חמאס ברצועה
צילום: איי אף פי
מומלצים