שתף קטע נבחר

אילון: "באתי לא מוכן לבחירות"

בשיחות סגורות מודה ח"כ עמי אילון: "לא הייתי מוכן - לא מבחינת מטה, לא מבחינת האירגון, ולא מבחינה פוליטית". מקורביו: "בלי עמיר פרץ - עמי היה מתרסק. היה בלאגן לא נורמלי במטה". אילון וברק נפגשים הערב לראשונה מאז הבחירות לראשות המפלגה

יומיים לאחר הבחירות לראשות מפלגת העבודה שבהן הפסיד לאהוד ברק, ח"כ עמי אילון עושה חשבון נפש. בשיחות סגורות עם מקורבים הודה אילון כי במבט לאחור הוא הגיע אל המרוץ כשהוא עדיין לא מוכן. למקורביו אמר אילון: "כשאני מסתכל לאחור, אני מגלה עד כמה לא הייתי מוכן למרוץ הזה. לא הייתי מוכן לא מבחינת מטה, לא מבחינת האירגון, ולא מבחינה פוליטית". אילון אמר עוד כי הוא מודה לכל מי שסייע לו במרוץ, ולא מאשים אף אחד מלבד עצמו בהפסד.

 

גם מקורביו של אילון - שלקחו קשה את ההפסד - עושים היום (ה') חשבון נפש ומנתחים את הקמפיין. המקורבים מודים היום בראשונה, כי לולא הצטרף עמיר פרץ לסיבוב השני, "עמי היה מתרסק". לדברי בכיר במטהו של אילון, "בלי עמיר היתה תבוסה רצינית. ברק היה מרסק אותנו. לא היה לנו שום דבר ברמת המערכת האירגונית. מול ברק, המערכת האירגונית שלנו היתה אפס, כלום, שום דבר. עמיר סייע הרבה לסיבוב השני".

 

באשר להתנהלות המטה, מודים אנשיו של אילון כי גם שם נעשו טעויות לא מעטות. "היה תוהו ובוהו במטה", אומר מקור בסביבתו הקרובה של אילון. "אנשים לא עשו את מה שהיה צריך לעשות, והיה בלאגן לא נורמלי. שום דבר לא דפק כמו שצריך אל מול מכונת המלחמה של אהוד ברק". פעילים במטהו של אילון קוננו על כך שלא היה במטה "איש ברזל" שהיה צריך לנווט את המערכה נגד ברק. "כולם הדליפו מהמטה", אמר מקורב לאילון. "היו המון הדלפות ללא הרף, ולא היה מישהו שיעשה סדר ויכריע כיצד צריכים הדברים להתנהל, בכל המישורים".

 

אנשיו של אילון אומרים כי הוא מודע לטעויות שנעשו, והוא מתכוון ללמוד מהן לקח ולהסיק מסקנות לעתיד. "הוא איש שלומד מטעויות", אמר אחד מאנשי מטהו, "זו תכונה חשובה מאוד. הוא מבין שהיו טעויות, והוא מתכוון לתקן". הערב ייפגש אילון עם ברק, ומקורביו אומרים כי בכוונתו "לשמוע מה יש לברק להציע. הוא לא יחליט כרגע שום דבר. הוא רק יקשיב מה מתכוון ברק לעשות בנוגע לישיבה בממשלה, ואיך הוא מתכוון לנווט את הספינה. אחר כך הוא יחליט כיצד לנהוג".

 

מאוחר יותר הערב ביקש אילון להבהיר: "בבחירות השגנו הישג מרשים ביותר תוך התמודדות עם הממסד המפלגתי שהתייצב כולו למען ברק – שרים, ראשי סניפים והמערכת ההסתדרותית. ההישג הושג במידה רבה בזכות ההתגייסות האדירה והעבודה המצויינת של מאות מתנדבים ושל ראשי המטה שלי. אני מביא איתי לפוליטיקה תרבות של תחקיר מעמיק והסקת מסקנות. הצבעה על טעויות היא הדרך היחידה ללמוד, לתקן ולהשתפר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"תוהו ובוהו במטה". אילון
צילום: איי פי
נפגש עם המפסיד. ברק
צילום: איי פי
מומלצים