שתף קטע נבחר

מסביב לקפדוקיה בשמונים דקות

רון פלד יצא לחוויה חד פעמית במקום בלתי נשכח: טיול בכדור פורח הצופה על פלאי הטבע, בשקט מופלא, המופרע רק על ידי תקתוקי המצלמות. הכי קרוב שיש לשמיים ולאדמה גם יחד

אזור קפדוקיה שבטורקיה הוא ללא ספק אחד המקומות הייחודיים בעולם, שבו תוכלו למצוא אוצרות אמנות מהטבע בחסות העיצוב בסלע הטוף. המראה המתקבל הוא של ארובות מוזרות בצורות קונוסים, המכונות "ארובות הפיות", שנוצרו לפני שנים רבות על ידי שלושה הרי געש.

 

עכשיו דמיינו עמקים שלמים מלאים בשדות של ארובות שכאלה. בעצם, למה לדמיין? תפסו לכם כדור פורח וצפו בפלאי הטבע ממעוף הציפור, ללא רעש מנוע, בלי מריבות על המקום ליד החלון, והכי חשוב בשקט מופלא, עשרות מטרים מעל פני האדמה.

 

הטיול בכדור פורח הוא חוויה בפני עצמה, ורק כשהכדור עוזב את הקרקע מתחילים לתפוס את עוצמתה: עשרות כדורים פורחים ניבטים אל מולנו מכל כיוון, כשעמק גרמה נפרס למרגלותינו. שקט אלוהי עם נוף מהמם הם בהחלט ההגדרה המדויקת להרגשה עצמה. המצלמות שלי ושל עוד כעשרים תיירים תאבי צילום כמוני, לא מפסיקות לתקתק.

 

80 דקות של ריחוף בכדור, תרתי משמע, מסתיימות בנחיתה בלב השדה, בפריסה מהירה של כוסות שמפניה ובתעודת השתתפות מעוטרת ומשעשעת. החוויה אמנם אינה זולה, כ-200 דולר לאדם, אבל בינינו, חוויה חד פעמית באזור חד פעמי שווים כל גרוש.

 

את קפדוקיה כולה אפשר להשוות בגודלה לגודלו של הגליל שלנו בארץ הקודש. כשמגיעים אליה, מומלץ ביותר להתמקם במקום אחד ולצאת ממנו לטיולי יום במונית, באוטובוס, ברכב פרטי ואפילו באופניים (או בכדור פורח).

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אתרים שחבל להחמיץ. מלמעלה ומלמטה
צילום: רון פלד
לא זול, אבל שווה כל גרוש
צילום: רון פלד
מומלצים