שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  נס גדול במשקל נוצה
  פרויקט שימור ציפורי הוואי הנתונות בסכנת הכחדה זכה החודש לתוספת זעירה ונדירה: גוזל ציפור ממין akepa בקע בהצלחה במשקל של 0.94 גרם. "הגוזל שרד את הימים הראשונים ואנו מאמינים שהוא יהיה כשיר בקרוב לחיים עצמאיים בטבע", אומרים אנשי הפרויקט

  אוכלוסיית ציפורי האקפה (akepa) הנמצאת בסכנת הכחדה בהוואי, זכתה בתחילת החודש לזריקת עידוד קטנה במיוחד: גוזל זעיר בקע במשקל 0.94 גרם בלבד. "ככל הידוע לנו, מדובר בציפור הקטנה ביותר שבקעה וטופלה בתנאי שבי", אומר אלן ליברמן, מנהל תוכנית השימור של ציפורי הוואי במרכז הזואולוגי בסאן דייגו, ארה"ב. "בקיעתו של גוזל בגודל המדובר הוא אחד מהאתגרים הגדולים עימם אנו נאלצים להתמודד והגענו להישג המרשים בזכות שימוש בהדגרה מלאכותית וטכניקות גידול שונות".

   

  צילום: Zoological Society of San Diego

   

   

  לדברי ליברמן, לחשיבות ויסות הטמפרטורות בשילוב תזונה מיוחדת ישנן משמעויות קריטיות, מאחר וכל שגיאה קטנה בחישובים עלולה להיות הרת אסון. "מעולם לא בקע גוזל בודד וזעיר מהמין המדובר", הוא מספר בגאווה. "כעת לאחר שהוא הצליח לשרוד את הימים הראשונים והחל להתחזק, אנו מאמינים שהוא יהיה כשיר לחיים עצמאיים בטבע". 

   

  בשבועיים הראשונים הגוזל זכה להאכלה ידנית מדי שעה וכעת היא ניזון בכוחות עצמו. מה כולל התפריט? תערובת מזינה של זחלי דבורים, צרצרים, תולעים,

  ביצים קשות, תוספי ויטמינים ומינרלים הנחוצים לחיזוק העצמות. כעת מתאמן הגוזל על שיפור יכולות התעופה שלו ובאוגוסט הקרוב יצטרף ללהקה גדולה של בני מינו ומינים אחרים לשמורת טבע מיוחדת ומוגנת בהוואי. לדברי אנשי הפרויקט, "התקווה הגדולה היא כי הציפורים ישארו באיזור כדי להתרבות ובין היתר, גם לאפשר לאנשים לצפות במינים הנדירים".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מרהיבות אך נדירות
  צילום: Zoological Society of San Diego
  מומלצים