שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  עיטור יקיר פסטיבל עכו יחולק לשניים

  ועדת ההיגוי של הפסטיבל החליטה להעניק עיטור כבוד לחבר הוועדה ומנהלו האמנותי לשעבר של הפסטיבל, הבמאי איציק וינגרטן, וגם לשחקן המרכז לתיאטרון של עכו, חאלד אבו עלי

  פסטיבל עכו לתיאטרון אחר יעניק זו השנה השישית עיטורי כבוד ליוצרים ואישים שתרמו משמעותית לקיומו. הבוקר (א') הודיעה ועדת ההיגוי של הפסטיבל כי החליטה להעניק את עיטור יקיר הפסטיבל לחבר הוועדה איציק וינגרטן, שחקן, במאי ומחזאי אשר כיהן כמנהלו האומנותי של פסטיבל עכו בין השנים 1996-1997. "העיטור יוענק לוינגרטן על תרומתו ופועלו לקידום הפסטיבל ועל עשייתו האמנותית המבורכת והמשך הקשר האמנותי בהכשרת דור העתיד של התיאטרון בישראל", נכתב בנימוקי הוועדה, שאינה רואה טעם לפגם בהענקתו לאחד מחבריה המכהנים.

   

  וינגרטן, במאי מוביל בישראל, שימש בעבר בין היתר כמנהלם האמנותי של פסטיבלי התיאטרונטו ודואמן, היה במאי הבית של תיאטרון חיפה ותיאטרון הבימה ובימים אלה מנהל את בית הספר לאמנויות הבמה של מכללת סמינר הקיבוצים.

   

  במקביל יוענק עיטור יקיר הפסטיבל גם לשחקן והבמאי חאלד אבו עלי, אשר מזה עשרים שנה יוצר, מביים ומשחק בהפקות שונות שרבות מהן הציגו בפסטיבל. חאלד אבו עלי, שהחל את דרכו במרכז לתיאטרון של עכו, פועל ותורם רבות למערכת היחסים היהודית-ערבית בעשייתו האמנותית. העיטורים יוענקו לזוכים באירוע פתיחת הפסטיבל שיתקיים ב-20 בספטמבר בבית הספר לקציני ים בעכו.

   

  בחמש השנים האחרונות הוענקו עיטורי כבוד מטעם הפסטיבל לשורה ארוכה של אישים בהם עודד קוטלר, יוזם והוגה רעיון הפסטיבל, יוסי פרוסט ממייסדי הפסטיבל, שרה ליסובסקי לשעבר ראש מדור תיאטרון במנהל תרבות שליוותה את הפסטיבל משנתו הראשונה, יעקב אגמון על פעילותו ותרומתו והיוצר דודי מעיין, מייסד מרכז תיאטרון עכו.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אבו עלי. יקיר הפסטיבל
  צילום: ז'ראר אלון
  לאתר ההטבות
  מומלצים